Skip to content

Jak zdobyć skorupę lub pancerz Nautilusa w Minecrafcie Do czego to służy?

31 de styczeń de 2021

Z ponad 200 milionami kopii, Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą w historii. Mimo to jest to gra, która nie wyjaśnia zbyt wiele z własnej mechaniki, pozostawiając graczowi samodzielne ich rozgryzienie. Dziś wyjaśnimy jedną z tych mechanik: Jak zdobyć muszlę lub muszlę łodzika w Minecrafcie i do czego służy?

Co to jest muszla Nautilusa?

W rzeczywistości łodziki to zwierzęta znane z tego, że znoszą trudne warunki na dnie morza. Dlatego w kulturze popularnej są ściśle związane z nieustraszonością kogoś, kto płynie w głębiny oceanu. Przykładem tego jest łódź podwodna kapitana Nemo, Nautilus, w pracy Julesa Verne’a; lub Nautilus Shells w grze Stardew Valley.

W grze Minecraft muszle Nautilusa mają tylko jedno zastosowanie: Zbuduj Channeler. Channeler to bardzo potężny blok, który po aktywacji pod wodą atakuje wszystkich wrogów w grze. Do zbudowania Channelizera potrzeba 8 muszli Nautilusa, ale musisz też znaleźć Serce morza, bardzo rzadki przedmiot, który można znaleźć tylko w zakopanych skarbach.

W tym innym artykule pokażemy, jak aktywować kanał w Minecrafcie, co jest prostym procesem, ale zwykle nie jest znane wszystkim graczom Minecrafta.

Jak zdobyć muszlę Nautilusa?

Skorupa Nautilusa jest częścią przedmiotów zarezerwowanych dla graczy, którzy odważą się grać jako piraci, żeglując po morzu i plądrując zatopione statki, miasta w ruinach i dla tych, którzy mają szczęście znaleźć świątynie w oceanach.

Istnieje kilka sposobów na zdobycie powłoki Nautilusa, z których dwa są przeznaczone dla spokojnych graczy, ale niezbyt skuteczne; i taki, który jest dla najbardziej nieustraszonych.

Wędkarstwo

Bez wątpienia łowienie ryb w grze Minecraft jest jedną z najspokojniejszych czynności, ale używanie jej do zdobywania skarbów wymaga dużo cierpliwości. Za każdym razem, gdy używasz wędki i zarzucasz haczyk do wody, istnieje określone prawdopodobieństwo, że dostaniesz rybę, skarb lub śmieci.

Jest tylko jeden problem: czas. Wędkowanie jest powtarzalne i zajmuje dużo czasu. Za każdym razem, gdy łowisz, musisz czekać od 5 do 30 sekund, aby coś złapać. Według encyklopedii Minecrafta, gdy coś złapiesz, istnieje 85% szans, że jest to ryba i 10% szans, że jest to śmieci.

Istnieje tylko 5% szans na zdobycie skarbu, az tych 5% jest tylko jeden 0,8% szansy na zdobycie muszli Nautilusa. Tak więc, choć jest to możliwe, wymaga dużo determinacji i cierpliwości.

Kupcy wędrowni

Jeśli grałeś w Minecrafta, wiesz o tym ulicznych sprzedawców nie jest łatwo znaleźć. Według encyklopedii Minecrafta co 20 minut istnieje 2,5% szansy, że się pojawi. Za każdym razem, gdy się nie powiedzie, prawdopodobieństwo wzrasta o 2,5%.

Nawet gdy się pojawi, trudno jest mu sprzedać muszlę Nautilusa. Nie ma oficjalnych informacji, ale szacujemy, że prawdopodobieństwo wynosi 1/38, czyli 2,6%.

Utonął

dostać powłokę

Jedynym niezawodnym sposobem na zdobycie muszli Nautilusa jest u Topielca. Topielce to odmiana Zombie, która pojawia się pod wodą i mają 3% szansy pojawić się z muszlą Nautilusa w dłoni.

Jeśli topielec ma w dłoni Muszlę, ma 100% szans na upuszczenie kiedy umiera. Z tego powodu, widząc utopionego z Pociskiem, należy koniecznie spróbować z nim walczyć.

To najszybszy sposób na zdobycie muszli Nautilusa, ponieważ oprócz tego, że jest bardziej prawdopodobny niż inne opcje, Utopieni pojawiają się w grze znacznie częściej niż Nomadic Traders and Treasures.

We wszystkich oceanach i rzekach Utopione pojawiają się, gdy poziom światła wynosi 7 lub mniej, co oznacza, że ​​wielu z nich pojawi się naturalnie kiedy robi się ciemno.

Ponadto topielcy pojawiają się częściej w Ruiny oceanu. Tak więc najszybszym i najbardziej niezawodnym sposobem na zdobycie muszli Nautilusa jest obozowanie w pobliżu Oceanu i walka z utopionymi, dopóki nie zdobędziesz ich 8.

Co zrobić z muszlami?

Po ich zdobyciu możesz się zastanawiać, co z nimi zrobić. Cóż, zapraszamy was do samodzielnego zbadania Channelizer, jak je tworzyć i jak je aktywować. W ten sposób wydobędziesz to, co najlepsze ze swojego świata w grze Minecraft.