Skip to content
Mac

Jak zamknąć okno na komputerze Mac za pomocą klawiatury? – Funkcje i skróty

2 de grudzień de 2021

Posiadanie komputera jest niezbędnym zasobem, który pozwala nam wykonywać różnego rodzaju zadania, a wiemy, że technologia oszczędza nam czas, pomaga nam robić rzeczy szybciej i łatwiej. Z tego powodu od czasu przybycia komputery z systemem operacyjnym macOS wiele osób bardzo dobrze zna jego cechy i funkcjonalności.

Oczywiście te komputery nie mają tego samego systemu lub interfejsu, co inne bardziej znane komputery, takie jak Windows, w rzeczywistości można powiedzieć, że Klawiatura komputera Mac Inaczej jest w tym sensie, że umieszczenie niektórych liter lub znaków nie jest do końca łatwe, ponieważ nie odbywa się to bezpośrednio.

Istnieją jednak polecenia i skróty, które mogą nam pomóc, między innymi wyświetlanie wszystkich aplikacji i otwieranie okien na komputerze Mac.Więc przy użyciu niektórych kombinacji klawiszy możliwe jest wykonanie pewnych czynności bez użycia myszy lub innego urządzenia. wejście. Dlatego w tym samouczku chcemy Cię nauczyć jak zamknąć okno na Macu za pomocą klawiatury.

Jaki jest skrót klawiaturowy do zamykania bieżącego okna na komputerze Mac?

Klawiatura jest bardzo przydatnym urządzeniem wejściowym do wprowadzania informacji do urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, tablety i telefony, a tym samym przetwarzać Twoje wyszukiwanie, jest również doskonałym zasobem, który pozwala nam tworzyć teksty i inne rodzaje dokumentów, w rzeczywistości czy Ty wiesz, że istnieją różne rodzaje klawiatur i że każdy klawisz ma swoją funkcję?

W tym sensie ważne jest, aby wiedzieć, jakie funkcje spełniają niektóre klawisze w połączeniu z innymi, w szczególności w celu zamknięcia bieżącego okna komputera Mac.Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest włącz skróty w „Preferencjach systemowych” aby przejść do opcji „Kontrola misji”. Po wejściu do środka pojawią się opcje skrótów klawiaturowych.

Następnie musisz wybrać preferowany klawisz w „Pokaż pulpit”. W nim naciśnij Command + F3 lub FN + F11, ponieważ za pomocą tej kombinacji możesz przesunąć okna na jedną stronę i możesz nacisnąć te same kombinacje, aby cofnąć akcję i sprawić, by się pojawiły. Z drugiej strony, aby zamknąć bieżące okno naciśnij Command + H i aby pojawiły się ponownie, użyj tej samej kombinacji.

Jakimi klawiszami można zamknąć wszystkie okna komputera Mac?

Jak wspomniano, klawiatura jest niezbędnym narzędziem na każdym komputerze, ponieważ pomaga nam zoptymalizować naszą pracę, zwiększając szybkość reakcji klawiatury za pomocą jej skrótów. Dlatego jeśli na pulpicie Maca jest otwartych wiele okien, możesz zamknąć je wszystkie naraz.

Dla tego, naciśnij klawisze Command + Opcja + W. Użycie tych trzech klawiszy spowoduje automatyczne zamknięcie wszystkich aplikacji na komputerze Mac. Czy nie jest prawdą, że znajomość funkcji każdego klawisza przyspiesza naszą pracę? Stąd tak ważne jest poznanie każdej z funkcji, jakie spełniają te narzędzia technologiczne i tutaj pomożemy Ci w tym zakresie.

zamknij okna na Macu

Jak jeszcze można zamknąć okna na komputerze Mac?

Jednak korzystanie ze skrótów klawiaturowych to nie jedyna możliwość wykonania tej i innych czynności. Pasek narzędzi może być również używany jako alternatywa dla zamykania okien na komputerze Mac. Oto jak to zrobić:

Zamknij okna z menu Plik

Innym sposobem na zamknięcie okien lub aplikacji jest z menu Plik znaleźć na pasku narzędzi u góry ekranu. Najpierw przejdź do zakładki „Plik”, a następnie wybierz opcję „Zamknij wszystko”.

Co należy zrobić, aby domyślnie nie było już niewidoczne?

Ale przed poprzednim pytaniem powinieneś wiedzieć, że opcja zamykania okien w menu Plik jest domyślnie niewidoczna. Więc jak to wygląda? Co powinieneś zrobić, to naciśnij klawisz „Opcja” po wejściu do menu, aby zmienić „Zamknij” na „Zamknij wszystko”.

Istnieje wiele kombinacji klawiszy, których można używać do wykonywania różnych funkcji, w tym zamykania okien na komputerze Mac.Dlatego, jeśli chcesz je poznać, przejdź do pomocy technicznej Apple, a zobaczysz długą listę według kategorii, które pokazują każdą z nich. funkcji skrótów klawiaturowych.