Skip to content

Jak zmienić kolor tła przeglądarki Mozilla Firefox? – Dostosuj swoją przeglądarkę

1 de grudzień de 2021

Posiadanie dobrej przeglądarki zainstalowanej na naszym komputerze jest niezbędne, zwłaszcza jeśli spędzamy dużo czasu na przeglądaniu sieci. Dobre przeglądarki przyspieszają naszą pracę i ulepszyć nasze doświadczenie, a także zwiększyć produktywność. Cechy, które powinny mieć dobre przeglądarki, to przede wszystkim szybkość i wszechstronność.

Mozilla Firefox to jedna z wielu dostępnych przeglądarek. Jego wszechstronność pozwala nam na dostosowanie konfiguracji, aby ją dostosować. Możemy dostosować motyw, zmienić kolor tła pulpitu, zmienić zakładki i wiele więcej. W tym artykule pokażemy, jak zmienić kolor tła i dostosować domyślne motywy.

Motywy pozwalają nam zmieniać wygląd przeglądarki jako kolor tła i obraz paska narzędzi. Firefox pokazuje domyślny lub domyślny motyw, jednak ma dużą różnorodność, którą możemy w każdej chwili zmienić i poprawić jego wygląd. Po pobraniu i zainstalowaniu Firefoksa wykonaj następujące kroki:

Otwiera menu oznaczone trzema poziomymi paskami w prawym górnym rogu. Następnie naciśnij Dodatki i motywy, a pojawi się kilka opcji zmień białe kolory na ciemniejsze. Aby wybrać żądany motyw, kliknij Aktywuj lub Zainstaluj zalecany motyw.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyświetlanych tematów, możesz dalej wyszukiwać, włączając okno Znajdź tematy. Strona addons.mozilla.org otworzy się z szeroką gamą motywów dla wszystkich gustów i w różnych kategoriach. Wybierz kategorię, a następnie preferowany motyw i kliknij Zainstaluj motyw.

zmień motyw tła firefox

Czy muszę zainstalować dodatek, aby łatwo dostosować przeglądarkę Firefox?

Funkcje Firefoksa pozwalają nam dostosować go bez konieczności instalowania dodatków. Dodatki do Firefoksa są rozszerzenia, które pozwalają zwiększyć wszechstronność przeglądarki. Dodają funkcje, które dają użytkownikowi większe możliwości personalizacji i uzyskania z niego więcej.

Aby zainstalować dodatek, otwórz menu Firefox oznaczone trzema paskami w prawym górnym rogu. Przejdź do Wtyczki i motywy iz podmenu wybierz Rozszerzenia. Pojawi się lista zalecanych rozszerzeń. Aby zainstalować aplikację Dodaj do Firefoksa. Możesz go dodać lub odinstalować, kiedy tylko chcesz.

Dodaj szybkie wybieranie FVD do przeglądarki

FVD Speed ​​Dial to jeden z tych dodatków, które dodać funkcjonalności do Firefoksa i pomóc go spersonalizować. Dzięki temu rozszerzeniu możesz dokonywać synchronizacji online, dostosowywać kolor tła, organizować grupy, zmieniać folder zakładek, zmieniać rozmiar czcionki wśród innych funkcji. Aby zmienić tapetę za pomocą szybkiego wybierania FVD, wykonaj poniższe czynności.

Na stronie dodatków miejsce na wyszukiwarce szybkiego wybierania i z uzyskanych wyników wybierz ten, który Cię interesuje. Dotykamy go i klikamy Dodaj do Firefoksa. Klikamy Dodaj i pojawi się opis dodatku, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami systemu, aby go zainstalować.

Już na stronie wtyczki, po uruchomieniu, przechodzimy do symbolu koła zębatego w prawym górnym rogu. Z pojawiających się okien podajemy Opcje tła. Dotykamy folderu, aby znaleźć żądany obraz i nadajemy mu Otwórz. Pozostaje dać okno Zastosuj zmiany, aby obraz został zintegrowany jako tapeta.

Jakie są kroki, aby bez problemu zmienić tło Firefoksa?

Domyślnie Firefox pokazuje nam białe tło z czarną czcionką. Istnieje możliwość bezproblemowej zmiany tego ustawienia. Oto jak to zrobić.

domyślne tło firefox

Po otwarciu przeglądarki kliknij menu główne w prawym górnym rogu. Następnie w podmenu wybierz Ustawienia, a następnie przejdź do Język i wygląd. Następnie zastosuj czcionki i kolory. Następnie dotknij opcji Kolory i tekst z czarnym polem obok i tym samym tłem z białym polem, dotknij pola koloru, aby je zmienić i zastosuj OK, aby odwrócić kolory.

Czy można modyfikować dostępne motywy zawarte w Firefoksie?

Jak powiedzieliśmy, Firefox umożliwia korzystanie z dodatków lub rozszerzeń, które pomagają modyfikować domyślny interfejs przeglądarki i zmieniać jej wygląd. Są dostępne szeroka gama wtyczek i rozszerzeń które dostosowują się do wszelkich zmian, które chcesz wprowadzić, aby dostosować przeglądarkę. Po prostu umieść addons.mozilla.org w pasku wyszukiwania, a wiele z dostępnych opcji zostanie otwartych.

dołącz do naszego kanału telegram