Skip to content

Jak zmienić hasło do Gmaila — samouczek krok po kroku

17 de listopad de 2021

Obecnie posiadanie poczty e-mail jest niezbędne, aby móc mieć dostęp do usług i aplikacji internetowych że tego wymagają, bo między innymi jest to sposób, w jaki otrzymujemy informacje związane z podmiotem, do którego należymy. Czasami jednak może to wpłynąć na nasze bezpieczeństwo, dlatego zawsze zaleca się umieszczenie nowego hasła w Gmailu.

W tym sensie w tym samouczku chcemy opowiedzieć trochę na ten temat. W świecie, w którym technologia pomaga nam rozwiązywać sprawy szybciej, możemy powiedzieć, że nie jest to idealne, z tego powodu zawsze będzie ryzyko, że nasza poczta zostanie zaatakowana, ale możesz chronić swoje konto, a zrobienie tego jest bardzo łatwe, więc zwróć uwagę i dowiedz się, jak krok po kroku zmienić hasło do Gmaila.

Jak mogę zmienić hasło do poczty e-mail w aplikacji Gmail?

Wszyscy wiemy, że cyberataki są na porządku dziennym, cyberprzestępcy stosują różne metody w celu kradzieży danych, oszustw, tworzenia wirusów, między innymi, a tym samym atakowania poczty e-mail. regularnie zmieniaj hasło jest to skuteczna metoda na uniknięcie włamań i ochronę konta. Oto wyjaśnienie krok po kroku, jak zmienić hasło do Gmaila w aplikacji:

Android

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć e-mail i przejść do zdjęcia profilowego swojego konta, które pojawia się w prawej górnej części ekranu. Następnie wpisz „Konto Google” i po wejściu do środka należy kliknąć opcję „Dane osobowe”, po czym zostanie wyświetlony szereg opcji dotyczących Twoich danych osobowych. Następnie przejdź do sekcji „Hasło”.

Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami asystenta Google, aby zmienić hasło do konta, gdzie najpierw prosi o podanie aktualnego hasła w celu weryfikacji tożsamości, a na końcu możesz utworzyć nowe hasło, potwierdzić je , a na koniec kliknij „Zmień hasło”, w ten prosty sposób zmieniłeś hasło do swojego konta Gmail.

iPhone

Jeśli masz urządzenie iPhone, kroki, które należy wykonać, aby zmienić hasło do poczty e-mail, są takie same, jak te wymienione powyżej, więc po prostu postępuj zgodnie ze wskazaną procedurą i możesz to łatwo zrobić. Co najważniejsze, opcje konfiguracji Gmaila umożliwiają wykonanie pewnych czynności w celu odzyskania konta, jeśli zapomniałeś hasła.

zmiana hasła do Gmaila

Co mogę zrobić, aby zmienić hasło do Gmaila ze strony internetowej?

Z drugiej strony, jeśli otwierasz również konto Gmail na komputerze, zwróć uwagę na następujące kroki, aby zmień hasło ze strony, ponieważ procedura jest inna niż w aplikacji: najpierw zaloguj się do Gmaila, następnie przejdź do „Ustawienia” i kliknij „Zobacz wszystkie ustawienia”, po czym pojawią się inne opcje i musisz wybrać „Konta i importuj ’.

W tej zakładce przejdź do sekcji „Zmień ustawienia konta”, a następnie na „Zmień hasło”. Tam wystarczy wpisać aktualne hasło, aby zweryfikować swoją tożsamość, a następnie wpisać nowe hasło, zatwierdzić je, kliknąć zmień hasło i gotowe.

Jak usunąć dostęp do mojego konta Gmail z innych urządzeń?

Smartfony, z których korzystamy, mają dostęp do naszego konta Google, zazwyczaj są one z nim połączone. W rzeczywistości, jeśli przyznałeś to uprawnienie innym urządzeniom lub usługom innych firm, możesz odmówić im dostępu, jeśli nie chcesz już z niego korzystać lub po prostu nie ufaj im. Więc jak możesz? usuń dostęp z poczty e-mail do innych urządzeń?

dodawanie nowego hasła do Gmaila

Pierwszym krokiem jest wpisanie adresu e-mail i przejście do sekcji bezpieczeństwa swojego konta Google. Następnie w „Aplikacjach innych firm z dostępem do Twojego konta” musisz kliknąć „Zarządzaj dostępem osób trzecich”, tam wybierz aplikację lub usługę, którą chcesz usunąć, a na koniec kliknij „Usuń dostęp”.

Coś ważnego, o czym powinieneś wiedzieć, to to, że te aplikacje i usługi przechowują informacje o Twoim koncie, więc prawdopodobnie powinieneś poprosić o usunięcie tych danych, a jeśli zdasz sobie sprawę, że Twoje dane są wykorzystywane do phishingu (kradzieży tożsamości) lub spamu nie wahaj się zgłosić, za to przejdź do pomocy technicznej Gmaila i sprawdź kroki, które musisz podjąć.

Jak mogę wpłynąć na moje konto Gmail po zmianie hasła?

Możesz się zastanawiać, czy wprowadzenie jakichkolwiek zmian na koncie Gmail, takich jak aktualizacja hasła, w jakikolwiek sposób na nie wpłynie. Prawda jest taka, że ​​po zmianie hasła do Gmaila zostawisz swoją pocztę na wszystkich urządzeniach do których mają do nich dostęp, z wyjątkiem tych, które służą do weryfikacji Twojej tożsamości.

dołącz do naszego kanału telegram