Saltar al contenido

Jak zmienić kontrast kolorów na ekranie mojego laptopa?

3 de febrero de 2022

Wszystkie komputery z systemem operacyjnym Windows mogą być dostosuj kontrast ekranu z ustawień systemowych. Skonfigurowanie tego rodzaju rzeczy znacznie pomaga w wyświetlaniu treści przesyłanych strumieniowo na ekranie komputera.

Jeśli chcesz zmienić kontrast monitora laptopa, pozostań tutaj, ponieważ pokażemy Ci, jak to zrobić. Wkrótce zobaczysz, jak uzyskać dostęp ustawienia kontrastu na komputerze z systemem Windows, jak wprowadzić ustawienia kontrastu na komputerze Mac i jak dostosować odcień monitora.

Jakie kroki należy wykonać, aby uzyskać dostęp do menu konfiguracji systemu Windows?

W systemie Windows opcja: dostosuj kontrast monitora u ekran komputera można znaleźć bez robienia wiele. Aby uzyskać dostęp do tej konfiguracji, możesz użyć paska wyszukiwania lub, jeśli nie, dobrej grupy poleceń. Z obu miejsc można dostać się do ustawień kontrastu.

z paskiem wyszukiwania

Z paska wyszukiwania powinieneś przeprowadź wyszukiwanie konfiguracji kontrastu, jaki ma system Windows. Zobacz, jak to się robi:

 1. Uruchom komputer.
 2. Usiądź na wirtualnym pulpicie.
 3. Przejdź do paska zadań.
 4. Ustaw mysz na pasku do pisania.
 5. Teraz w wyszukiwaniu wpisz słowo „Kontrast”.
 6. Aby zakończyć, wybierz pierwszy wynik i przejdź do regulacji kontrastu komputera.

Spowoduje to dostosowanie kontrastu na komputerach z systemem Windows 10. Jeśli masz komputer z systemem Windows 8 lub Windows 7, musisz wykonać ten proces:

 1. Włącz komputer.
 2. Przejdź do wirtualnego pulpitu.
 3. Następnie na wirtualnym pulpicie klikniesz prawym przyciskiem myszy.
 4. Z opcji, które zostaną wyświetlone, wybierz opcję „Ustawienia wyświetlania” lub „Personalizuj”.
 5. Aby zakończyć, znajdź ustawienie zmiany kontrastu, zmień kontrast ekranu i zapisz zmiany.

Musisz wiedzieć, że bardzo wygodnie jest Ci przejść na Windows 10, bo taki system ma setki fajnych funkcji. Komputery z systemem Windows 10 można nawet uruchomić za pomocą pamięci USB.

Za pomocą wiersza poleceń

W przypadku poleceń są one używane do uzyskania tego samego ustawienia kontrastu, które jest omówione w jednym z procesy, o których wspomnieliśmy wcześniej. Krótko mówiąc, to te same kroki, jedyną rzeczą, która się zmienia, jest sposób dostępu do ustawień kontrastu.

Mówiąc trochę więcej o systemie Windows, musisz wiedzieć, że z tym systemem istnieje nawet sposób na odinstalowanie programów lub gier. Czasami dobrze jest odinstalować gry, których już nie używasz z tego powodu Jak zwolnić miejsce na dysku twardym? oraz w pamięci RAM.

osoba korzystająca z komputera Mac

Co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do ustawień wyświetlania na moim Macu?

Widziałeś już, jak kontrast jest regulowany na komputerze z systemem operacyjnym Windows. Aby móc dostosować kontrast komputera PC z systemem Mac, musisz również zrobić kilka rzeczy, tak jak w systemie Windows. Przed przejściem do konfiguracji musisz mieć pełne uprawnienia na szt.

Aby mieć dostęp do konfiguracji ekranu komputera PC z systemem Mac, potrzebujesz: uzyskać pełną kontrolę nad komputerem. Dzięki temu możesz zacząć robić wszystko, co jest konieczne, aby skalibrować kontrast i odcienie ekranu komputera.

Jak dostosować kontrast i odcienie ekranu na swoim laptopie?

Abyś dobrze pamiętał, jak to jest dźwięki są regulowane i w przeciwieństwie do PC, wyjaśnimy, jak takie coś jest dostosowywane z Windowsa i Maca.

Z ustawień systemu Windows

W systemie Windows musisz wejdź do ustawień systemowych aby znaleźć opcję, która pozwala modyfikować wszystko na komputerze:

 1. Uruchom komputer.
 2. Na wirtualnym pulpicie naciśnij klawisz „Windows”.
 3. Następnie przejdź do ustawień systemu Windows.
 4. Aby zakończyć, przejdź do miejsca, w którym jest napisane „Ułatwienia dostępu”, a następnie „Motywy kontrastu” i wprowadź niezbędne zmiany.

logo Windows 10

Tak to jest dostosuj kontrast i tony do swojego komputera z Windows 10. Na początku pokażemy, jak dostosować kontrast na komputerze z Windows 8 lub 7.

Z ustawieniami Maca

Na komputerach z systemem operacyjnym Mac nie ma specjalnego menu dla zmień kontrast ekranuale do zwiększenia lub zmniejszenia kontrastu można użyć kombinacji przycisków:

 1. Włącz komputer.
 2. Ustaw się na wirtualnym pulpicie.
 3. Teraz naciśnij klawisze ‘CTRL’, ‘ALT’ i ‘CDM’ wraz z klawiszem ‘Period’, jeśli chcesz zwiększyć kontrast swojego komputera.
 4. Wreszcie, jeśli zamierzasz zmniejszyć kontrast komputera Mac, musisz połączyć klawisze „CTRL”, „ALT” i „CDM” z przyciskiem „Przecinek”, aby zmniejszyć kontrast.

Należy zauważyć, że jeśli Twój komputer Mac ma problemy z zamknięciem niektórych procesów, musisz dowiedzieć się, jak uruchomić menedżera zadań. Z tego Menadżer zadań Możesz zakończyć wszelkiego rodzaju procesy lub programy.

Jak zapisać zmiany wprowadzone na ekranie laptopa?

Po zakończeniu konfigurowania kontrastu komputera, niezależnie od tego, czy jest to Windows, czy Mac, musisz upewnić się, że te zmiany zostaną zachowane. W przypadku systemu Windows należy poszukać opcji „OK” lub „Zapisz” i wybrać ją. Na Macu nie musisz nic robić, ponieważ ustawienia są zapisywane automatycznie.

Jeśli miałbyś mieć problemy dostosuj kontrast ekranu Ze swojego komputera możesz przejść do witryny pomocy technicznej systemu Windows lub Mac.

dołącz do naszego kanału telegram