Skip to content

Jak zaplanować automatyczne zamknięcie aplikacji w systemie Windows 10? (Przykład)

28 de luty de 2021

Automatyzacja procesów zyskała wielu zwolenników, ponieważ pozwala na ograniczenie czasu i poświęcenia przed komputerem. Często otwarta aplikacja zużywa zasoby, a Ty jej nie używasz. Jeśli się zastanawiasz Jak zaplanować automatyczne zamknięcie aplikacji w systemie Windows 10? W tym artykule znajdziesz realne rozwiązanie.

Jak zaplanować automatyczne zamknięcie aplikacji w systemie Windows 10?

Automatyczne zamykanie aplikacji ułatwia zatrzymanie procesu wykonywanego na komputerze. Co więcej, Oszczędzaj czas unikając ręcznego wykonywania zadania, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o wykonanie zadania.

Z drugiej strony, chociaż to nie to samo, pamiętaj, że jeśli masz problemy z zamykaniem aplikacji, możesz wymusić zakończenie procesów w systemie Windows za pomocą Process Closer.

Następnie przedstawiamy istotne informacje o dwóch procedurach, które możesz wykonać, aby zamknąć automatycznie aplikacja w systemie Windows 10.

Co to jest automatyczne zamykanie aplikacji?

Automatyczne wyłączanie to proces, który zatrzymuje określoną aplikację, aby zapobiec jej zużyciu Procesor i pamięć fizyczna. Automatyczne zamykanie aplikacji można zaplanować tak, aby nastąpiło tylko wtedy, gdy użytkownik chce, aby to zadanie zostało uruchomione.

Automatyczne zamykanie aplikacji służy do zarządzania procesami, które są wykonywane z Windows. W ten sposób zmniejsza się zużycie zasobów, które mogłyby zmniejszyć wydajność komputera.

Zaplanuj automatyczne zamykanie aplikacji w systemie Windows 10

Istnieje kilka przydatnych narzędzi do planowania automatycznego zamykania aplikacji w systemie Windows 10. Jednym z nich jest oprogramowanie Uruchom i zabij.

Biegnij i zabijaj

Run and Kill to aplikacja, która umożliwia skonfigurowanie zatrzymania programu w określonym czasie. Run and Kill nie ma graficznego interfejsu użytkownika, więc należy nim zarządzać z poziomu okno poleceń systemu Windows.

Tej funkcji nie należy mylić z aplikacją KillApps w PlayStore, która zamiast tego ma na celu wymuszenie zamykania aplikacji na Androida.

Zaplanuj automatyczne zamykanie aplikacji za pomocą funkcji Uruchom i zabij

Po pobraniu i zainstalowaniu Biegnij i zabijaj, musisz otworzyć okno poleceń systemu Windows i przejść do ścieżki, w której rozpakowałeś oprogramowanie. Następnie wykonaj polecenie: RunAndKill.exe „ścieżka aplikacji, którą chcesz zamknąć” GG: MM: SS.

Co to jest HH: MM: SS?

HH: MM: SS określa czas, w którym aplikacja zostanie zamknięta. Ten format działa jak stoper malejący: na przykład, jeśli jest 16:00 i chcesz, aby aplikacja została zamknięta o 18:30, polecenie będzie wyglądać tak: RunAndKill.exe „Ścieżka do aplikacji, którą chcesz zamknąć” 02:30:00.

W rezultacie oprogramowanie odczytuje polecenie i automatycznie uruchamia się w tle. Proces jest kontynuowany aż do upływu czasu i kontynuuje zamykanie aplikacji określonej w jej ścieżce.

Jak zobaczysz, proces ten jest podobny do programowania timera, który wyłącza system Windows 10 o określonej godzinie, tyle że tym razem odbywa się to poprzez zamknięcie aplikacji.

Laptop i mysz

Co mam zrobić, gdy uruchomiona jest funkcja Run and Kill?

Co Biegnij i zabijaj działa w tle, możesz bez problemu kontynuować korzystanie z innych programów. W rzeczywistości komputer nadal normalnie wykonuje inne procesy i możesz nawet aktywować pobieranie bez wpływu na wydajność komputera.

Kolejna alternatywa dla automatycznego zamykania aplikacji w systemie Windows 10

Istnieje inna realna opcja zaplanowania automatyczne zamykanie aplikacji w systemie Windows 10 i odbywa się to za pośrednictwem oprogramowania AutoClose, które można pobrać z ich witryny internetowej – AutoClose.

Zaplanuj automatyczne zamykanie aplikacji za pomocą funkcji AutoClose

Po pobraniu i zainstalowaniu narzędzia AutoClose, Musisz go otworzyć i nacisnąć przycisk „Zadanie” znajdujący się w lewej górnej części interfejsu. Następnie zobaczysz okno z listą programów uruchomionych na Twoim komputerze. Znajdź aplikację, aby skonfigurować jej automatyczne zatrzymanie, i wybierz ją.

Natychmiast ustaw Przedział czasowy w którym chcesz zamknąć wybraną aplikację. Możesz nawet wybrać konkretną datę, jeśli chcesz zatrzymać program kilka dni później.