Skip to content

Jak zmienić domyślne konto Gmail – Android, iOS lub Chromebook

21 de lipiec de 2021

Zmień domyślne konto „Gmail” z drugiej strony jest to jedna z najczęstszych rzeczy, które użytkownicy chcą robić. Usługi „Google” są na rynku od ponad 20 lat. Samo myślenie, że może nastąpić awaria usług Google, byłoby katastrofalne.

„Google” przejął światowe rynki, oferując wiele narzędzi, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, zwłaszcza tych ostatnich. Ta firma jest jedną z najważniejszych na świecie, jej niestrudzony trajektoria zorientowana jest na rozwój produktów takich jak: Systemy operacyjne, aplikacje, przeglądarkioraz inne narzędzia, w tym m.in. smartfony, tablety, głośniki, zegarki.

Zmiana domyślnego konta „Gmail” na inne należy do jednej z czynności preferowanych przez użytkowników tej usługi. Głównie kiedy „Google” stało się usługą ekskluzywną dla milionów użytkowników, a to narzędzie jest wyjątkowe, bo przełamuje schematy i przekracza oczekiwania wielu.

Stosunkowo krótka żywotność „Gmaila” na rynku jest imponująca w porównaniu z innymi usługami, takimi jak: „Hotmail”, „Yahoo” i inne rodzaje e-maili. Usługa „Google” za pośrednictwem systemu poczty „Gmail” oferuje wiele korzyści w porównaniu z innymi usługami.

Jedną z głównych zalet „Gmaila” jest silna ochrona przed treściami „spamowymi” lub wiadomościami-śmieciami, oferuje również możliwość komunikowania się w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem wiadomości e-mail lub Zintegrowany „czat”, posiada: możliwość wysyłania notatek głosowych, emotikonów, filmów i innych plików.

Również mieści dużo miejsca do przechowywaniaJest całkowicie darmowy, a ponadto można go używać na komputerach, tabletach, a zwłaszcza na smartfonach, takich jak „Android”, z tych powodów musisz korzystać z tej niesamowitej usługi.

Jak korzystać z dwóch kont GMAIL na tym samym urządzeniu

Obecnie bardzo często zdarza się, że masz więcej niż jeden e-mail Konto Gmail lub Google. Z tego powodu zaimplementowano, że urządzenia mogą je wszystkie otwierać bez problemów. Obecnie możesz dodać do czterech kont jednocześnie, a proces tego różni się w zależności od systemu operacyjnego terminala.

Na Androidzie

W systemie Android proces jest niezwykle proste, najpierw musisz otworzyć przeglądarkę Google, a następnie poszukać ikony, w której pojawia się Twoja identyfikacja. To jest po prawej stronie ekranu i jest bańką.

Klikając to zdjęcie, otworzy się menu ze szczegółami Twojego konta. Powinieneś poszukać przycisku, aby dodać nowy. Naciśnięcie go spowoduje wyświetlenie nowego menu, w którym zostaniesz poproszony wpisz e-mail i hasło wspomnianego konta i na koniec naciśnij przycisk Zaakceptuj.

Gdy to zrobisz, dodasz nowe konto, jeśli masz więcej do dodania, wystarczy postępować zgodnie z procesem od początku.

Na iPhonie

W iPhonie rzeczy trochę się zmieniają, tutaj będziesz musiał przejść do Ustawienia Gmaila które znajdują się na głównej liście ustawień urządzenia. Jeśli przesuniesz trochę palcem, możesz znaleźć ten wybór. Kiedy go otworzysz, będziesz musiał nieco zejść, aby znaleźć przycisk dodawania konta.

Tam po prostu dodaj swoje dane i naciśnij Zaakceptuj, gdy skończysz, dzięki czemu Twoje konto zostanie dodane do aplikacji.

Na Chromebooku

System Chromebook Jest obsługiwany przez użytkownika Google, dlatego jeśli chcesz dodać nowego, będziesz musiał się wylogować z poprzedniego. Aby to zrobić, wystarczy przejść do prawego rogu, w którym pojawia się data. Jeśli klikniesz tutaj, zobaczysz przycisk do zamknięcia sesji.

zmienić moje domyślne konto Gmail na inne
Gdy to zrobisz, pojawi się twoje normalne konto, ale również zostanie dodany przycisk dodawania i możesz go nacisnąć. Kiedy to zrobisz, wystarczy wypełnić informacje i potwierdzić swoją tożsamość i to wszystko.

Jak dodać więcej kont do telefonu komórkowego?

Zmień domyślne konto „Gmail” na inne, jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz konto „Google” lub pocztę e-mail w „Gmailu”. Większość użytkowników „Google” była w ostatnich latach lojalna, a tym bardziej, że urządzenia „Android” zyskały największą popularność na rynku, oczywiście podczas katastrofy „Blackberry”.

Tworzenie konta e-mail „Google” dla systemu Android lub konta e-mail „Gmail” jest zasadniczo takie samo, tylko kroki, które należy wykonać, różnią się w zależności od urządzenia. Chociaż kroki są nieco inne, możesz oczywiście korzystać z tych samych funkcji, jeśli mówimy o korzystaniu z usługi na komputerze, ponieważ jeśli korzystasz z usługi „Google” na „Androidzie” doświadczenie będzie pełniejsze.

Bez zbędnych ceregieli, aby utworzyć konto „Gmail” ze swojego komputera, wystarczy przejść do paska wyszukiwania „Google”, ustawić się w prawym górnym rogu i „Kliknij” niebieski przycisk z napisem „Zaloguj się”, naciśnij 'Załóż konto’, wypełnij formularz, takie jak: imię i nazwisko, adres e-mail, telefon m.in. po prostu kontynuuj instrukcje i gotowe.

Jak połączyć inne konta z domyślnym kontem Gmail

Aby to zrobić, musisz po prostu zacząć od innych kont na tym samym urządzeniu. Jest to bardzo podobne do tego w Androidzie, ponieważ najpierw musisz otwórz przeglądarkę google i przeszukaj swój profil. Tutaj możesz dodać tyle kont, ile chcesz i nie jest konieczne, aby za każdym razem, gdy zamierzasz z nich korzystać, musisz wpisywać hasło.

Kiedy już będziesz miał dodane konta, możesz przełączać się między nimi jednym kliknięciem i bez użycia klawiszy.

Dowiedz się, jak przenieść swoje konto Google na inny telefon

Aż trudno uwierzyć, że można zmienić a domyślne konto „Gmail” dla innego, ale jest to łatwe do zrobienia. Usługa „Gmail” jest jednym z bezkonkurencyjnych zasobów, które istnieją od lat, miliony użytkowników utworzyły konto e-mail w „Gmailu”

Usługa „Gmail” umożliwia interakcja z użytkownikiem, za pośrednictwem wiadomości tekstowych e-mail, to narzędzie działa z pakietu oferowanego przez „Google”. Aż trudno uwierzyć, że w poprzednich latach ten system pocztowy nie był tak szeroko stosowany, ponieważ wielu użytkowników uważało go za nieco niezgrabny i powolny.

Aby zmienić domyślne konto „Gmail” dla innego, musisz wejść do głównego zasobnika Gmaila, a następnie przeciągnąć myszą w prawy górny róg, gdzie znajduje się Twój profil, zrobić „Kliknij” i wybrać opcję „Zamknij sesję”.

Następnie należy wrócić do „Gmail.com” nacisnąć „Zaloguj się”, wpisać adres konta, a następnie wybrać „Dalej” i gotowe. To dość prosty proces, możesz uruchom go na wybranym urządzeniuCzy to komputer, smartfon czy tablet, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami.