Skip to content

Jak zaktualizować starego iPada do najnowszej wersji — przewodnik krok po kroku

19 de lipiec de 2021

Urządzenia Apple są wysoko cenione przez wielu użytkowników, ponieważ jest to bardzo wyselekcjonowana marka telefonów i tabletów. Zalety tych urządzeń sprawiają, że są to modele całkowicie bezpieczne. Również dzięki ciągłym aktualizacjom Apple, iPhone’y i iPady są zawsze na pierwszym planie.

Mimo to wprowadzanie nowych modeli rok po roku sprawia, że ​​wiele naszych urządzeń jest nieco przestarzałych, w rzeczywistości nadchodzi moment, w którym nowe aktualizacje wydawane przez Apple nie są już kompatybilne ze starymi iPhone’ami i iPadami.

To jest coś całkiem negatywnego, ponieważ w przypadku nie można zaktualizować oprogramowania z naszego iPada, nie będziemy mogli pobrać nowych aplikacji lub aktualizacji, które się pojawią, ponieważ zawsze wskazują one na najnowszą aktualizację systemu operacyjnego.

Firma Apple wydała niedawno nową aktualizację oprogramowania. Dobrą wiadomością jest to, że iOS 13 jest kompatybilny z wieloma nieco starszymi urządzeniami. Z tego powodu w tym artykule nauczymy Cię, jak łatwo i szybko zaktualizować starego iPada do najnowszej wersji.

Jak zaktualizować iPada do najnowszej wersji?

Są na to dwa szybkie i łatwe sposoby. Pierwszy to z komputera przez iTunes. W tym celu będziesz potrzebować najnowszej wersji programu i podłączyć urządzenie.

Po podłączeniu urządzenia otwórz iTunes i znajdź urządzenie, które chcesz zaktualizować w prawym górnym rogu. Następną rzeczą będzie kliknięcie podsumowania, a następnie sprawdzenie aktualizacji. Wreszcie musisz kliknij pobierz i zaktualizuj. Jest to krótki proces, który może potrwać kilka minut.

Z drugiej strony możesz to zrobić również bezpośrednio z iPada. Zaleca się, abyś był podłączony do sieci Wi-Fi, ponieważ proces ten pochłania dużo Internetu.

Musisz przejść do ikony ustawień i zobaczymy w opcji ogólnej, że pojawi się powiadomienie, reprezentowane przez liczbę 1. Jeśli klikniemy na ogólne, zobaczymy, że pojawia się to samo. 1 w opcji aktualizacji oprogramowania. Będziemy musieli kliknąć tę opcję i zobaczymy, która jest wersją Apple.

Klikamy zainstalować i trochę poczekamy. Wskazane jest, aby mieć więcej niż 50% baterii, ponieważ proces może trochę potrwać.

Kilka zaleceń przed aktualizacją starego iPada do najnowszej wersji

Ważne jest, aby mieć świadomość pewnych aspektów przed zainstalowaniem nowego oprogramowania na starym iPadzie, aby zminimalizować wszelkiego rodzaju komplikacje później. Do najważniejszych zaleceń należą:

Sprawdź wiek urządzenia

Jak wspomnieliśmy powyżej, Apple regularnie publikuje aktualizacje swojego systemu operacyjnego i wysyła nam małe powiadomienie, abyśmy mogli zaktualizować. Jeśli jednak Twój iPad to bardzo stary model najbardziej wskazaną rzeczą jest to, aby go nie aktualizować.

Konfiguracja iOS Apple

Ogólnie rzecz biorąc, modele można dostosować, więc prawie zawsze można je zaktualizować, ale jeśli jest to jeden z pierwszych modeli iPada wydanych przez Apple, zaleca się, aby oprogramowanie nie było aktualizowane, ponieważ możliwe, że tablet nieco zmniejszy swoją wydajność.

Upewnij się, że aktualizacje są dostępne

Weź to pod uwagę, jest to niezwykle ważne, gdy chcesz najpierw dokonać aktualizacji musimy upewnić się, że aktualizacje są dostępne A potem, jeśli zrobimy to, co chcemy, aby poznać aktualizacje, które możemy pobrać na naszego iPada, wykonujemy następujące czynności:

Musimy wejść w „ustawienia ogólne” i kliknąć „wyszukaj aktualizacje”, a następnie szybko i sprawnie, będziemy mieć wersje dostępne na ekranie, a następnie kliknij „pobierz” lub „zaktualizuj”

Zrób kopię zapasową

Utwórz kopię zapasową danych, wykonując kopię zapasową przed instalacją wersji iOS 13, aby w przypadku utraty informacji podczas aktualizacji do nowego systemu operacyjnego, możesz go odzyskać.

Kopia zapasowa z iCloud

Aby wykonać kopię zapasową iPada z aplikacji iCloud, musisz połączyć się z siecią Wi-Fi, a następnie otworzyć ustawienia urządzenia, aby wybrać swoją nazwę i iCloud.

Musisz wybrać kopię zapasową iCloud i musisz upewnij się, że kopia zapasowa iCloud jest aktywna. Następną rzeczą będzie wybranie teraz wykonania kopii zapasowej i ostateczne sprawdzenie, czy tworzenie kopii zapasowej zakończyło się pomyślnie.

Kopia zapasowa za pomocą komputera PC

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć iTunes i sprawdzić, czy jest zaktualizowany do najnowszej wersji. Podłącz urządzenie do komputera i wprowadź hasło, jeśli Cię o to poprosi.

Następnie wybierz iPhone, iPad lub iPod Touch a następnie kliknij kopię zapasową teraz. Możesz sprawdzić, czy kopia zapasowa zakończyła się pomyślnie, wybierając Preferencje iTunes, Edycja, Preferencje, Urządzenia.

Jak mogę zaktualizować starego iPada?

Istnieją dwa sposoby aktualizacji naszego urządzenia, w tym przypadku jest to stary iPad, który wymaga odnowienia, ale jak można go zaktualizować? W następujący sposób:

Bezprzewodowo

W celu wykonanie tej metody jest bardzo proste, Musimy tylko najpierw podłączyć nasze urządzenie do sieci internetowej, w tym przypadku WiFi. Następnie przechodzimy do „ustawień, a następnie do „ogólnych” i klikamy opcję wskazującą „aktualizację oprogramowania”.

Kontynuując w ten sposób, kliknij „zainstaluj i pobierz”, może poprosić nas o podanie naszego kodu dostępu, jeśli tak, wystarczy go wpisać, a aktualizacja zostanie pobrana automatycznie i szybko.

Używając komputera

Dla wielu osób korzystanie z komputera lub komputera PC podczas dokonywania tego typu aktualizacji wydaje się bardziej skomplikowanym procesem. Ale rzeczywistość nie jest taka, jednak znacznie łatwiej jest to zrobić z komputera, ponieważ kroki są mniejsze.

Najpierw musimy podłączyć urządzenie, czyli naszego iPada, do komputera lub PC; Gdy to zrobisz, na ekranie komputera powinno pojawić się wyskakujące okienko, wskazujące, że podłączono nowe urządzenie. Następnie wchodzimy do urządzenia, szukamy „konfiguracji ogólnej” i szukamy nowych aktualizacji.

Aby zakończyć proces, klikamy „pobierz i zaktualizuj”, Nie zajmie to wielu minut, a nasz iPad zostanie bardzo szybko zaktualizowany.