Skip to content

Jak zalogować się do WordPress, jeśli nie mogę uzyskać dostępu do wp-admin?

28 de luty de 2021

WordPress Jest to jedna z najbardziej znanych i używanych platform do tworzenia i zarządzania treścią internetową. Wiele osób używa go jako środka pracy, ponieważ na tej platformie możesz zarządzać każdym rodzajem aspektu, który nasz Strona internetowa.

Od treści, motywów po wtyczki do tworzenia ankiet, a nawet do prowadzenia czatu na żywo, ponieważ jest to jedna z najlepszych i najbardziej kompletnych platform. Jednak, jak każda platforma internetowa, ta nie jest wolna od różnych problemów, takich jak logowanie.

Ten konkretny problem stawia nas w poważnych kłopotach, jeśli chodzi o chęć zarządzania jakimkolwiek rodzajem zarządzania, ponieważ strona nie pozwala nam na dostęp. W tym poście omówimy krok po kroku problemy, które mogą się pojawić i jakie jest najlepsze rozwiązanie dla każdego z nich.

Nigdy nie dotykaj folderu wp-admin

Ogólnie rzecz biorąc, próbując uzyskać dostęp do interfejsu, przez który zarządzamy naszą stroną WordPress, pierwszą rzeczą, którą napotykamy, jest zwykle strona, na której jesteśmy proszeni o podanie nazwy użytkownika i naszego hasło.

Wspomniane dane musiały zostać zdefiniowane wcześniej, w trakcie procesu instalacja o menedżerze treści. Po wyjaśnieniu tego, w strukturze WordPress znajduje się folder, który jest niezbędny do uzyskania dostępu do wspomnianej konfiguracji, z tego powodu powiedział spoiwo nigdy nie powinno być usuwane ani modyfikowane, mamy na myśli wp-admin.

Ten folder zawiera kilka plików wewnętrznych, które zawsze są statyczne. Oznacza to, że wszystkie te modyfikacje, które zostały wprowadzone w konfiguracji, w żadnym wypadku nie wpłyną na jej zawartość.

Chcąc uzyskać dostęp do panelu administracyjnego, adres strony internetowej należy umieścić w przeglądarce i dopisać na końcu „/ Wp-admin”.

Problemy z dostępem do WordPressa przez wp-admin

Kiedy już jesteśmy wewnątrz administratora i nie może on zlokalizować bezpośredniego dostępu do panelu; Możliwe, że nie jesteśmy w stanie wprowadzić innych zmian w sieci.

Aby móc zalogować się do WordPress, kroki są bardzo proste, jednak w niektórych przypadkach ludzki błąd; co sprawia, że ​​ten proces jest koszmarem.

Najczęściej jest to tak, że nasza witryna jest hostowana w domenie hostingczyli na serwerze, dla którego będziemy mieć również nazwę użytkownika i hasło umożliwiające taki dostęp.

Często zdarza się, że takie dane są mylone z tymi, które zostały wprowadzone na naszej stronie głównej WordPress podczas jej instalacja. Chociaż wielu użytkowników rejestruje takie dane jako podobne, nie jest to powszechne.

Dlatego jest całkiem możliwe, że próbujesz uzyskać dostęp do wspomnianej platformy za pomocą danych, które odpowiadają dostępowi do hosting.

W przypadku, gdy strona nie akceptuje żadnego z wprowadzonych haseł, możesz zażądać w samym interfejsie żądania zmiany hasła lub, w przypadku jego braku, przypomnienia.

Po wykonaniu tej czynności strona wyśle ​​do nas wiadomość e-mail zawierającą dalsze instrukcje dotyczące dostępu do niej.

zacznij wordpress niebieski

Problemy z wtyczkami lub motywami

Aby rozwiązać ten problem, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest dostęp do przestrzeni w hostingu za pośrednictwem FTP; w taki sposób, abyśmy mogli zobaczyć, jakie są foldery, a tym samym móc wprowadzać w nich różne modyfikacje.

Kiedy udało nam się uzyskać dostęp, musimy poszukać folderu zawierającego wtyczki naszej strony. Ten folder zazwyczaj znajduje się w następującej ścieżce: „/ Wp-content / plugins”Gdy je zlokalizujemy, zobaczymy, że każdy z nich znajduje się w swoim własnym folderze.

To, co musimy tutaj zrobić, to zmienić nazwy folderów jeden po drugim, w ten sposób możemy zapobiec załadowaniu wtyczki. Gdy wszystko będzie gotowe, musimy po prostu spróbować ponownie załadować plik strona, a kiedy zacznie działać, będziemy mogli dowiedzieć się, która wtyczka ma problem.

Po zlokalizowaniu wystarczy odinstaluj to lub nie Spróbuj zmienić posiadaną konfigurację.

dołącz do naszego kanału telegram