Skip to content

Jak zaplanować automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail w programie Outlook?

29 de styczeń de 2022

Z pewnością pamiętasz Hotmail, jedno z pierwszych narzędzi do przesyłania wiadomości, ale teraz nazywa się Outlook; Teraz z konto e-mail outlook.com Możesz wysyłać i odbierać wiadomości, a także mieć dostęp do takich funkcji, jak zarządzanie kalendarzem, przechowywanie kontaktów, planowanie zadań i łączenie go z urządzeniami z systemem operacyjnym Windows.

Jednak bez wątpienia najczęściej wykorzystywaną funkcją jest skrzynka pocztowa, ponieważ za jej pośrednictwem można komunikować się osobiście lub z firmami, dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się w pełni korzystać z tego narzędzia, aby uzyskać ogromne korzyści, takie jak: zaplanuj automatyczne wysyłanie wiadomości.

Jak działa zaplanowane wysyłanie wiadomości e-mail w programie Outlook?

Może być wiele powodów, dla których potrzebujesz zaplanować wysyłkę e-maila, Zaczynając od tego, że nie chcesz, aby została dostarczona od razu, bo może to być godzina wolna od pracy, lub musisz wysłać odpowiedź w dokładnym terminie, ale masz trochę czasu i już to napisałeś.

Lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, może gwarantować, że nie wyślesz wiadomości e-mail natychmiast po jej napisaniu; W tym celu Outlook zaimplementował funkcję „Wyślij później”, dzięki czemu jego użytkownicy mogą planować wysyłkę wiadomości e-mail w określonym przez siebie czasie i terminie. Więc w ten sposób koniec z wysyłaniem e-maili w nieodpowiednich godzinach.

Outlook pozwala zaplanować wysyłkę określonej liczby e-maili tak, aby zostały wysłane o określonej godzinie przez użytkownika, o ile jest to data i godzina późniejsza niż aktualna; możesz zaplanować jego wysłanie od kilku minut po aktualnym czasie. Co więcej, będą wysyłane zgodnie ze strefą czasową programującego użytkownika.

Co należy zrobić, aby zaplanować wysłanie wiadomości e-mail?

Najpierw musisz zacząć od napisania treści wiadomości, napisz e-mail odbiorcy, temat i wszystkie dane wymagane przez formularz wiadomości programu Outlook i kończy się zapisaniem go jako wersji roboczej. Następnie, gdy uznasz, że wiadomość jest gotowa do wysłania, możesz kontynuować harmonogram dostarczania.

Z aplikacją mobilną na Androida lub iOS

Jako dobra usługa przesyłania wiadomości elektronicznych, Outlook opracował swoją aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android i iOS, którą można pobrać ze sklepu Google Play i App Store. Tak czy inaczej, za pośrednictwem aplikacji masz dostęp do wszystkich podstawowe funkcje programu Outlook; i planowanie wysyłek jest niezbędne.

Aby rozpocząć, musisz pobrać aplikację, wprowadzić ją i zalogować się na swoje konto e-mail lub utworzyć je. Po wejściu do interfejsu aplikacji powinieneś zacząć od ustaw opcje szybkiego przesuwaniaw tym celu otwórz menu z trzema paskami w lewym górnym rogu.

interfejs mobilny programu Outlook

Teraz poszukaj ikony koła zębatego na dole, poszukaj „opcji przesuwania” i zaznacz pole „harmonogram”. kontynuuj przez zaplanuj dostarczanie wiadomości, Aby to zrobić, wróć do głównej skrzynki odbiorczej i wybierz wersję roboczą, którą chcesz wysłać, przesuń palcami po wiadomości, a powinno pojawić się okno z dostępnymi opcjami planowania poczty.

Dostosuj czas i datę do swoich potrzeb, zaakceptuj, a otrzymasz zaplanowaną wiadomość; zostanie zapisany w folderze o nazwie „zaplanowane”, do którego możesz mieć dostęp, aby edytować, usuwać lub przeglądać wszystkos zaplanowane wiadomości.

Ze strony Outlook

Najbardziej tradycyjny sposób wyślij wiadomość z Outlooka, odbywa się to za pośrednictwem jego strony internetowej, ponieważ wystarczy zalogować się z przeglądarki, aby połączyć się online z serwerem poczty e-mail. Teraz, po napisaniu e-maila, wystarczy kliknąć strzałkę w dół, która pojawi się obok niebieskiego przycisku „Wyślij” znajdującego się na dole ekranu.

Gdy menu się otworzy, będziesz mógł wybrać opcję 'Wyślij później’, w taki sposób, że otworzy się kalendarz, w którym możesz wybrać datę i godzinę wysłania wiadomości e-mail, potwierdzić i zakończyć wysyłając zaplanowaną wiadomość e-mail.

interfejs aplikacji

Korzystanie z komputera z systemem Windows lub Mac

System Windows lub Mac akceptuje pobieranie i instalację Aplikacja Outlook na swoich systemach, w rzeczywistości dla użytkowników Windows, kiedy instalują Microsoft Office, aby uzyskać dostęp do narzędzi takich jak Word, w pakiecie instalacyjnym jest domyślnie dołączany do programu Outlook.

Tak czy inaczej, z aplikacja zainstalowana na Twoim komputerze, W ten sam sposób można zaprogramować wiadomości, aby były wysyłane automatycznie. Aby to zrobić, wejdź na Maca do aplikacji, napisz tekst e-maila i wprowadź niezbędne informacje, a kiedy będziesz gotowy, poszukaj na wstążce w prawym górnym rogu przycisku z ikoną papierowego samolotu, co oznacza wyślij, ale kliknij ikonę strzałki w dół obok niej.

Pojawi się opcja „wyślij później”, wybierz ją, a powinno pojawić się okno dialogowe, w którym musisz skonfiguruj datę, w której chcesz, aby przesyłka została zrealizowana i kończy. Z drugiej strony dla Windows w ten sam sposób napisz wiadomość, uzupełnij informacje, ale tutaj musisz przejść do opcji „Etykiety” znajdującej się na górnej wstążce opcji.

Tam wybierz strzałkę „Więcej opcji”, otworzy się okno do przeprowadzenia programowania, tam aktywuj „Nie dostarczaj wcześniej” i ustawić żądany czas i datę, zakończyć naciskając przycisk „Prześlij”.

etykiety wstążkowe

Jaka jest procedura anulowania lub zmiany terminu wysyłania wiadomości e-mail?

Jeśli chcesz anulować zaplanowaną wiadomość e-mail, należy przejść do folderu wersji roboczych lub skrzynki nadawczej i znaleźć zaplanowaną wiadomość, otworzyć ją i wybrać opcję „Anuluj wysłane”, potwierdzić tę czynność i w ten sposób wiadomość pozostanie otwórz ponownie dla poprawić datę i zmienić termin.

dołącz do naszego kanału telegram