Skip to content

Jak zarządzać profilami Firefoksa, tworzyć, usuwać i zmieniać ich nazwy?

10 de sierpień de 2021

Firefox to przeglądarka, która dzięki najnowszym aktualizacjom zawiera narzędzie, które to umożliwia pracować z wieloma użytkownikami za pośrednictwem administratora. Jeśli masz tę przeglądarkę, zainteresuje Cię ta funkcja.

Jak działa menedżer profili w Firefoksie?

Jego działanie Jest podobny do Chrome, chociaż można powiedzieć, że Firefox zapewnia nieco więcej prywatności w zależności od swojej struktury, chociaż wspomniany menedżer profili Firefoksa nie może być modyfikowany ani zmieniany w swojej architekturze.

Należy zauważyć, że zmiany te zostały uwzględnione ze względu na wielokrotne prośby użytkowników tej wyszukiwarki i chociaż administratora nie można modyfikować, nie możemy zarejestrować wiele kont używać ich w różnych możliwościach w zależności od funkcji.

Na przykład można utworzyć dość dużą liczbę profili, a także usunąć lub skonfigurować, biorąc pod uwagę, że każdy profil, zawiera informacje niezależne od innych, takich jak dane, zakładki, historia przeglądania, dodatki i nie tylko.

Gdzie jest dostęp do administratora?

Należy zauważyć, że istnieją dwa sposoby wprowadzenia tego administratora, jeden to przy otwartej wyszukiwarce, a drugi przez przycisk uruchamiania systemu Windows gdy wizjer jest zamknięty. Jednym z nich jest użycie paska wyszukiwania przeglądarki, a drugim użycie programu Windows Run.

Przy otwartym Firefoksie

W celu przejdź do sekcji menedżera profili będziemy musieli napisać w pasku adresu przeglądarki Firefox ”o: profile„i naciśniemy enter.

Po wykonaniu tej czynności zostanie wyświetlone okno z kilkoma opcjami, którymi są: utwórz nowy profil, usuń profil, zmień nazwę, uruchom profil w innej przeglądarce i ustaw profil jako domyślny.

Przy zamkniętym Firefoksie

Aby wiedzieć, jak wejść i zarządzać zamkniętym menedżerem profili Firefoksa, jest nieco bardziej skomplikowane, wystarczy wykonać kilka kroków:

  • Pierwszą rzeczą jest wejście do okna dialogowego uruchamiania, w tym celu wystarczy nacisnąć przycisk Start i wpisać run, a pojawi się okno.
  • W tym polu wpiszesz „firefox.exe -p” i wciśniesz akceptuj, pojawi się okno menedżera profili.
  • Ten menedżer profili będzie wyposażony w te same opcje, które zostały wyjaśnione po wejściu do administratora przez otwartego Firefoksa, tylko z charakterystycznym wyglądem Windows.

Co można skonfigurować w menedżerze profili?

Opcje wyświetlane przez menedżera profili Firefoksa mają szereg dość proste kroki i które są wyjaśnione w tym samym administratorze.

Stworzyć profil

Dzięki tej opcji możesz dodać więcej profili do swojej wyszukiwarki i skonfigurować je w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz mieć profil dla każdego aspektu Twojego życiana przykład jedna praca i jedna osobista.

Zmień nazwę profilu

Jak mówi jego tytuł, dzięki tej opcji możesz zmień imiona z jednego lub więcej profili Firefoksa.

zarządzanie profilami w Firefoksie

Usuń profil

Ta opcja pomaga pozbyć się profili, które nie są już dla Ciebie przydatne, należy dodać, że nie będziesz mógł usunąć profilu, którego używasz w tym momencie.

Uruchom profil w innej przeglądarce

Dzięki tej opcji możesz otworzyć inne okno Firefoksa z tym profilem. Jest to bardzo przydatne dla nie zmieniaj ustawień pamięć podręczna, zakładki itp. w bieżącym oknie przeglądarki.

Ustaw jako profil domyślny

Ta opcja pozwala wybrać profil, z którego będziesz korzystać domyślnie, na początku przeglądarki po raz pierwszy działa w dniu.

Jak przestać pamiętać hasło w Firefoksie?

Jeśli z jakiegoś powodu zmieniłeś zdanie na temat hasła, które zapisałeś W swoim profilu Firefoksa wystarczy wejść do menu Firefox.

Tam wybierz opcję „login i hasła”I pojawi się nowa karta o nazwie Firefox Lockwise Tool.

W tej zakładce znajduje się pasek do pisania do wyszukiwania dowolnej witryny lub nazwy użytkownika modyfikować lub usuwać.

Po wybraniu opcji po wyszukiwaniu możesz przeglądać, kopiować, edytować lub usuwać hasło do strony lub kwestionowany profil aby Firefox przestał go zapamiętywać lub autouzupełniać.

dołącz do naszego kanału telegram