Skip to content

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe lub oprogramowanie w moim Amazon Echo Dot do najnowszej wersji – krok po kroku

4 de Maj de 2021

Bez wątpienia Amazon jest jedną z najbardziej rewolucyjnych platform od czasu jego premiery, a najlepsze jest to, że w żaden sposób nie stracił sławy dzięki jego usługom w pełni polecanym przez użytkowników, którzy kiedyś używali tego narzędzia do różnych funkcji.

Nie tylko twoje usługi sprzedażowe są wystarczające, ale stworzyłeś inteligentny głośnik o nazwie Echo Dot, który ze względu na swój rozmiar pasuje wszędzie, gdzie chcemy go zabrać, oferując usługi przesyłania strumieniowego, takie jak słuchanie muzyki z listy odtwarzania Spotify, a także odtwarzanie utworów z Amazon Music, zapewniając naprawdę intensywny i dobrej jakości dźwięk.

Dlatego musimy mieć lepszą operację zaktualizuj oprogramowanie Echo Dot, aw tym artykule pokażemy, jak to zrobić w najprostszy możliwy sposób. Czytaj dalej i poznaj wszystkie kroki, które musisz wykonać

Co to jest Alexa, jak jej używać i do czego służy w Echo Dot?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Alexa jest asystentką Echo Dot, i jest w zasadzie kontrolowany za pomocą głosu, bardzo podobnie do innych asystentów, które również istnieją, takich jak Asystent Google czy Siri, narzędzia te generują większy komfort, aby z nich korzystać wystarczy wypowiedzieć jego nazwę, w tym przypadku ” „ Alexa ”, natychmiast się aktywuje i musimy głośno powiedzieć „ polecenie ” lub to, co chcemy, aby przeszukał lub zrobił.

asystent alexa

Jedną z najczęstszych wątpliwości użytkowników jest to, o co mogę zapytać Alexę? I to nie tylko możemy słuchać muzykiMożemy również poprosić Cię o podanie godziny lub aktualnych wiadomości, możemy ustawić alarmy iw ten sam sposób korzystać ze stopera.

Możemy także kontroluj nasz dom z AlexąW sposób cyfrowy, na przykład kontrolując temperaturę, np. Ustawiając termostat, jest również kompatybilny ze sprzętem obsługującym Wi-Fi, w tym nawet ze światłami i wtyczkami oraz wieloma innymi funkcjami, które możesz wykonać z Alexą.

W ten sam sposób możemy uważnie śledzić najnowsze wiadomości z naszych ulubionych sportów, takie jak narracje na żywo z meczów, lub wiedzieć przez Alexę, kiedy będzie następna gra, wszystko to i wiele więcej możemy zrobić z tym wirtualnym asystentemPostęp technologiczny, jaki obecnie osiągnęło społeczeństwo, jest niesamowity, bez wątpienia te zespoły całkowicie poprawiły nasze życie, więc możemy również wykonywać i odbierać połączenia.

Jak mogę zaktualizować oprogramowanie układowe lub oprogramowanie Echo Dot do najnowszej wersji?

Jest to jedna z głównych funkcji, z których korzystają użytkownicy Echo Dot, aby uzyskać lepszą wydajność i oczywiście jest to konieczne, pierwotnie jest aktualizowany automatycznie o ile sprzęt jest podłączony do Wi-Fi, ale czasami trzeba to zrobić ręcznie, ale bez wątpienia zrobienie tego jest niezwykle proste, dlatego zwróć uwagę na kolejne kroki do wykonania.

Przede wszystkim musimy otworzyć aplikację „ Alexa ” na naszym urządzeniu mobilnym, przechodzimy do „ ustawień ” i wybieramy „ punkt echa ”, a następnie przechodzimy do opcji, która wskazuje ” o ”, i wtedy kliknij ” sprawdź wersję oprogramowania ”.

Amazon echo kropka

Po zrobieniu tego jest dwa sposoby aktualizacji oprogramowania układowego, pierwszy to ręcznie, „ wyciszanie Alexy ”, aby „ pierścień ” zmienił się na „ czerwony ”, ważne jest, że musisz mieć połączenie z Internetem, a automatycznie „ Alexa ” zasygnalizuje, że potrzebuje aktualizację, pozwalamy mu to zrobić, a następnie uruchamiamy go ponownie, aby działał normalnie iw najnowszej wersji.

Druga opcja jest nieco bardziej skomplikowana, musimy pozbyć się Echo Dot z aplikacji AlexaNastępnie wyłączamy go i pozwalamy mu odpocząć przez około minutę, po czym włączamy i nie używamy go przez godzinę, gdy czas minie, powinniśmy zauważyć, że pierścień koloru „niebieski” zmienia się na „zielony” i dlatego się obraca, co oznacza, że ​​jest aktualizowany.

Po zakończeniu aktualizacji, a następnie uruchomi się ponownie, wykonujemy „ konfigurację startową ” między „ Alexa ” i „ kropką echa ” i voila, będzie Zaktualizowany najnowszym oprogramowaniem.

Jak mogę uzyskać aplikację Alexa?

To niezwykle proste, po prostu musimy wejdź do naszego sklepu z aplikacjami W przypadku telefonów komórkowych z systemem Android lub iPhone wyszukujemy hasło „Amazon Alexa”, które natychmiast się pojawi, wybieramy opcję „zainstaluj” i gotowe!