Skip to content

Jak zlokalizować, zablokować i zapobiec wyłączeniu skradzionego telefonu komórkowego z Androidem

15 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jak zlokalizować, zablokować i uniemożliwić wyłączenie skradzionego telefonu komórkowego z Androidem. Pomimo tego, że z biegiem lat telefonów komórkowych w niższej cenie jest coraz więcej, to się rozwijają niektóre mają wysoką wartość, co powoduje, że porównuje się je z wartością biżuterii. Ta wartość sprawia, że ​​kilku złodziei chce ukraść nasz telefon, bo dobrze też, że w erze cyfrowej musimy ładować tak lub tak.

Ponieważ jest niewielki, zwykle trudno jest zidentyfikować, kto go ukradł. Właśnie ze względu na ten niewielki rozmiar istnieje kilka metod kradzieży telefonów, będąc najczęstszym łaskotaniem na świecie, gdzie ostrożnie w przestrzeni publicznej ktoś ma zamiar wyjąć telefon komórkowy z kieszeni, podczas gdy my nie jesteśmy uważni, co powoduje, że w tej chwili nie meldujemy się i zdajemy sobie z tego sprawę za późno.

Ten problem występuje od początku sprzedaży telefonów, a nawet wcześniej z innymi produktami. W przeciwieństwie do innych produktów smartfony coraz częściej blokują urządzenia, które zostały skradzione, zmniejszenie radości złodzieja ze skradzionego sprzętuMożesz nawet zlokalizować urządzenie, które zostało skradzione z aplikacji Google i zablokować kartę SIM, aby uniknąć naliczania opłat za połączenia.

Mając to wprowadzenie, możemy w pełni przejść do głównego tematu tego artykułu, obserwując sposoby, w jakie musimy lokalizować, blokować iunikaj wyłączania telefonu, który został skradziony. Każda z metod, o których będziemy mówić, jest zorientowana na telefony z systemem operacyjnym Android.

Jak mogę zlokalizować, zablokować i zapobiec wyłączeniu skradzionego telefonu z Androidem?

System operacyjny Android jest jednym z najczęściej używanych w urządzeniach mobilnych, działającym zarówno na telefonach, jak i tabletach. Ważne jest, aby wiedzieć, ponieważ to oznacza, że Jeśli chcemy, możemy zastosować te kroki na dowolnym urządzeniu z Androidem. Większość działań, których możemy użyć do odzyskania naszego telefonu, musi zostać zastosowana przed kradzieżą, dlatego omówimy każdą metodę, abyś miał na to czas z wyprzedzeniem.

Jak zlokalizować swój telefon?

Pierwszą funkcją, którą Android oferuje nam w usługach Google, jest lokalizacja telefonu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, aby skorzystać z tej funkcji, musimy z wyprzedzeniem podjąć działania, dla których musimy aktywować lokalizację w naszym telefonie. Szczególnie jeśli nie aktywujemy lokalizacji, nie będziemy mogli później zlokalizować telefonu.

Aby zlokalizować nasze skradzione urządzenie, musimy wpisać „znajdź swój telefon” z Google, gdzie pokaże nam lokalizację, w której znajduje się nasz telefon.

Jak zablokować telefon?

Aby zablokować nasz skradziony telefon lub urządzenie, możemy to zrobić ze strony „znajdź swój telefon”, na której mamy możliwość zablokowania i usunięcia naszych danych, chroniąc każdego, kto ma nasz telefon nie mają dostępu do naszych danych osobowych.

Blokując telefon, Google daje nam możliwość dodania numeru lub wiadomości na ekranie. W przypadku usunięcia naszych danych możliwe, że zapisaliśmy je na karcie SD, to się nie pojawia. Nie będziemy mogli ponownie uzyskać dostępu do naszego telefonu, jeśli zdecydujemy się usunąć znajdujące się na nim dane.

ekran telefonu komórkowego

Nasz telefon musisz mieć połączenie z Internetem i aktywne konto Google, jeśli nie zastosujesz się do tych kroków, nie będziemy mogli go zablokować. Wspominamy o tych wymaganiach, aby być przygotowanym pod kątem wzmocnienia bezpieczeństwa naszego telefonu, które możemy łatwo poprawić w ciągu kilku minut.

Jak zapobiec kradzieży mojego telefonu komórkowego?

Często zdarza się, że gdy słyszymy, że bliskiej osobie ukradziono telefon, włączamy alarmy i zwracamy większą uwagę na ulicy, zadając sobie pytanie: jak zapobiec kradzieży telefonu? Odpowiedź na to pytanie nie jest, ale mimo wszystko istnieją wskazówki, których możemy przestrzegać, aby zmniejszyć ryzyko.

Przede wszystkim musimy starać się nie pokazywać telefonu w tak efektowny sposób, dobrze trzymać i ustawiać telefon, aby uniknąć łaskotania i zachować czujność w zatłoczonych miejscach, w których złodziejom łatwiej się zgubić w tłumie. Jeśli Twój telefon został wyłączony, możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, że telefon komórkowy można śledzić, gdy jest wyłączony, wraz ze wskazówkami i wskazówkami, jak go znaleźć.