Skip to content

Jak zmienić dźwięk alarmów w telefonie komórkowym z systemem Android — Dostosuj dźwięk

21 de grudzień de 2021

Wprowadź wiele funkcji, które można znaleźć w telefonie komórkowym; jest tym, który umieszcza alarmy. Tak, Twój telefon może skutecznie pełnić rolę budzika. W zależności od posiadanego telefonu komórkowego sposób konfiguracji alarmu może się różnić; ale niezależnie od tego, wszystkie telefony komórkowe mają to przydatne narzędzie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dźwięku budzika na pobudkę?

Dźwięki alarmów różnią się od z góry określonych tonów, które ma telefon komórkowy, do opcji umieszczenia piosenki jako dźwięku budzika; parzysty, możesz pobrać określone dźwięki aby pomóc Ci się obudzić, ustawiając je jako alarm.

Możesz ustawić alarm tak, aby pierwszy dźwięk, który usłyszysz rano bądź twoją ulubioną piosenką; To z pewnością może zachęcić Cię do obudzenia się i rozpoczęcia dnia z dobrymi wibracjami. Być może jednak dobrze jest uważać na dźwięk wybrany jako alarm; Nie jest też dobrze budzić się nagle dzięki nadmiernie głośnemu alarmowi.

Rodzaj wybranego alarmu powinien zależeć od łatwości przebudzenia; alarm z silnym dźwiękiem (nie nagłym) może pomóc obudzić tych, których sen jest trudny do przerwania. Natomiast dla osób z łatwością wstawania może się przydać delikatna melodia, ale to nie pozostaje niezauważone.

Oczywiste jest, że muzyka może wpływać na to, jak zaczynamy dzień; w związku z tym pojawiają się zalecenia przez Spotify i przez science o jakich utworach najlepiej się obudzić:

  • „Viva La Vida” Coldplay.
  • „Podnieś się” z St. Lucia.
  • „Piękny dzień” Billa Withersa.
  • „Obudź mnie” Avicii.
  • „Kochaj siebie” Hailee Steinfeld.
  • „Walking On Sunshine” autorstwa Katrina & The Waves.
  • „Na szczycie świata” Imagine Dragons.

Oto niektóre z utworów rekomendowanych przez Spotify i naukę; na pewno je znasz, zostali wybrani ponieważ zawierają pozytywne litery i mają rytm „in crescendo”, włoski termin odnoszący się do dźwięków, które stopniowo zwiększają intensywność, to znaczy zaczynają się od miękkich tonów i stopniowo nasilają.

Jaka jest procedura zmiany dźwięku połączenia w telefonie komórkowym z systemem Android?

W telefonach komórkowych z systemem Android zmiana dzwonka może być dość prostym procesem; Podobnie jak przy wyborze alarmu masz do dyspozycji listę dźwięków z góry określonych przez system z opcją: umieść konkretną piosenkę lub dźwięk aby powiadomić Cię o połączeniach przychodzących.

Na telefonach komórkowych Samsung

Jeśli masz telefon komórkowy Samsung i chcesz zmienić dzwonek, musisz przejść do „Ustawienia” i przejść do sekcji „Dźwięki i wibracje”; Przejdź do sekcji „Dzwonek”. Teraz wybierz kartę SIM, na której chcesz skonfigurować dźwięk (w przypadku, gdy jest to Dual SIM).

Zobaczysz listę domyślne dźwięki systemu; Możesz wypróbować jeden z tych dźwięków, aż znajdziesz dźwięk, który Ci się podoba i umieść go jako dzwonek.

Umieść piosenkę, która jest wewnątrz mobilnego magazynu jako dzwonek to kolejna opcja, której możesz użyć; Aby to zrobić, musisz przejść do sekcji „Dzwonek” w „Dźwięki i wibracje”, a gdy zobaczysz listę dźwięków oferowanych przez system, naciśnij ikonę, która pokazuje symbol „+” w prawym górnym rogu .

dzwonek samsunga

Gdy to zrobisz, uzyskasz dostęp do odtwarzacza muzyki w telefonie komórkowym a zobaczysz zawarte w nim piosenki; Wybierz piosenkę, której chcesz posłuchać po odebraniu połączenia i naciśnij opcję „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Z Huawei

W Huawei możesz wybrać dzwonek, otwierając „Ustawienia”, a następnie przejdź do sekcji „Dźwięk i wibracje” i wybierz opcję „Dzwonek”. Będziesz mógł zobaczyć listę, która pokazuje dzwonki oferowane przez system i jest to kwestia naciśnij jedną ze swoich preferencji.

Jeśli chcesz ustawić piosenkę jako dzwonek; Gdy zobaczysz listę dźwięków systemowych, musisz wybrać opcję „Muzyka na urządzeniu” Aby wybrać utwór jako dzwonek, ten utwór musi znajdować się w pamięci telefonu komórkowego.

Możesz nawet ustawić film jako dzwonek, wybierając opcję „Dźwięki wideo” i wybierz spośród swoich filmów, który chcesz, aby był twój nowy ton.

dzwonek huawei

Z twojego Xiaomi

Z telefonu komórkowego Xiaomi dzwonek można zmienić, otwierając „Ustawienia” i przechodząc do sekcji „Dźwięk i wibracje”; wybierz opcję „Dzwonek”, a następnie „Wszystkie dźwięki”. Teraz zobaczysz lista tonów oferowanych przez system i wybierz jeden.

Jeśli chcesz ustawić utwór jako dzwonek, musisz wybrać opcję „Wybierz dzwonek online” i wyszukać jeden ze swoich preferencji lub skorzystać z opcji „Wybierz lokalny dzwonek” jeśli chcesz wybrać piosenkę z telefonu komórkowego. Wybierz opcję „Muzyka”, aby rozpocząć wyszukiwanie nowego brzmienia z listy utworów i wybierz ten, który chcesz; teraz naciśnij „OK”.

Jak wybrać utwór Spotify jako dzwonek alarmu?

Po pierwsze, musisz mieć aplikację Spotify na telefonie komórkowym; W ten sposób przejdź do „Zegar” i wybierz „Alarm”, utwórz nowy alarm, naciskając ikonę „+” i ustaw czas, aby się obudzić. Musisz uzyskać dostęp do opcji alarmu i wybrać sekcję audio; Tutaj zobaczysz kilka ikon dźwięków i Spotify, kliknij to drugie.

ustaw alarm spotify

Zobaczysz utwory, których ostatnio słuchałeś na Spotify i będziesz mógł wybrać jedną z nich; Możesz także wybrać „Szukaj”, jeśli chcesz wyszukać utwór w aplikacji, wybierz piosenkę, którą chcesz i wróć do ekranu głównego.

dołącz do naszego kanału telegram