Saltar al contenido

Jak zdemontować i wyczyścić bezprzewodową mysz do gier na PC, nie uszkadzając jej i sprawiając, że wygląda jak nowa?

12 de octubre de 2022

Dziś urządzenia, które posiadamy są dla nas bardzo ważne, o które musimy dbać i dbać o nie. Nauczymy Cię, jak w prosty sposób czyścić komponenty Twojego komputera, ponieważ wiemy, że jest to z pewnością dla Ciebie coś bardzo cennego.

Mysz jest prawdopodobnie powszechnie używanym urządzeniem wyjściowym z większością modeli i typów na rynku. Istnieją myszy dla użytkowników praworęcznych, leworęcznych i leworęcznych. konfiguracja oburęczna. Są myszy, które można trzymać za pomocą dłoni, pazurów lub palców.

Jeśli nie możesz kliknąć tam, gdzie chcesz, bez względu na to, jak bardzo się starasz, prawdopodobnie winowajcą jest słaba powierzchnia dla myszy optycznej.

Mysz optyczna ma na dole lampkę, która wykrywać zmiany pozycji. Czyszczenie myszy optycznej co najmniej raz w miesiącu złagodzi problemy, takie jak zacinanie się, brak śledzenia i problemy z klikaniem.

Podsumowanie zalet i wad myszy optycznej.

Zalety myszy optycznej:

Nie ma ruchomych części i był to problem z myszami na kółkach, ponieważ łatwo ulegał uszkodzeniu. Są bardzo ciasne, więc bądź dobrze chronić przed kurzem i brud.

Ze względu na pojemność czujnika i szybkość procesora DSP możliwe jest tworzenie bardzo płynnych ruchów kursorem. To może używać na dowolnej płaskiej powierzchninie jest potrzebna żadna specjalna poduszka lub tym podobne.

Wady myszy optycznej:

Na bardzo błyszczących lub odbijających światło powierzchniach nie sprawdzają się zbyt dobrze. Jeśli powierzchnia nie będzie całkowicie gładka, pojawią się problemy. The prędkość jest znacznie wyższa niż poprzednie modele, ale dla niektórych może to być problem z dokładnością.

Zużywają więcej energii niż stary model kulowy. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystują statyczne elementy elektroniczne. Wymagają stosunkowo duża powierzchnia biurka pracować.

Najłatwiejsza i najszybsza opcja: wyłącz komputer lub odłącz mysz

rób cokolwiek innego wygodny dla Was. Twoim głównym celem jest uniknięcie porażenia prądem lub uszkodzenia komputera podczas czyszczenia myszy.

Co zrobić, aby wyczyścić mysz optyczną

Nie musisz czyścić obszaru myszy optycznej, w którym znajduje się laser. Jeśli jednak dziura jest poważnie nękany kurzu i brudu.

Możesz zanurzyć wacik w spirytusie i wyczyścić otwór gąbką. Możesz też użyj wacika do czyszczenia podkładek na spodzie myszy. Wytrzyj je na ściereczce, aby usunąć resztki brudu.

Nie próbuj demontować myszy, aby wyczyścić wnętrze. To więcej skomplikowany niż jest to warte i będziesz się świetnie bawić, próbując złożyć to z powrotem.

Bardzo dokładnie umyj górę i boki myszy

Użyj chusteczki, starej koszulki, ściereczki z mikrofibry lub innej niestrzępiącej się ściereczki do czyszczenia zewnętrznej części myszy. Mogą namoczyć tkaninę w alkoholu lub użyj letniej wody z kranu.

Jeśli chcesz, możesz wziąć około łyżeczki mydła, aby mycie rąk i wymieszaj go z wodą z kranu w zlewie lub małej misce, aby utworzyć roztwór czyszczący.

Tkanina powinna być po prostu wilgotna. Jeśli jest przemoczony, wykręć go przed dotknięciem myszy. Nie chcesz ryzykować mieć wodę w środku ją.

Chwyć swoją zaufaną wykałaczkę, szpilkę lub igłę ponownie jeśli chcesz usunąć brud lub kurz z jakichkolwiek pęknięć.

Jeśli wyjąłeś piłkę z myszy, skorzystaj z okazji, aby ją chwycić i dobrze ją wyczyścić za pomocą szmata też. Możesz zmieszać ciepłą wodę i płyn do naczyń, zwilżyć podkładkę pod mysz i pocierać.

Wysusz mysz czystą, suchą szmatką

Aby wytrzeć nadmiar roztworu czyszczącego lub wody z zewnętrznej części myszy przed ponownym użyciem podłącz go do komputera lub ponownie włącz komputer, a jeśli mysz ma na sobie kulkę, również ją wysusz.

sucha mysz czysta szmatka

Jeśli przypadkowo dostaniesz się płyn do myszy, będziesz musiał zostaw to na blacie lub stół do wyschnięcia na powietrzu, co może zająć dzień lub dłużej.

Utrzymuj mysz tak czystą, jak to możliwe

Bez względu na to, co zrobisz, Twoja mysz się tym zabrudzi. regularne używaniewięc dobrze jest czyścić go co dwa tygodnie lub dłużej, jeśli pracujesz w szczególnie zakurzonym lub brudnym miejscu.

Również Zapamiętaj że nie tylko myszkę należy konserwować, ale klawiaturę i komputer należy również odpowiednio wyczyścić, bo im lepiej o nie zadbamy, tym dłużej będą działać.

O ile więcej w czystości utrzymuj swój obszar pracy, tym dłużej możesz ją odłożyć. Nie możesz jeszcze raz wyszorować tej brudnej myszy? Nie zapomnij Myszy są dość tanie w wymianie.

Czy udało Ci się łatwo wyczyścić mysz?

dołącz do naszego kanału telegram