Skip to content

Jak zapobiec wyłączeniu mojego skradzionego telefonu komórkowego przez złodzieja i aplikacji, które mogą pomóc?

13 de czerwiec de 2022

Kiedy nasz smartfon właśnie został skradziony, musimy jak najszybciej podjąć działania jeśli zamierzamy mieć jakąkolwiek szansę na odzyskanie urządzenia, dlatego w kolejnych wierszach zajmiemy się jednym z głównych samouczków w tym zakresie.

Zwłaszcza w przypadku, gdy nie mamy żadnych kopii zapasowych naszego sprzętu a wraz z nim główne pliki, zdjęcia i ważne dla nas tematy znikają, dlatego jeśli Twoje urządzenie z Androidem będziesz mógł je zablokować w prosty sposób, jednocześnie będziesz mógł łatwo znaleźć jego lokalizację.

Chcemy Cię nauczyć w szczególności Jak uchronić złodzieja przed wyłączeniem skradzionego telefonu?ponieważ dzięki temu możliwości śledzenia go i dzięki temu można go ponownie znaleźć w krótkim czasie, więc wszystko jest drastycznie zmniejszone.

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć w związku z tym jest to, że niestety Trudno nam zapobiec kradzieży telefonu komórkowegoponieważ złodzieje prawie zawsze mają wystarczająco dużo umiejętności, aby się ich pozbyć, nie zdając sobie z tego sprawy.

Jednak jedna z wielkich zalet świata technologia polega na tym, że możemy synchronizować nasze dane i inne pliki za pośrednictwem usług oferowanych w chmurze, ale oprócz tego usługi Google pomyślały o tym częstym problemie.

Z tego powodu zoptymalizowali część swoich narzędzi, aby ułatwić użytkownikom znajdowanie mojego urządzenia, a wszystko to w parze z usługi Google i Google Maps, a także użytkowników innych jej platform.

Cóż, dzisiaj Kto nie ma konta Gmail? Wszyscy korzystamy z tej usługi, czy to w pracy, szkole lub innych zajęciach, wszystko poza systemem operacyjnym, który mamy w naszym telefonie komórkowym, ponieważ niektóre dodatkowe aplikacje również oferują nam tę samą funkcję.

Z tego powodu radzimy wszystkim czytelnikom spróbować wytworzyć pewne nawyki, które pozwolą im dbać o swoje rzeczyzwłaszcza w przypadku smartfonów, które, jak wiemy, należą do najczęściej kradzionych.

Mogę uniknąć wyłączenia telefonu komórkowego po jego kradzieży

Jak zapobiec wyłączaniu skradzionego telefonu komórkowego krok po kroku?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, od momentu, gdy złodziej ukradnie nasz telefon, wtedy będziemy mieli mniejsze szanse na jego odzyskanie, ponieważ Nie będziemy już mieć informacji dostarczanych przez GPS urządzeniai oczywiście nie możemy do niego zadzwonić.

W takich sytuacjach musimy wiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo się staramy, uniemożliwienie im wyłączenia telefonu komórkowego jest niemożliwe, przede wszystkim dlatego, że złodzieje prędzej czy później będą wiedzieli, jak to zrobić, ponieważ są do tego przeszkoleni i szukają osobistej korzyści.

Nawet jeśli to zablokowaliśmy, wiele smartfonów pozwala na wyjęcie baterii, który wyłączy go automatycznie, pozostawiając usługi operacyjne GPS bezużyteczne, a to uniemożliwi jego zlokalizowanie za pomocą tego narzędzia.

W każdym razie właśnie z tego powodu zalecamy jak najszybsze podjęcie działań w tej sprawie, biorąc pod uwagę, że w przypadku kłopotów z zablokowaniem numeru IMEIupewnisz się, że przynajmniej ta osoba, która ci go ukradła, nie może go sprzedać aby uzyskać z tego pieniądze.

Chociaż jasne jest, że ważne jest, abyś dbał o swoje rzeczy, nasza rada w tym zakresie odnosi się bezpośrednio do tego, aby zawsze mieć IMEI urządzenia, nawet rób to od teraz, mając pod ręką telefon, zapisz go i trzymaj bardzo dobrze.

Wszystko po to, aby w przypadku kradzieży mógł skontaktować się z operatorem lub dystrybutorem, który ci go sprzedał, pteraz poproś go, aby to zablokowała więc nawet jeśli nie zdołamy ich powstrzymać przed wyłączeniem, zrujnujemy interes złodziei.

Czy wiesz, jaki jest IMEI Twojego smartfona?