Skip to content

Jak zaktualizować Microsoft Store bez błędów w systemie Windows 10? – Łatwy przewodnik

22 de grudzień de 2021

Wiele osób swobodnie korzysta z komputera do wykonywania swojej pracy i zarządzania mediami społecznościowymi. Na tych komputerach zazwyczaj korzystają z produktów oferowanych przez firmę Microsoft. Jeśli potrzebujesz zaktualizować sklep Microsoft Store w systemie Windows 10 tutaj dowiesz się, co jest konieczne, aby uniknąć błędów.

Dlaczego pojawia się błąd, gdy chcę zaktualizować sklep w systemie Windows 10?

Microsoft Store to wirtualny sklep, w którym możesz pobrać darmowe lub płatne aplikacje naszego zespołu. Zaletą korzystania ze sklepu jest to, że nie wprowadzasz wirusa na swój komputer podczas pobierania aplikacji.

Twórcy włączyli tę usługę od premiery Windows 8 i od tego czasu wiele osób skorzystało z ich produktów. Teraz sklep może mieć pewne wady w działaniu, które uniemożliwiają pobranie aplikacji.

W niektórych przypadkach błędy są spowodowane brakiem aktualizacji komputera, co oczywiście wpływa na wydajność komputera. Aby rozwiązać ten problem, masz takie samouczki w Internecie i porady udzielane przez wsparcie techniczne.

Czasami trzeba odinstalować magazyn systemu operacyjnego, aby usunąć wszelkie istniejące uszkodzenia lub błędy. Następnie możesz zainstalować go ponownie i rozpocząć pobieranie lub użycie, które chcemy nadać od zera.

W przypadku Windows 10 są bardzo proste aspekty, które mogą generować błąd. Dla tych, którzy mieszkają w miejscach, w których następuje zmiana czasu o określonej porze roku, jeśli nie masz zaprogramowanego komputera do zmiany czasu, sklep może wykrywać synchronizację Twojego sprzętu w czasie rzeczywistym i uniemożliwić korzystanie z ich usług.

Inne typowe problemy, które powodują błąd, to połączenie proxy, awaria serwera lub problemy z licencjonowaniem. Wszystkie te problemy można rozwiązać przy odrobinie porady.

Jak zrobić aktualizację Microsoft Store w systemie Windows 10?

Sklep Microsoft musi zaktualizować swoje funkcje i wprowadzić nowe, które zostały zaprojektowane. Ten zapewnia przyjemniejsze wrażenia użytkownika i zwiększ możliwości korzystania z aplikacji na swoim komputerze.

Czasami jednak wszystko nie układa się tak, jak chcemy i możemy stawić czoła przeszkodom, które zabierają czas lub powodują niepokój. Może to wynikać z prostych czynników, takich jak złe połączenie lub stara wersja, wszystko to uniemożliwia nam założenie lub otwarcie konta.

Aby uniknąć tego ostatniego czynnika, musimy tylko regularnie aktualizować Sklep, więc unikniemy niektóre produkty, które mamy w komputerze są uszkodzone a to może być cenne dla naszych zainteresowań.

komputer ze sklepem microsoft

Niektóre osoby decydują się na szukanie technika specjalizującego się w danej sprawie, który zapewni tego rodzaju konserwację ich sprzętu, chociaż przy odrobinie informacji i wskazówek można to zrobić samemu. Co więcej, w internecie można znaleźć wiele sposobów na wykonanie tego samego działania.

Liczy się ten sam sklep z narzędziem do rozwiązywania problemów, które możemy uruchomić aby niektóre błędy mogły zostać automatycznie poprawione. W tej sekcji możesz również ręcznie zaktualizować system.

W innych przypadkach może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej sklepu, aby rozwiązać niektóre problemy z aktualizacją lub instalacją niektórych aplikacji. W tym celu musisz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacją sklepu. Następnie naciśnij klawisze Windows + R i w wyskakującym okienku musisz wpisać wsreset.exe i nacisnąć Wyślij. Po zakończeniu procesu musisz ponownie uruchomić komputer.

Z aktualizacją Windows

Windows Update to automatyczny aktualizator za pośrednictwem sieci, który umożliwia modyfikację starszej wersji na nowszą, co może być przydatne do przywracania składników systemu. Ten moduł może pomóż nam, gdy mamy problem, który nie ustępuje po wykonaniu aktualizacji.

W takim przypadku wymagana jest dokładniejsza konserwacja konfiguracji systemu operacyjnego. Aby to osiągnąć, musisz nacisnąć klawisz Windows + klawisz I, to przeniesie nas do menu, w którym musimy wybrać kartę Aktualizacja i zabezpieczenia.

Teraz musisz zlokalizować opcję Sprawdź aktualizacje i bądź cierpliwy po zakończeniu procesu, należy sprawdzić, czy problem został wyeliminowany i wszystko działa poprawnie.

błędy w Microsoft Store

Dlatego Update jest podstawowym elementem komputera, ponieważ to narzędzie pozwala między innymi aktualizować system operacyjny, programy, aplikacje, oprogramowanie, gry. Zapewnia to prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i wydłuża jego żywotność.

Z Powershella

Windows Powershell to interfejs poleceń, który pomaga w administrowaniu, konfiguracji i automatyzacji zadań na różnych platformach. Ten interfejs może się przydać, gdy trzeba ponownie zainstalować sklep na naszym komputerze.

Aby to osiągnąć, musisz otworzyć Windows Powershell z uprawnieniami administratora i napisać następujące polecenie: Get-AppxPackage – allusers Microsoft.WindowsStore Foreach Add-AppxPackage – DisableDevelopmentMode – Zarejestruj „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”.

Po wpisaniu polecenia sklep Microsoft Store powinien pojawić się po wpisaniu go w pasku wyszukiwania i możesz pobrać aplikacje potrzebne do codziennej rutyny.

Jak zresetować sklep Microsoft Store w systemie Windows 10?

Zdarzają się przypadki, w których potrzebujemy drastycznych środków, aby osiągnąć idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zauważymy, że wszystkie przeprowadzone przez nas procedury nie przyniosły oczekiwanych zmian i system nadal ma problemy.

Realną opcją jest zresetowanie sklepu do usuń wszystkie dane i ustawienia domyślne które mogą powodować niedogodności. Jeśli obawiasz się, że ta czynność może usunąć konfigurację lub zakup niektórych produktów lub aplikacji ze sklepu, możesz mieć pewność, że tak się nie stanie.

problemy ze sklepem Microsoft

Aby zresetować, musisz nacisnąć klawisz Windows + klawisz I. W konfiguracji musisz wybrać Aplikacje i kliknąć kartę Microsoft Store. Następnie naciskasz Zaawansowane opcje i klikasz Resetuj.

Cały ten proces sprawi, że sklep będzie działał jak pierwszego dnia, z taką samą wydajnością i szybkością. Ponadto dbamy o eliminację wszelkich błędów, które mogą się pojawić.