Skip to content

Jak zapobiegać przegrzewaniu się mojego telefonu komórkowego i tabletu z systemem Android lub iPhone latem

1 de lipiec de 2023

Czy Twój telefon komórkowy lub tablet jest bardzo gorący? wyczerpuje baterię szybciej niż zwykle czy sam się wyłącza? Musisz więc wiedzieć, że w tym artykule przedstawimy Ci informacje, które uważamy za absolutnie istotne w tym zakresie.

Prawda jest taka, że ​​z tej okazji chcemy Wam zaproponować szereg wskazówek i porad. Więc zapobiegasz nagrzewaniu się telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone’a, a nawet tabletu i możesz dać mu drugie życie, zanim rozważysz jakiekolwiek zmiany lub nieprzewidziane wydatki.

Dlaczego mój telefon komórkowy z Androidem iPhone lub tablet się nagrzewa?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że w pewien sposób smartfony to robią być gorętszy niż zwyklezwłaszcza gdy były używane przez długi czas, dwa lata lub dłużej.

Dzieje się tak, że istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do tych problemów, dlatego poniżej postaramy się wyjaśnić niektóre z nich, abyś mógł je wziąć pod uwagę.

Ciągłe użytkowanie może spowodować nagrzanie telefonu komórkowego

Zacznijmy więc od zastosowania, choć prawdą jest, że telefony komórkowe są przeznaczony do intensywnego użytkowania Musimy pamiętać, że wszystko ma swoje granice, oprócz tego musimy wziąć pod uwagę, że telefony komórkowe nie mają systemu chłodzenia, takiego jak komputer.

Więc, popchnij nasz telefon do granic możliwości lub tabletu bez przerw między nimi może spowodować przegrzanie.

Problemy z baterią lub ładowarką, które nagrzewają telefon i tablet

W tej sekcji znajdują się wady produkcyjne lub zużycie, które telefon komórkowy i tablet mogą mieć w wyniku użytkowania lub wypadków spowodowanych upadkiem, które uszkodzą nasze urządzenie bardziej niż oczekiwano. wadliwy akumulator Bez wątpienia odbije się to na wysokiej temperaturze podczas ładowania lub korzystania z telefonu.

Aplikacje mogą przegrzewać Twoje urządzenia

Wiele złożonych gier i aplikacji, takich jak edytory, może stać się zbyt wymagających w stosunku do wymagań naszych telefonów komórkowych lub tabletów, zwłaszcza jeśli ledwo pokrywamy minimalne wymagania tych aplikacji, co niewątpliwie spowoduje przegrzanie naszych urządzeń.

Jeśli czujesz się utożsamiany z problemem, który opisujemy, musisz wiedzieć, że nauczymy Cię serii wskazówek, jak zapobiec nagrzewaniu się telefonu tak, aby wziąć pod uwagę w tego typu przypadkach.

Jak zapobiegać nagrzewaniu się telefonu komórkowego lub tabletu?

  • Nie używaj telefonu komórkowego podczas ładowania: chociaż prawdą jest, że czasami jest to nieuniknione, kiedy tylko możesz, wygodnie jest pozwolić smartfonowi całkowicie się naładować bez jego używania. Prawda jest taka, że ​​w przeciwnym razie bateria mogłaby się przegrzać, a pomysł jest taki, że tak się nie dzieje.
  • Uważaj na aplikacje działające w tle: W ten sam sposób nie możemy przestać zalecać ostrożności przy aplikacjach działających w tle, biorąc pod uwagę, że lepiej nie wymuszać zbyt dużej ilości pamięci RAM. Prawda jest taka, że ​​wszystko, co musisz zrobić, to zamknąć je, gdy przestaniesz ich używać.
  • Od czasu do czasu uruchom ponownie telefon komórkowy: Kolejna rada, której możemy udzielić, jeśli chcesz, aby Twój smartfon nie był zbyt gorący, dotyczy od czasu do czasu ponownego uruchomienia urządzenia. W ten sposób całkowicie ostygniesz przed ponownym włączeniem.
  • Aktualizuj, kiedy tylko możesz: należy zainstalować wszystkie aktualizacje oferowane przez smartfon, niezależnie od tego, czy dotyczą systemu operacyjnego, czy aplikacji, ponieważ zwykle pomaga to zmniejszyć zużycie całego oprogramowania urządzenia.

Aplikacje do chłodzenia telefonu komórkowego lub tabletu

Chociaż prawdą jest, że wszystkie poprzednie wskazówki z pewnością będą dla Ciebie przydatne, w ten sam sposób musimy podkreślić, że istnieją aplikacje, które mogą uzupełnić poprzednie kroki.

W związku z tym musisz wiedzieć, że dzięki wszystkiemu, czego Cię nauczyliśmy, jesteśmy pewni, że rozwiążesz problemy związane z przegrzewaniem się telefonu komórkowego.

letnie zdjęcia korzystanie z urządzeń mobilnych nagrzewa się

Niewątpliwie mamy do czynienia z kilkoma aplikacjami, które moglibyśmy polecić w tym sensie, chociaż w szczególności zdecydowaliśmy się pozostać przy trzech z nich, w przypadku Coolify, Auto CPU Cooler Master i Cool Battery And CPU, które naszym zdaniem Czy wśród najwybitniejszych w segmenciechociaż jeśli masz kogoś innego do polecenia, nie wahaj się tego zrobić.

Jakie znasz inne wskazówki zapobiegające nagrzewaniu się telefonu komórkowego?

dołącz do naszego kanału telegram