Skip to content

Jak zarejestrować się w Departamencie Skarbu w UBER – UBER BILLS (przykład)

22 de luty de 2021

W każdym kraju bycie na bieżąco z rejestracją i zeznaniami podatkowymi jest podstawowym krokiem dla każdego, kto chce pracować i rozwijać się zawodowo. Ponad wszystko, Rejestracja w Skarbcu jest bardzo ważna dla tych, którzy chcą być zatrudnieni w dużych firmach, takich jak Uber.

Jak możesz spełnić to wymaganie? Jakie środki ostrożności należy przedstawić? Jak otrzymujesz rachunki za Ubera? Czytaj dalej i wiesz o tym.

Należy zauważyć, że przedstawione tutaj wytyczne dotyczą głównie Ustawodawstwo meksykańskie. Jednak w przypadku innych krajów kroki, które należy podjąć, są bardzo podobne w ramach obowiązującego systemu podatkowego.

Ale bez względu na to, w jakim kraju się znajdujesz, dla Ubera Niezbędne jest, aby Członkowie Kierowcy mieli rejestr w Ministerstwie Skarbu. W ten sposób będą mogli wystawiać faktury użytkownikom, którzy o to poproszą.

Jak zarejestrować się w Skarbcu?

Rejestracja w Hacienda w Meksyku polega na zarejestrować się w Federalnym Rejestrze Podatników (RFC). W zależności od kraju, w którym przebywasz, na pewno istnieje portal internetowy, w którym możesz poprosić o rejestrację w tym rejestrze. Ponadto instytucja odpowiedzialna za administrację podatkową, w której można odebrać żądane pobranie.

W przypadku Federalnego Rejestru Podatników w Meksyku, ludzie muszą dokonać wstępnej rejestracji online. Na tym etapie musisz wypełnić formularz, podając różne dane osobowe, takie jak: imiona i nazwiska, wiek, płeć, narodowość, unikalny klucz rejestracji populacji (curp) i datę urodzenia.

Ponadto musisz podać informacje o swoich dochodach i inne dane finansowe. Podczas tej rejestracji wstępnej musisz wskazać, jakim będziesz podatnikiem. Dla tych, którzy chcą pracować jako Partnerzy Uber, muszą przedstawiać się jako Osoby fizyczne.

Następnie musisz przetworzyć swój podpis elektroniczny lub FIEL, wymaganie Ubera dla jego członków. W ten sposób będą mogli zapewnić bezpieczeństwo transakcji internetowych na platformie. W tym celu musisz wnieść do Służby Podatkowej następujące należności:

  • Dowód rejestracji wstępnej w RFC
  • Dowód miejsca zamieszkania lub adresu podatkowego
  • Dowód tożsamości
  • Kopia aktu urodzenia
  • Żądanie podpisu elektronicznego
  • Fotografia z przodu
  • Fotografia tęczówki oka
  • Odciski palców
  • Podpis autografu

Podobnie ważne jest, aby wybrać spośród działań biznesowych, które będziesz prowadzić, rozszerzenie „Usługa pasażerskiego transportu lądowego za pośrednictwem platformy technologicznej”. Są to działania gospodarcze odpowiadające platformom takim jak Uber.

Więcej informacji na temat obowiązków podatkowych dla pracowników na platformach cyfrowych, takich jak Uber, można znaleźć na oficjalnej stronie Służby podatkowej.

ilustracja rachunkowości

Jak otrzymywać rachunki za Ubera?

Przejdźmy teraz do tematu rachunków za Ubera. Aby aktywować swoje konto, musisz zarejestruj się w automatycznym portalu rozliczeniowym Ubera. W nim musisz udostępnić pliki podpisu elektronicznego i certyfikatu pieczęci cyfrowej, które otrzymałeś w usłudze administracji podatkowej.

Po rejestracji będziesz mógł utworzyć kilka profili zgodnie z odpowiednią metodą płatności i aktywować automatyczne rozliczanie dla każdego wybranego profilu.

Dlatego też, gdy potrzebujesz wystawić fakturę za wyjazd, wystarczy wpisać szczegóły podróży, którą wykonałeś i nacisnąć „generuj fakturę”. W tej chwili otrzymasz e-mail ze szczegółami Twojej faktury w formacie PDF i XML.

Bez wątpienia, aby cieszyć się doświadczeniem jako Driver Partner w Uber, rejestracja w Skarbcu jest podstawowym krokiem, który przyniesie wiele korzyści. Wśród nich możliwość posiadania faktur za podróże, które pozwalają na bieżąco aktualizować konta osobiste i przestrzegać zobowiązań podatkowych oraz deklaracji podatkowej Ubera w Twoim kraju.

W ten sposób przyczynisz się do prawnego rozliczenia Ubera w regionie i wzrostu zaufania ze strony instytucji zajmujących się sprawami podatkowymi w regionie. A także przez coraz większą społeczność użytkowników Ubera na świecie.

dołącz do naszego kanału telegram