Skip to content

Jak zgłosić i zamknąć fałszywy profil na Facebooku?

22 de maj de 2023

Bez wątpienia jest to najczęściej używana sieć społecznościowa na całym świecie Facebook, pod pewnymi względami obserwowany między innymi przez Instagram. Ale nie możemy zaprzeczyć, że fakt, że jest najczęściej używany, ma swoje złe strony, jak ci ludzie, którzy tworzą fałszywe konta, których jest wielu, więcej niż sobie wyobrażamy i przy wielu okazjach próbują podszywać się pod innych, udając przyjaciela, rodzinę członkiem lub nawet sami.

Dlatego jest to ważne Dowiedz się, jak prawidłowo zgłosić konto na Facebooku tak, aby było zamknięte na wypadek, gdybyśmy mieli do czynienia z tym, o czym mówiłem wam wcześniej. Dlatego w tym artykule chcę Cię nauczyć, jak zgłosić i zamknąć fałszywego Facebooka w kilku krokach.

Zgłoś fałszywy profil

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do danego profilu.

Tam musisz przejść na prawą stronę, poniżej miejsca, w którym jest napisane „Dodaj do moich znajomych” i obok „Wiadomość„Istnieje opcja, która ma trzy kropki, kliknij na nią, a teraz przejdź do miejsca, w którym jest napisane”Raport”.

Pojawi się wyskakujące okienko z kilkoma opcjami, musisz wybrać tę, która Twoim zdaniem jest wygodna, w przypadku, o którym wspomniałem powyżej, powinieneś umieścić „Zgłoś ten profil”.

Teraz przechodzimy do kolejnej serii opcji i wracamy do tego samego, w przypadku, który proponujemy w tym artykule, musielibyśmy wybrać „Ta oś czasu podszywa się pode mnie lub kogoś, kogo znam„w przeciwnym razie możesz skorzystać z opcji”To fałszywe konto”.

Cóż, jak powiedzieliśmy, zgłoszenie fałszywego profilu na Facebooku jest całkowicie możliwe. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść bezpośrednio do profilu danej osoby, a zobaczysz, że pojawiają się różne opcje, chociaż jedną z najważniejszych jest ta, która mówi „Zgłoś/Zablokuj”, czyli ta, którą my zamierzają wybrać. Oczywiście należy pamiętać, że w tego typu sytuacjach musimy podać powody, dla których chcemy, aby konto zostało przeanalizowane, aw każdym razie usunięte. Opcje są następujące:

  • Profil jest mój, ale nie mam już do niego dostępu
  • Ten profil podszywa się pod kogoś, kto nie jest fałszywy lub jest fałszywy
  • Nieodpowiednie zdjęcie profilowe
  • Niewłaściwy post na ścianie lub ta osoba mnie nęka

Oczywiście chodzi o przeprowadzenie poważnej procedury, więc będziesz musiał wybrać opcję, która jest związana z realizowaną reklamacją, inaczej padnie na głucho. Jednocześnie musisz wiedzieć, że jeśli masz rację w swojej reklamacji, Facebook skontaktuje się z Tobą. Gdy Facebook będzie w stanie zebrać wszystkie niezbędne informacje, i zweryfikował, że jesteś w obecności fałszywego konta, sieć społecznościowa ucieka się do jego całkowitej eliminacji i jego zawartość.

Jak zamknąć fałszywy profil na Facebooku

Jak zobaczysz, złożenie skargi dotyczącej fałszywego profilu nie jest zbyt skomplikowane, złożona skarga zostanie uwzględniona przez moderatora sieci społecznościowej, który szczegółowo ją przeanalizuje, aby dojść do ostatecznego wniosku.

Ale wierz mi, w tym sensie Facebook jest dość surowy, więc jeśli profil jest rzeczywiście fałszywy, nawet jeśli wydaje się zbyt prawdziwy, zostanie zablokowany i usunięty na zawsze, więc w tym sensie nie powinieneś się martwić.

Zauważ to im więcej skarg zbierzesz, tym szybciej zostaną one sprawdzone i wyeliminowaneJeśli jest to prawdziwy profil, zgłaszana osoba może łatwo udowodnić, że jest tym, za kogo się podaje, więc nie jest zamknięta nawet na sekundę, więc zanim zgłosisz się tylko po to, aby zgłosić, pamiętaj o tym szczególe.

dołącz do naszego kanału telegram