Skip to content

Jak załadować lub wstawić edytowalny arkusz kalkulacyjny Excel w WordPress

27 de luty de 2021

Od odejścia menadżerów do stworzenia bloga i strony internetowe, istnieje platforma, która uplasowała się na pierwszym miejscu preferencji i jest nią nikt inny jak WordPress. Być może wynika to z prostoty jego interfejsu i wszystkich konfigurowalnych opcji, które oferuje nam do publikowania naszych artykułów. A potem cię nauczymy jak przesłać lub wstawić edytowalny arkusz kalkulacyjny Excela w WordPress.

Wielu użytkowników napotkało pewne komplikacje, jeśli chodzi o przesłać lub wstawić dokumenty na platformie WordPress.

Ale możemy ci powiedzieć, że jest to łatwiejsze niż się wydaje i nie będziesz miał problemu, jeśli uważnie wykonasz kroki, które wyjaśnimy w tym samouczku poniżej.

Istnieje wiele funkcji i opcji, z których możemy korzystać na tej platformie i logiczne jest, że może to spowodować trochę zamieszania, gdy chcemy przesłać plik Word lub Excel.

Wstawienie tego typu plików na platformę może wydawać się nieco trudne i nie może być bardziej skomplikowane niż wstawienie filmu z YouTube.

Jak załadować lub wstawić edytowalny arkusz kalkulacyjny Excel w WordPress

Na początku zdasz sobie sprawę, że ta procedura jest prostsza niż ta stosowana do wstawiania ankiet w WordPress

Bez tak wielu objazdów i pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest przejście na platformę WordPress. Następnie musisz podać swoje dane, aby uzyskać dostęp do strony, w tym celu wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.

Gdy jesteśmy na stronie głównej, przejdziemy bezpośrednio do panelu po lewej stronie strony.

W menu wybierzesz opcję Medium, klikając ją. Następnie zamierzasz wybrać opcję Dodaj nowy, a to pokaże po prawej stronie okno z nazwą Prześlij nowe medium.

Zobaczysz, że pośrodku tego okna znajduje się pole z następującym komunikatem Przeciągnij pliki tutaj. Lub także opcję Wybierz pliki, a pokaże ci okno Otwórz.

Teraz musisz znaleźć plik, który chcesz przesłać na platformę, pamiętaj, że powiedziano ci, że plik musi mieć maksymalny rozmiar 8 MB.

Po zlokalizowaniu i wybraniu arkusza kalkulacyjnego należy kliknąć opcję Otwórz, a ta czynność spowoduje wstawienie pliku do galerii. I voila, załadowaliśmy lub wstawiliśmy edytowalny arkusz kalkulacyjny Excela w WordPress. Teraz poznamy kroki, które należy wykonać, aby wstawić ten plik Excel do wpisu.

Kroki, aby przesłać lub wstawić edytowalny arkusz kalkulacyjny Excel w WordPress

Aby to zrobić, nie wrócimy do menu po lewej stronie głównej strony WordPress. Tutaj klikniemy plik Bilety opcji, następnie wybieramy opcję Dodaj nowe. Ta akcja pokaże nam po prawej stronie okno z nazwą Dodaj nowy wpis.

Tutaj możesz dodać tytuł i wpisać żądany tytuł, teraz musisz umieścić siebie w miejscu, w którym zamierzasz wstawić link do pliku Excel. Następnie musisz kliknąć opcję lub przycisk Dodaj obiekt, ta akcja pokaże Ci galerię Wstaw multimedia. W tym oknie znajdziesz plik Miniatura pliku Excel i musisz go kliknąć, aby go wybrać.

Następnym krokiem będzie przejście do Panelu szczegółów, który znajduje się po prawej stronie okna i przejdziesz do Tytuł / Napisz i umieścisz tytuł opisujący łącze.

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest kliknięcie opcji Wstaw dane wejściowe. Następnie przechodzisz do Panelu publikowania i klikasz przycisk Podgląd, aby sprawdzić wynik w sieci.

wstaw arkusz wordpress

Kursor myszy przekieruje Cię do tytułu pliku Excel, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że łącze działa idealnie. Na koniec kliknij, a ta akcja wygeneruje okno dialogowe, w którym będziesz mógł otworzyć lub zapisać plik. W ten prosty sposób nauczyłeś się, jak przesłać lub wstawić edytowalny arkusz kalkulacyjny Excela w WordPress.