Skip to content

Jak zmienić kartę SIM i przenieść wszystkie nasze dane i kontakty z jednego telefonu komórkowego na drugi bez ich utraty?

10 de czerwiec de 2022

praktycznie wszystko wiemy co to jest karta SIM. Jest to mała karta służąca do łączenia się z siecią komórkową. Oczywiście ta klasa kart jest niezbędna, aby telefon działał z maksymalną mocą.

W tej chwili, istnieją odmiany kart Sim, Na przykład mówi się o bardziej rozwiniętych modelach, w których znajdują się wirtualne karty SIM lub eSIM, ale ich główny cel pozostaje ten sam.

Prawda jest taka, bez karty SIM nie będziesz mógł mieć numeru telefonu ani danych mobilnych między innymi. Więc nie możesz cieszyć się aplikacjami tak popularnymi jak WhatsApp.

Dlatego w tym małym samouczku zobaczymy jak zmienić kartę sim albo dlatego, że zmieniłeś swój numer, albo chcesz dodać kartę do nowego telefonu. Zobaczymy ten prosty samouczek, który w ciągu kilku minut rozwiąże wszelkie wątpliwości.

Jak zmienić kartę SIM

The Karty SIM można kupić w dowolnym miejscu. Zwykle idziemy do lokalnego operatora, aby go otrzymać. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, czy Twoje urządzenie jest bezpłatne, czy jest ograniczone do użytku przez jednego operatora. Jeśli twój przypadek jest ten drugi, ważne jest, abyś nabył kartę SIM od wspomnianego operatora.

Wtedy będziesz musiał mieć swój urządzenie wyłączone a najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć jeden dobre ładowanie baterii aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów.

Aby móc włożyć kartę SIM, mamy kilka opcji: niektóre urządzenia (zazwyczaj niski/średni zasięg) mieć gniazdo karty sim za baterią. Aby móc go włożyć, będziesz musiał zdjąć tylną obudowę urządzenia, wyjąć baterię i zobaczysz, że jest gniazdo na wspomnianą kartę.

musisz być ostrożny nie myl gniazdo na Sim z microSD które często są dość blisko.

Inne urządzenia mobilne muszą włóż kartę SIM po bokach. W tym przypadku jest to łatwiejsze, ponieważ nie trzeba wyjmować baterii ani niczego podobnego. Po prostu wkładasz kartę i idziesz.

Jak włożyć kartę SIM

Gdy karta SIM jest już na miejscu, będziemy musieli włączyć telefon. The ustawienia danych mobilnych jest zwykle robione jako automatyczny więc nie musisz się o to martwić.

Po włączeniu urządzenia powinno być możliwe bezproblemowe korzystanie z niego. Jeśli chcesz mieć kartę Sim bez żadnego planu, będziesz musiał załaduj kredyt, aby był włączony.

Po tym możesz mieć i aktywuj aplikacje jak WhatsApp i odbieraj połączenia wszystkich twoich przyjaciół. Jak zobaczysz, włożenie lub zmiana karty Sim na urządzeniu mobilnym wcale nie jest skomplikowane.

W każdej chwili możesz użyj wspomnianego Sima na innym telefonie , bez żadnego problemu. A najlepsze jest to, że możesz nawet przekazać kontakty z telefonu komórkowego do Sima i odwrotnie.

Przesyłanie kontaktów za pomocą karty SIM z jednego telefonu na drugi jest najskuteczniejszy sposób na zrobienie tego. Ta procedura może wystąpić w starych telefonach i telefonach komórkowych z najnowszą technologią, bez żadnych komplikacji.

Jednak to aktywność też ma swoje ograniczenia. Wynika to głównie z ograniczeń karty Sim, która zwykle przechowuje mniej niż 250 kontaktów.

Odnosząc się do sposobu, w jaki należy przeprowadzić procedurę, możemy powiedzieć, że jest ona bardzo podobna do eksportu kontaktów z pamięci SD, różnica polega na tym, że musimy wybrać „Karta SIM” do przeprowadzenia procesu.

przenosić kontakty z jednego telefonu komórkowego na drugi

W tym celu musimy wykonaj następujące kroki:

  1. Włóż kartę SIM wewnątrz telefonu komórkowego, do którego chcesz wyodrębnić dane i kontakty
  2. Przejdź do sekcji zatytułowanej „Książka telefoniczna” lub „Kontakty”
  3. Będąc w tej sekcji, musisz uzyskać dostęp do przycisku „Opcje”który zwykle znajduje się w prawym górnym rogu i ma postać trzech pionowych pasków lub trzech poziomych kropek.
  4. Znajdź i wybierz opcje zatytułowane „zarządzaj lub importuj kontakty / eksportuj”
  5. Wskaż kontakty co chcesz wyeksportować
  6. postępuj zgodnie z procesem Co sugeruje telefon do eksportu?
  7. Pod koniec eksportu wyjmij kartę sim starego telefonu i włóż go do nowego
  8. sprawdzać co na nowym telefonie? wszystkie kontakty zostały znalezione które wybrałeś wcześniej

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz to zostawić w polu komentarza.

dołącz do naszego kanału telegram