Skip to content

Jak zmienić kartę za pomocą klawiatury w Google Chrome, jeśli nie mogę?

4 de luty de 2021

Korzystanie z technologii stało się powszechne dla wszystkich ludzi, dostęp do internetu i wyszukiwanie Informacja lub wejdź na jakąś stronę, robimy to często. Dzięki programom, które są odpowiedzialne za ułatwianie nam tych zadań.

Dowiedz się więcej o sposobach obsługi różnych narzędzi, które na to pozwalają wykonywać zadania, takie jak surfowanie po Internecie czy jakieś programy, to jest bardzo ważne. Bardzo nam to pomoże, aby proces, który prowadzimy, był coraz lepszy.

Z drugiej strony narzędzia takie jak przeglądarki internetowe, z których korzystamy bardzo często, dają nam możliwość bardzo praktycznego dostępu do internetu. Oferują nam narzędzia i opcje, którymi możemy manipulować i uprzyjemniać nam doświadczenie.

Jak przełączać karty za pomocą klawiatury w Google Chrome, jeśli nie mogę?

Obecnie dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych, najlepiej jest zapoznać się z każdą z nich i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Jednym z najczęściej używanych obecnie na całym świecie jest Google Chrome.

Ten program został oficjalnie uruchomiony w 2008 roku przez firmę Google, a jego funkcjonalność i funkcje pozycjonują go jako jedną z najlepszych przeglądarek na rynku. Obecnie wiele osób używa Google Chrome jako domyślnej przeglądarki.

Dzieje się tak dzięki temu, że Chrome to program znajdujący się w stała aktualizacja oferować użytkownikom coraz lepsze usługi. Jego ogólny interfejs, a także oferowane przez niego narzędzia są bardzo dobre i sprawiają, że przeglądanie Internetu jest doskonałe.

Jest dostępne dla wielu platform tak jak Windows, Mac, Android, iOS, Linux m.in. A co najważniejsze, możemy go pobrać za darmo, co czyni go jeszcze lepszym dla nas.

Google Chrome pozostał w otchłani jako program, który oferuje bardzo zaawansowane funkcje, które pozwalają nam na bardzo uporządkowaną nawigację. Jego funkcjonalność jest tak szeroka, że ​​często ignoruje się niektóre z jego cech.

Chrome daje nam możliwość wykonywania działań, które mogą być dla nas wspólne, za pomocą poleceń, które możemy wykonać z klawiatury naszego komputera. Znajomość tych poleceń sprawi, że przeglądanie będzie o wiele lepsze.

Będziemy mogli wykonywać czynności, które zwykle są żmudne, w bardzo prosty sposób wykonywać ruchy np zakładka przełącznika myszką możemy to zrobić za pomocą klawiatury. Wiedza o tym bardzo pomaga, jeśli mamy jakiś problem z działaniem naszej myszy.

Przełączaj karty za pomocą klawiatury w Google Chrome

Jeśli chcemy zmienić zakładkę iz jakiegoś powodu nie możemy tego zrobić, nie musimy się martwić. Wykonując poniższe czynności, możemy to zrobić za pośrednictwem naszego klawiatura.

Będąc w Google Chrome i przy otwartych kartach, aby przejść do innej karty, musimy tylko zlokalizować klucz Ctrl na naszej klawiaturze. Po zlokalizowaniu wciskamy klawisz jednocześnie Patka.

Przełącz karty za pomocą klawiatury

Gotowe, w ten sposób przejdziemy do następnej zakładki. Jeśli chcemy kontynuować zmiana zakładek co powinniśmy zrobić powtórz tę samą czynność dopóki nie dojdziemy do żądanej zakładki.

Inne polecenia, które mogą Cię zainteresować

Istnieje wiele działań, które możemy wykonać za pomocą naszej klawiatury do sterowania programem Google Chrome. Na przykład naciśnięcie klawisza Ctrl i bez zwalniania prasy N automatycznie se otworzy nową kartę.

Kolejnym poleceniem, które możemy wykonać, jest zamknięcie karty, w której aktualnie się znajdujemy. Aby to zrobić, naciskamy klawisz Ctrl iz kolei wciskamy klawisz W., w ten sposób strona zostanie zamknięta.

Może Cię również zainteresować, jak organizować i zapisywać wszystkie karty Google Chrome w folderze zakładek, a także inne powiązane tematy.

W ten sposób możesz wykonywać różne czynności na komputerze, używając tylko klawiatury. Bez wątpienia jest to bardziej praktyczny i prostszy sposób wykonywania różnych czynności.

dołącz do naszego kanału telegram