Skip to content

Jak zmienić kolejność ekranów na komputerze z systemem Windows 10? – Personalizacja

23 de listopad de 2021

Do zmienić kolejność ekranów w wersji Windows 10 W tego typu konfiguracji musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów, choć nie ma o czym pisać. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz zrobić w związku z tym procesem i jak to zrobić.

Co należy zrobić, aby wybrać główny ekran komputera?

Mając oba ekrany uruchomione na pulpicie systemu Microsoft Windows 10, z jakiegoś powodu decydujesz się wyświetlić pojedynczy ekran jako główny i tylko. Teraz wystarczy wykonać następujące kroki, aby wykonać tę akcję, a komputer wysyła wideo tylko na główny ekran lub według twoich preferencji, a tym samym działa tylko z jednym, zacznijmy.

Wciskając jednocześnie klawisz Start Windows + P otworzymy listę po prawej stronie ekranu głównego, która umożliwia wybór i rozmieszczenie każdego z ekranów z czterema opcjami:

  • Tylko ekran komputera. (W tej opcji otrzymujemy, że ekran dodatkowy jest dezaktywowany i pozostaje tylko główny).
  • Duplikować
  • Powiększać
  • Tylko drugi ekran

W tym przypadku wybieramy pierwszą opcję, aby potwierdzić tę akcję i zaakceptować w ten sposób zmiana zostanie dokonana.

Jak zmienić monitor 1 na 2 w systemie Windows 10?

Jeśli teraz szukasz tylko projekcji drugiego ekranu i dezaktywujesz główny ekran, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do Następnie przejdź do Ustawienia> System> wyświetlacz.

Wyświetli się nam lista z opcjami takimi jak regulacja jasności ekranu, ale to, co nas interesuje, to za pomocą których możemy skonfigurować ekrany i Wybieramy tylko drugi ekran następnie potwierdź, że system akceptuje tę akcję i tylko ekran pomocniczy pozostanie aktywny, a ekran główny zostanie wyłączony.

Korzystanie z klawiatury

Aby zmieniać monitory jeden po drugim, możesz użyć skrótu za pomocą klawisza start Windows + klawisz P. Korzystanie z nich da ci dostęp do menu konfiguracji systemu i jest to sekcja ekranu, którą następnie zidentyfikujesz i stąd musisz przeciągnąć do żądanej pozycji i potwierdzić tę akcję.

Z konfiguracją

Pierwszą rzeczą jest wpisanie klucza, w którym znajduje się logo Windows, tutaj zostanie wyświetlony panel, zlokalizuj słowo konfiguracja.

Tutaj otworzy się wyskakujące okienko, które da nam dostęp do części ogólnego systemu, klikając słowo system, teraz po lewej stronie okna znajdują się dwa pola numeracji ekranów, musisz potwierdzić pozycję każdego z nich, a następnie przeciągnąć, aby zmienić 2 na 1, akceptujemy te zmiany i voila, drugi ekran pozostanie w użyciu a główny zostanie dezaktywowany.

Z drugiej strony, jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować swój pulpit, możesz automatycznie zmienić tapetę zgodnie z czasem ekranu, który zdecydujesz się umieścić jako główny.

monitory na komputerze stacjonarnym

Dlaczego twój komputer nie pozwala na zmianę kolejności ekranów i jak to naprawić?

Generalnie powinno to być proste i bez żadnych niedogodności, ale czasami nie jest tak, że jeśli tak jest, to co należy zrobić, to:

Wejść do start> ustawienia> System> wyświetlacz. Przedstawione pudełko ma dwa kwadraty, które są ponumerowane jeden z # 1, a drugi z # 2, co oznacza, że ​​nie można przeciągnąć jednego za drugim; musisz nacisnąć kliknij, przytrzymując ekran, który chcesz zmienić. Przeciągnij ten czas w dół, a pojawi się opcja, aby ten mój główny ekran zaakceptował i spróbuj ponownie zmienić, dzięki temu błąd powinien zostać poprawiony

Jak podłączyć 3 monitory do komputera z systemem Windows 10?

Aby móc to zrobić, trzeba mieć wystarczającą ilość wejść do podłączenia powiedzmy 3 monitorów, jest proste i wygodne rozwiązanie, a to jest kup adaptery drogowe USB do podłączenia monitorów albo HDMI albo VGA i voila. Podłączamy monitory a następnie przechodzimy do konfiguracji, co pozwala na pracę na kilku monitorach jednocześnie. Tutaj, w systemie wyświetlania, trzeci wykryty monitor powinien pojawić się obok pozostałych.

dołącz do naszego kanału telegram