Skip to content

Jak zdalnie połączyć się przez SSH z serwerem Linux krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem we wszystkim, co robi człowiek, w tym w obszarze technologicznym, więc zdalne łączenie się przez SSH z serwerem (w tym przypadku Linux) stało się nawykiem wśród osób pracujących z programowaniem.

W Linuksie działa jako narzędzie zintegrowane z domyślny sposób. Można go jednak zainstalować jako program innej firmy za pomocą poleceń.

Ponieważ ten system operacyjny działa jako wolna przestrzeń kodowa, jest to idealny obszar do łączenia się z serwerem przez SSH. Biorąc pod uwagę zwiększa swobodę użytkowania i protokół bezpieczeństwa tego samego.

Bezpieczna powłoka jest to instrument dość dynamiczny, jeśli chodzi o jego zastosowanie. W tym artykule przedstawimy krótkie wprowadzenie na ten temat i porozmawiamy o tym, jak uzyskać to połączenie przez Ubuntu.

Jaka jest funkcja łączenia się przez SSH z serwerem?

Będąc akronimem SSH dla Secure Shell, ten protokół działa jako parametr bezpieczeństwa, który ma na celu administrowanie aspektami związanymi z połączenie między sieciami.

Przez to odnosimy się do sprzętu comlub przełączniki lub routeryoraz wewnętrzne aspekty komputera, zwane serwerami, które zapewniają transmisję. Te serwery SSH można nawet utworzyć za pomocą smartfona z systemem Android.

Za każdym razem, gdy programista wykonuje tego typu połączenie, uzyskuje rozszerzenie pełne zarządzanie domeną lub serwerem w pytaniu. Praca z nim za pomocą szeregu poleceń nazywanych poleceniami.

Te polecenia można uruchamiać automatycznie w oknie „Terminal” systemu Linux. Jest to więc idealny system operacyjny do łączenia się z serwerem przez SSH.

Zalety łączenia się z domeną przez Secure Shell

Powszechnie wiadomo, że za pośrednictwem serwerów odbywa się ciągła transmisja informacji z jednego komputera do drugiego. Z SSH możesz robić bezpieczne kopie plików które w razie potrzeby są przesyłane przez wybrany adres.

Podobnie i jak powiedzieliśmy wcześniej, ten aspekt zapewnia serwer nowa warstwa bezpieczeństwa. Pomoc w unikaniu manipulacji informacjami przez osoby trzecie.

Wszystko to dzięki zasadzie poufności, gdzie wszystkie dane przesyłane za pośrednictwem serwisu są szyfrowane i przechowywane w ten sam sposób.

Należy zauważyć, że w przypadku, gdy użytkownik zmodyfikuje którykolwiek z tych aspektów samodzielnie lub zrobi to osoba trzecia, Secure Shell ma ewaluator uczciwości. Dzięki temu możesz wykryć, kiedy pojawiają się złośliwe sytuacje.

Wreszcie, szyfrowanie może być przyznane tylko przez właściciela serwera. Przechodzi przez proces uwierzytelniania, który został wcześniej ustanowiony przez siebie, co pozwala uniknąć naruszenia prywatności.

Instrukcje dotyczące łączenia się przez SSH z serwerem za pośrednictwem systemu Linux

Przed wejściem konieczne jest posiadanie wszystkich informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do serwera. Są to adres serwera, numer portu, nazwa użytkownika i hasło.

Musimy o tym wspomnieć, ogólnie adres serwera odnosi się do nazwa domeny lub adres IP za pośrednictwem którego odbywa się transmisja danych.

połączyć się przez SSH z serwerem przez Linuksa

Po uzyskaniu tych informacji wystarczy uzyskać dostęp do okna „Terminal” systemu Linux, aby wprowadzić polecenie „ssh [email protected] -p numer portu”.

Oczywiście konieczne jest zastąpienie wszystkich danych polecenia na podstawie informacji z serwera, którym zarządzasz. Tak więc po naciśnięciu „Enter” zapyta tylko o klucz danego serwera.

Od tego momentu seria wprowadzanych poleceń zależy od typów konfiguracji i ocen, które mają być przeprowadzone. Dzięki temu jest w stanie sprawdzić katalogi lub manipulować pracą na tym samym serwerze.

Jak widzieliście do tej pory, połączyć się zdalnie przez SSH na serwer przez Linuksa jest bardzo łatwe. Cóż, sam system operacyjny ma narzędzia, aby to osiągnąć. Proces jest dość praktyczny, ponieważ można powiedzieć, że próbuje zobaczyć nieudane próby połączenia serwera w systemie Linux przez SSH.

Z tego i innych powodów firma, która jest autorem Ubuntu nadal jest to doskonała opcja dla programistów. Ponieważ jego darmowy kod pozwala im harmonijnie pracować z niezbędnymi aspektami i oferować optymalny rezultat w Twoim projekcie.