Skip to content
Mac

Jak zmienić kolor folderów w MacOS Big Sur? – Personalizacja

21 de styczeń de 2022

MacOS Big Sur to jedna z wersji z wieloma funkcjami, które mają na celu zapewnienie lepszej obsługi użytkownika, w tym między innymi dostosuj różne aspekty swojego Maca. Dokładnie w ustawieniach znajdziesz dostosuj i zmień kolory folderów według własnych upodobań.

Chociaż dodanie różnych kolorów do każdego folderu Findera może wydawać się prostym, zabawnym faktem, to naprawdę jest niezwykle przydatna funkcja, która przynosi korzyści Twojej organizacji i produktywności. Wiadomo, że psychologia koloru znacząco wpływa na reakcję, jaką możesz mieć na bodziec. Teraz, przypisując określoną tonację do każdego katalogu, z którego często korzystasz, będziesz mógł szybciej go zidentyfikować, skojarzyć ze stanem umysłu i będziesz miał znacznie bardziej atrakcyjny wygląd. Czytaj dalej i dowiedz się, jak dodać osobisty charakter do swoich folderów.

Jak zamienić ikony na obrazy w MacOS Big Sur?

Jeśli poza chęcią zmiany folderu, wolisz bezpośrednio modyfikuj kształt lub obraz ikony, przekonaj się, że Ty też możesz to osiągnąć, więc postanawiasz utożsamić go z symbolem, który naprawdę reprezentuje znalezione w nim treści lub który ma dla Ciebie szczególne znaczenie. Osiągnięcie tego wymaga następujących kroków:

 • Pierwszą rzeczą jest to, że masz skopiowałem nową ikonę chcesz ustawić, znacznie lepiej, jeśli jest w formacie .icns lub .png.
 • Następnie przejdź do ikony folderu lub aplikacji, którą chcesz zastąpić obrazem i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij „Zdobyć informację”.
 • Zobaczysz okno ze wszystkimi funkcjami aplikacji w w prawym górnym rogu możesz zlokalizować aktualną ikonę.
 • Kliknij tę ikonę i jednocześnie naciśnij „cmd + V”, aby wklej nowy obraz. Zamknij okno, a zmiana zostanie zastosowana natychmiast.

Jak zmienić kolor folderów lub plików?

Teraz, jeśli to, czego zdecydowanie szukasz, to zmienić odcień folderu, zachowując oryginalną ikonę, jest również możliwe, dzięki temu uda ci się przedstawić każdą z nich w specjalny sposób, proces, który musisz wykonać, wygląda następująco:

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do „Zdobyć informację” w folderze, który chcesz dostosować, pamiętaj, że robisz to, klikając go prawym przyciskiem myszy.
 • Przenieś ikonę folderu w prawym górnym rogu nowo wyświetlonego panelu, kliknij na nią, a następnie przejdź do Menu „Edytuj” i wybierz kopiuj.
 • Teraz w przeglądarce Spotlight (dostęp do niej przez jednoczesne naciśnięcie Command + Spacja) wpisz „Zapowiedź”, aby otworzyć aplikację.
 • W górnej części kliknij menu „Plik”, a następnie „Nowy ze schowka”, możesz również nacisnąć „Command + N”, aby zobaczyć ikonę wcześniej skopiowanego folderu.
 • Teraz w górnej części wybierz menu „Narzędzia”, tam kliknij „dostosuj kolor”.
 • Tam będziesz miał wszystkie opcje ustawienie koloru ikony, za pomocą paska poziomu, ekspozycji, kontrastu, punktów światła, cieni, nasycenia, temperatury, tonu, sepii i ostrości, przejdź do regulacji i wizualizacji, dopóki nie zostanie to usatysfakcjonowane.
 • Kolejnym krokiem jest wybranie obrazu ikony nowo edytowanego folderu, w tym celu wróć do menu „Edycja” i wybierz opcję „Zaznacz wszystko”, możesz to również osiągnąć, naciskając jednocześnie klawisze „Command + A”.
 • Skopiuj obraz za pomocą klawiszy „Polecenie + C” lub poprzez menu „Edycja” wybierając „Kopiuj”.
 • Wróć do okna „Pobierz informacje” folderu, który chcesz zmodyfikować, kliknij oryginalną ikonę i jednocześnie naciśnij „cmd + V”, aby wklej ikonę z nowym kolorem, możesz to również zrobić, jeśli po jego wybraniu przejdziesz bezpośrednio do menu „Edycja” i wybierzesz opcję „Wklej”.

szeroka paleta kolorów

Dzięki temu kończysz proces modyfikowania tonu w folderze, powinieneś wiedzieć, że możesz również dodać tekst do ikony z aplikacji „Podgląd” za pomocą pola tekstowego. Jak zobaczysz, system jest super wszechstronny a jego dostosowanie jest dość obszerne, możesz również chcieć dowiedzieć się, jak zmienić nazwę użytkownika w MacOS.

Czy zmiana koloru folderu wpływa na jego wydajność?

Jeśli obawiasz się, że modyfikując lub dostosowując ton dowolnego folderu w MacOS Big Sur, spowodujesz pewne niedogodności w użyciu, możesz mieć pewność, że możesz z niego skorzystać, oficjalna strona Apple ma instrukcje, jak to zrobić. Z tym w ogóle nie wpływasz na funkcjonalność pliku lub folder, wręcz przeciwnie, będzie dla Ciebie pozytywnym aspektem podczas korzystania z niego, ponieważ będzie dostosowany do Twoich preferencji.

Jakie są wszystkie dostępne kolory, aby dostosować swoje foldery?

Zasadniczo, pełna gama kolorów dostępna w Twoim profilu, czyli dowolny kolor, który masz na myśli, możesz dostosować go w symbolu swojego folderu, konfigurując jasność, kontrast i inne. Jeśli nadal nie jesteś w stanie zlokalizować konkretnego folderu, aby móc dostosować jego kolor, dobrym pomysłem byłoby przeglądać ukryte pliki lub foldery w systemie MacOS.

w pełni spersonalizuj swój komputer

Jaki jest najlepszy sposób na uporządkowanie domu za pomocą kolorowych folderów?

Organizacja twojego pulpitu jest całkowicie osobista, będzie zależeć od potrzeb, które masz, a nawet od częstotliwości, jak ważne jest, aby zachować bardziej szczegółowy układ, pewne jest, że ikony według koloru będą bardzo pomagają w identyfikacji folderu szybciej.

dołącz do naszego kanału telegram