Skip to content

Jak zaplanować automatyczne wysyłanie wiadomości w telegramie

6 de kwiecień de 2021

Telegram to jedna z najbardziej kompletnych aplikacji do przesyłania wiadomości, która istnieje, ponieważ ma nowe funkcje, których inne aplikacje nie są w stanie zaoferować; choć prawdą jest, że większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z wielu tajnych sztuczek, jakie posiada aplikacja, wśród nich można wymienić możliwość planowania wiadomości. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z tej funkcji, w tym samouczku dowiesz się, jak to zrobić jak zaplanować automatyczne wysyłanie wiadomości w Telegramie.

Kroki, aby zaplanować automatyczne wysyłanie wiadomości w Telegramie

Umiejętność planowania wiadomości do wyślij je automatycznie o określonej godzinie i w określony dzień To ogromna zaleta, ponieważ możesz zaplanować wysłanie wiadomości do osoby w rocznicę, urodziny lub przypomnienie o wyjątkowym wydarzeniu; Warto nawet przypomnieć grupie plany na określony dzień. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Otwórz czat osoby lub grupy, w której chcesz zaplanować wiadomość.
 2. W polu tekstowym napisz swoją wiadomość.
 3. Po napisaniu wiadomości kliknij przycisk «Prześlij» (ikona papierowego samolotu) na kilka sekund aż pojawi się małe pływające menu. W przypadku Telegram Web należy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk „Wyślij”.

 4. W pływającym menu pojawią się dwie opcje: „Zaplanuj wiadomość” i „Wyślij bez dźwięku”; kliknij opcję „Zaplanuj wiadomość”. Jeśli to menu się nie pojawi, sprawdź, czy aplikacja Telegram ma najnowszą aktualizację.
 5. Natychmiast pojawi się kalendarz, w którym musisz wybrać dzień i godzinę, o której chcesz wysłać wiadomość.
 6. Aby zakończyć, kliknij przycisk na dole «Wyślij (dzień i godzina)».

O czym należy pamiętać podczas planowania wiadomości w Telegramie

Wiadomość, którą właśnie zaprogramowałeś, można zobaczyć, klikając ikonę kalendarza w oknie wiadomości. Ta ikona pojawi się tylko wtedy, gdy czat ma zaplanowaną wiadomość. Do kliknij ikonę kalendarza Będziesz mógł zobaczyć wiadomość, a u góry powiadomienie wskazujące dzień i godzinę, kiedy wiadomość zostanie wysłana.

Wiadomość zostanie wysłana automatycznie w wyznaczonym dniu io godzinie; Nie trzeba mieć otwartej aplikacji Telegram, ale ważne jest, aby mieć połączenie z Wi-Fi lub komórkową transmisją danych, aby wiadomość została wysłana. Po wysłaniu wiadomości otrzymasz powiadomienie od Telegrama wskazujące, że wiadomość została wysłana do tego użytkownika.

Jeśli chcesz edytować, usuwać, zmieniać harmonogram lub wysyłać Teraz możesz zaprogramować wiadomość, którą zaprogramowałeś, w tym celu musisz przejść do okna „Zaplanowane wiadomości” (ikona kalendarza znajdującego się w oknie wiadomości), kliknąć na wiadomość i natychmiast pojawi się pływające menu z pięcioma opcjami „Wyślij teraz”, „Kopiuj”, „Edytuj”, „Przełóż” i „Usuń”.

Jak zaplanować natychmiastowe wysyłanie wiadomości, gdy użytkownik jest połączony z Telegramem?

 1. Napisz wiadomość, którą chcesz zaprogramować na czacie osoby lub grupy.
 2. Po zakończeniu pisania wiadomości kliknij ikonę papierowego samolotu („Wyślij”) przez kilka sekund, aby wyświetlić pływające menu.
 3. W tym menu musisz wybrać opcję „Zaplanuj wiadomość”.
 4. Od razu zobaczysz na ekranie swojego telefonu komórkowego, tabletu lub komputera (kilkoma prostymi krokami możesz pobrać Telegram na swój komputer) pudełko z kalendarzem, w którym możesz wybrać datę i godzinę, ale w tym przypadku musisz kliknij trzy pionowe punkty które znajdują się w prawej górnej części pudełka.

  Pani programująca komunikat w aplikacji telegramu

 5. Kliknięcie na trzy punkty spowoduje wyświetlenie opcji «Wyślij, gdy (nazwa kontaktu) jest online»; kliknij tę opcję, aby wiadomość została wysłana, gdy kontakt powróci do trybu online w Telegramie.
 6. Kiedy osoba otrzyma wiadomość Telegram powiadomi Cię, że wiadomość została wysłana.

Jeśli trzy punkty wymienione w kroku 4 nie pojawiają się dla wspomnianego kontaktu, to dlatego, że użytkownik wyłączył opcję sprawdzania, czy jest online, jeśli ta opcja jest wyłączona, nie będziesz mógł zaplanować wysyłania wiadomości, gdy są online .

dołącz do naszego kanału telegram