Skip to content

Jak wyłączyć obszar powiadomień w systemie Windows 10 bez korzystania z aplikacji?

8 de luty de 2022

Czy musisz być w 100% skoncentrowany na komputerze? Powiadomienia bez wątpienia mogą stać się element rozpraszający ważny. Ale Windows 10 to system operacyjny, który oferuje wiele alternatyw, aby rozwiązać ten problem.

Od wyciszania powiadomień z określonych aplikacji do całkowicie wyłącz obszar powiadomień, interfejs Windows został zaprojektowany dla Twojej wygody, ale jeśli nie wiesz, jak osiągnąć te ustawienia, wyjaśnimy Ci to teraz.

Co zrobić, aby uniknąć irytujących powiadomień na komputerze z systemem Windows 10?

Firma Microsoft zorganizowała, od swojej wersji systemu Windows 10, częste powiadomienia aplikacji i szybkie akcje w ramach „Centrum Aktywności”, przestrzeń, w której można dokonać ustawień dotyczących informacji lub wiadomości alarmowych wysyłanych przez aplikacje do użytkownika.

Jednak przed każdą aktualizacją, nową wiadomością lub sugestią, system wyświetla powiadomienie push, wraz z charakterystycznym dźwiękiem, łatwo to to jest przytłaczające. Zgodnie z tym założeniem wielu użytkowników zdecydowało się wyłączyć jedno lub wszystkie powiadomienia w systemie Windows, a nawet ukryć centrum powiadomień.

Jak wyłączyć obszar powiadomień na komputerze z systemem Windows 10?

Pierwszym krokiem, aby móc wprowadzać zmiany w centrum powiadomień, jest zaktualizowanie komputera do danego systemu operacyjnego, więc jeśli jeszcze go nie masz, musisz pobrać system Windows 10 i zainstalować go całkowicie. Stamtąd możesz sprawdzić różne preferencje w centrum powiadomień.

Jeśli głównym problemem z obszarem powiadomień systemu Windows 10 jest dźwięk, który emituje za każdym razem, gdy pojawi się nowy, możesz spróbować zmienić go na bardziej przyjemny lub po prostu go wyciszyć (pozostawić bez dźwięku), nadal będą wyświetlane, ale ich nie usłyszysz, co zwykle jest najbardziej irytująca funkcja dla użytkowników.

pracować wygodniej bez przerywania powiadomień

Usuń dźwięk powiadomienia na swoim komputerze

Kiedy jesteś odtwarzam jakąś zawartość słyszalne na komputerze powiadomienia stają się bardziej niż kiedykolwiek kamieniem w butach. Jeśli więc zdecydowałeś się dostosować dźwięki i powiadomienia systemu Windows, powiemy Ci, że jest to bardzo łatwe do osiągnięcia za pomocą panelu sterowania:

 • Uzyskaj dostęp z menu Start i wpisz „Panel sterowania”, otwierając wynikową opcję, a następnie kliknij „sprzęt i dźwięk”.
 • W tym momencie wybieramy „Dźwięk”, zobaczysz nowe okno, w którym będziesz się znajdował w „Reprodukcja”.
 • Tam koniecznie wybierz urządzenie wyjściowe audio to odpowiada, a następnie kliknij „Właściwości” i przewiń w dół do „zaawansowane”.
 • Teraz upewnij się, że destylować pudełko „„Zezwalaj aplikacjom na przejęcie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem”.”
 • Zaakceptuj i zamknij sprzedaż w ten sposób będą bez dźwięku wszystkie powiadomienia.

Jeśli zamiast tego wolisz po prostu zbadać inne opcje dźwięku, możesz to zrobić, wpisując w początkowym pasku wyszukiwania „Zmień dźwięki systemowe”, otworzysz wynikową opcję i znajdziesz panel, w którym możesz edytować wszystkie dźwięki systemowe, za pomocą przycisku „Test” możesz posłuchać przed zastosowaniem.

Jakie kroki należy wykonać, aby usunąć obszar powiadomień na komputerze z systemem Windows 10?

Teraz są inne sposoby, które pozwalają usunąć powiadomienia, które daje system Windows 10, są to: ukryj powiadomienia lub całkowicie wyłącz centrum powiadomień za pośrednictwem rejestru systemu Windows. Czytaj dalej, aby wiedzieć, jak postępować w każdym przypadku.

Ukryj je w ustawieniach

W centrum powiadomień możesz wykonywać różne ustawienia, w tym przypadku skupimy się na wyłącz wszystkie powiadomienia tak więc, dopóki nie zdecydujesz, żaden program nigdy nie przerwie twoich działań, aby coś ci pokazać. Osiągamy to z menu konfiguracyjnego Twojego komputera, gdy już tam jesteś:

 • W prawej sekcji znajdziesz „Powiadomienia i działania”, kliknij, aby otworzyć.
 • Teraz o „System”, a następnie „Powiadomienia i działania”.
 • Po prawej stronie okna zostanie wyświetlona sekcja, w której możesz zarządzać powiadomieniami wyświetlane, wybierz rozwiń, aby wyświetlić na pełnym ekranie.
 • Zauważysz, że każda akcja lub rodzaj powiadomienia jest przypięta do tablicy, po prostu klikając w prawy górny róg każdego pola, przejdziesz do nich. usuwanie z centrum powiadomień.
 • Teraz w środkowej części możesz również dezaktywować wszystkie opcje dotyczące powiadomień, dzięki czemu unikniesz alertów w przyszłości.

Usuń je z „Edytora rejestru”

Ta opcja jest nieco bardziej radykalna, ale może stanowić najlepsze rozwiązanie, jeśli zdecydowanie nie chcesz mieć dostępu do centrum aktywności swojego komputera, aby to osiągnąć, będziemy musieli utworzyć nową wartość w rejestrze systemu Windows 10. Postępuj zgodnie z instrukcjami kroki opisane poniżej z Bądź bardzo ostrożny, a dostaniesz to bez problemów:

usuwanie niektórych powiadomień systemowych

 • Dostęp „regedit”, za pomocą konsoli wykonaj „WIN + R”, gdzie wpisujesz nazwę i naciśnij enter.
 • Wejdziesz do Edytora rejestru, tam ruszaj w drogę, HKEYCURRENTUSER > OPROGRAMOWANIE > Zasady > Microsoft > Windows > Eksplorator.
 • Jeśli nie możesz znaleźć folderuposzukiwacz”, musisz go wygenerować, w tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy „Windows” i wybierz „Nowe” i „Hasło”, nazwij go „Explorer”.
 • Teraz w prawej części okna, na nowo utworzonym kluczu, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy> Wartość DWORD (32-bitowa)”, nazwij go „Wyłącz centrum powiadomień”.
 • Pozostaje tylko otworzyć nową wartość i w sekcji „Informacje o wartości” typ 1″. Uruchom ponownie komputer, centrum powiadomień zostanie ukryte.

W jaki sposób można wyłączyć powiadomienia tylko dla niektórych aplikacji?

Kiedy naprawdę interesuje Cię dezaktywacja powiadomień jednej lub kilku konkretnych aplikacji, proces jest znacznie prostszy i otrzymujesz go od “Powiadomienia” w panelu „Ustawienia””. Zobaczysz pełną listę aplikacji i przycisk do aktywacji lub dezaktywacji ich powiadomień, zmodyfikuj zgodnie z własnymi preferencjami.