Skip to content
Mac

Jak zainstalować nowe kroje pisma lub czcionki na moim Macu – szybko i łatwo (przykład)

31 de styczeń de 2021

Prawdopodobnie wiesz, jak zainstalować czcionki Truetype i Opentype w systemie Windows. Jeśli jednak chcesz wiedzieć Jak zainstalować nowe kroje pisma lub czcionki na moim Macu – szybko i łatwoPrzeczytaj uważnie poniższy przewodnik, w którym odpowiemy dokładnie na to pytanie.

Co to są czcionki lub typografia?

Kiedy odnosimy się do typografia, kroju pisma czy czcionki, mówimy o modelowaniu obecnym w każdej z liter, symboli i innych elementów występujących w określonym pliku. Na przykład Arial lub Times New Roman to typy czcionek.

Jak możesz sobie wyobrazić, istnieje duża ilość typografii i chociaż niektóre instytucje i organizacje wymagają lub skupiają się głównie na niektórych. Prawda jest taka, że ​​nie ma ograniczeń stosowania (przynajmniej w sprawach bardziej niezależnych). Z tego powodu wygodnie jest spróbować różne rodzaje czcionek.

Czy można zmienić typy czcionek na komputerze Mac? Dodaj nowe typy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy można pobrać i zainstalować różne typy czcionek na komputerze Mac? Jak być może zauważyłeś, w naszym systemie występuje kilka typów czcionek. W każdym razie, chociaż liczba czcionek obecnych w systemach operacyjnych, takich jak macOS, jest duża, wiele razy nie znajdujemy tam czcionki, którą byśmy chcieli.

Biorąc to pod uwagę, byłoby to bardzo wygodne dodaj nowe czcionki, ale czy to możliwe? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Możemy nawet pobrać różne czcionki i dość łatwo je zainstalować w systemie macOS.

W związku z tym przygotowaliśmy poniższy przewodnik, w którym omówimy procedurę instalacji nowych krojów pisma lub czcionek w tym systemie operacyjnym

Jak zainstalować nowe kroje pisma lub czcionki na moim Macu – szybko i łatwo

MacOS ma świetne opcje dostosowywania, dzięki którym można modyfikować ogólną sekcję wizualną naszego zespołu. Z kolei użytkownicy System operacyjny Mac mają możliwość bardzo łatwej zmiany lub dołączenia nowych czcionek. Dlatego pokażemy Ci proces pobierania i instalowania nowych czcionek w systemie macOS.

  1. Pierwszym krokiem jest właśnie zdobądź typografię lub krój, który najbardziej przyciąga naszą uwagę. W tym celu możemy uzyskać dostęp do różnych platform, ale głównie polecamy Google Fonts, ponieważ jest to jedno z najlepszych repozytoriów czcionek.
  2. W większości przypadków czcionka jest kompresowana do pliku w formacie Zip, więc musisz ją zdekompresować, w tym celu możesz użyć programów takich jak Winrar lub Winzip.
  3. Po prawidłowym rozpakowaniu pliku wyświetli się plik w formacie otf lub ttf, w którym znajdą się wszystkie informacje związane z pobraną przez nas czcionką.
  4. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie kliknąć wspomniany plik i wybrać opcję „Zainstaluj czcionkę”. Po zakończeniu procesu czcionka zostanie zainstalowana na komputerze, powodując jej pojawienie się w każdym z programów biurowych zainstalowanych na komputerze.

kroje pisma lub czcionki na komputerze Mac

Użyj czcionek Google, aby zainstalować nowe kroje pisma lub czcionki na komputerze Mac

Czy wiesz, że można pobrać, zainstalować i używać czcionek literowych z Google Fonts? Rzeczywiście, czcionki Google firmy Google pozwalają na rozszerzenie pobrać z wielu źródeł. W rzeczywistości Google Fonts zapewnia prawdopodobnie największą liczbę czcionek w jednym miejscu, co czyni ją jedną z najbardziej zalecanych opcji na wypadek, gdybyś chciał dodać nowe czcionki do swojego komputera.

Jako godne uwagi aspekty należy zauważyć, że źródła są całkowicie za darmo i można ich używać zarówno na komputerach Mac, jak i Windows, w ten sam sposób można je również zainstalować na różnych urządzeniach mobilnych.

Jeśli szukasz specjalnej i oryginalnej czcionki, zalecamy odwiedzenie tej strony, która oferuje dużą liczbę czcionek zaprojektowanych do wszelkiego rodzaju zastosowania i smaki, bez wątpienia jedna z najlepszych opcji personalizacji komputera.

dołącz do naszego kanału telegram