Skip to content

Jak zainstalować i zaktualizować oprogramowanie lub system operacyjny chińskiego telefonu komórkowego?

6 de maj de 2022

Istnieją chińskie marki telefonów komórkowych, które są dobrze znane na całym świecie, możemy wymienić kilka takich jak Xiaomi, Lenovo, Huawei (i ich nowe motywy), ZTEitp. Jak widać, są to niewątpliwie znane nazwiska i są nawet chińscy producenci telefonów, którzy są nieznani, ale oferują telefony komórkowe wysokiej jakości.

Oczywiście zalety tych urządzeń w porównaniu z telefonami komórkowymi Samsung, Sony, LG, Motorola, Appleitp. Chodzi o to, że generalnie mają bardzo przystępną cenę, chociaż jasne jest, że muszą wziąć pod uwagę pewne rzeczy, jedną z tych „rzeczy” iCzy aktualizacja oprogramowania może być kłopotliwa?system operacyjny, ale to nic wielkiego.

Jak szybko i łatwo zaktualizować Androida na chińskim telefonie komórkowym?

Aktualizacja systemu operacyjnego telefonu jest niezbędna nie tylko do uzyskania nowych funkcji w ten sposób, ale także do uzyskania znane poprawki błędów i łatki bezpieczeństwa

Bo pamiętajmy, że starsi niezależnie od tego, jaki masz system operacyjny, tym większe prawdopodobieństwo, że ma on luki i możliwość zainfekowania Cię wirusami, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco, na telefonie komórkowym i na każdym urządzeniu, które to umożliwia.

Aby zaktualizować, musisz przejść do miejsca, w którym jest napisane „Ustawienia”w menu aplikacji, tam przechodzimy do końca, gdzie jest napisane „o urządzeniu” i tam opcją, którą będziemy musieli wybrać, jest opcja „Zaktualizować oprogramowanie”.

Jeśli powie nam, że mamy najnowszą wersję systemu operacyjnego, oznacza to, że musimy skorzystać z nieco bardziej skomplikowanej opcji niż poprzednia.

Oznacza to, że musisz uciekać się do niektóre niestandardowe rom że na ogół mają one bardziej zaktualizowaną wersję niż oficjalne, w ten sposób możesz łatwo mieć nową wersję Androida na swoim urządzeniu mobilnym.

Aby móc zainstalować niestandardowe ROM-y, musisz mieć Odzyskiwanie TWRP i bycie użytkownikiem rootna blogu mamy ogromną ilość tutoriali związanych z tymi dwoma tematami, więc powinieneś poszukać modelu swojego konkretnego telefonu komórkowego w wyszukiwarce i znaleźć tutorial dla swojego urządzenia.

Pamiętaj, że nie wszystkie modele są zrootowane w ten sam sposób, ani nie są instalowane zwykłe luki, takie jak niestandardowe ROMy. lub niestandardowe oprogramowanie układowe dokładnie jedną metodą, więc powinieneś poszukać konkretnego samouczka dla swojego modelu urządzenia mobilnego, a nie nazwy handlowej, ale konkretnego modelu.

Jak zmienić lub zaktualizować ROM chińskiego telefonu?

Chińskie telefony stały się już powszechne, ale jeśli chodzi o aktualizację ich systemu operacyjnego, należy zachować pewne środki ostrożności. Aby zapobiec problemom, tym razem przedstawiamy samouczek, w którym wyjaśniamy, jak to zrobić zmienić lub zaktualizować ROM chińskiego telefonu.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do telefonów bardziej znanych marek, już wiesz, że aktualizacje są dziś wykonywane niemal automatycznie. Otrzymaliśmy powiadomienie, że jest aktualizacja a po kliknięciu wiadomości nasz telefon zaczyna się aktualizować bez konieczności robienia czegokolwiek innego. Cóż, z chińskimi telefonami tak nie jest.

ROMy do aktualizacji chińskich telefonów nie są obsługiwaneoznacza to, że nie możemy zainstalować pamięci ROM jednego telefonu na innym. Ponadto większość tych aktualizacji jest nieoficjalna i często w języku chińskim, co utrudnia sprawę.

Czego potrzebujemy, aby zaktualizować ROM chińskiego telefonu?

  • Pliki nowej pamięci ROM.
  • Narzędzie do flashowania terminala.
  • Zainstalowane sterowniki telefonu.

Jak zmienić lub zaktualizować ROM chińskiego telefonu krok po kroku?

Aby zmienić lub zaktualizować ROM chińskiego telefonu, idziemy do komputera i klikamy prawym przyciskiem myszy. W wyskakującym menu kliknij Zarządzaj.

zrestartuj Samsunga Androida

Otwieramy Menedżera urządzeń. wyłączamy telefon i wyjmujemy baterię, Łączymy się z komputerem kablem USB.

Jeśli w tym momencie chcesz zainstalować wersję systemu operacyjnego Samsung Galaxy, możesz to zrobić i przestać komplikować sobie życie, ale jeśli nie ucz się dalej, to nigdy nie boli

Teraz zainstaluj sterownik MT65XX. Odłączyliśmy kabel USB, ignorując ostrzeżenia telefonu.

Wykonujemy Flash Tool SP i klikamy Ładowanie rozproszone, aby móc załadować plik z aktualizacją ROM. Wybieramy opcję **scatter.txt. Kliknij Pobierz lub Oprogramowanie układowe, a następnie Uaktualnij.

Wkładamy baterię do telefonu, ale jej nie włączamy. Podłączamy go ponownie do komputera kablem USB i przekazujemy ROM do urządzenia. Po zakończeniu procesu na ekranie pojawia się zielone kółko, do tego czasu nie musimy niczego dotykać ani rozłączać, proces trwa kilka minut.

Kiedy widzimy zielone kółko, możemy odłącz wszystko i włącz telefon. Nowa pamięć ROM jest teraz zainstalowana i powinna działać normalnie.

Jak widzieliście, tego typu aktualizacje najlepiej wykonywać tylko wtedy, gdy dobrze rozumiemy, co robimy. Jeśli aktualizacja chińskiego telefonu wydaje Ci się skomplikowana, Najlepsze jest to, że decydujesz się na tradycyjny telefon, który choć kosztuje coś droższego, przyniesie ci mniej bólu głowy.

Jeśli nie masz problemów z chińską technologią i jej aktualizacjami, to polecamnie kupujesz Chińskie marki mobilne 2016 lub co myślisz Czy powinienem kupić chińskie telefony komórkowe?

dołącz do naszego kanału telegram