Skip to content

Jak zablokować WhatsApp na moim iPhonie za pomocą Face ID – samouczek krok po kroku

2 de grudzień de 2021

WhatsApp to jedna z najczęściej używanych aplikacji na całym świecie. Użytkownicy stale wchodzą w interakcję za pośrednictwem aplikacji na różne tematy i informacje wewnętrzne. Ponieważ uzasadnione jest, że chcą chronić informacje o swoich rozmowach WhatsApp. W tym artykule opisano, jak zablokować WhatsApp za pomocą Face ID lub Touch ID.

Pokazuje również czynniki ryzyka, które mogą zakłócać bezpieczeństwo Twojego WhatsApp. Dlatego zalecamy dalsze czytanie artykułu, dopóki nie zostanie ukończony. Dzięki temu będziesz lepiej poinformowany i możesz zablokować WhatsApp na swoim iPhonie za pomocą Face ID i być bezpiecznym.

Skąd mam wiedzieć, czy mój iPhone obsługuje odblokowywanie za pomocą Touch ID?

Bez wątpienia urządzenia iPhone mają zaawansowaną obsługę technologiczną i dają wiele opcji ochrony sprzętu aplikacji, takiego jak WhatsApp. Jeśli używasz tej aplikacji jako środka komunikacji, ale chcesz, aby wszystkie Twoje rozmowy były prywatne, a inne osoby nie miały dostępu do Twoich czatów, możesz zablokować aplikację WhatsApp za pomocą Face ID.

Ale zanim to zrobisz, ważne jest, aby poznać modele iPhone’a, które są kompatybilne z blokadą zapewnianą przez Touch. Najszybszym sposobem jest przejście do ustawień, a następnie konta. Następnie kliknij Prywatność, przesuń palcem w górę i wybierz opcję Blokada ekranu. Będziesz mógł zwizualizować różne dostępne opcje. Jeśli zobaczysz wśród tych opcji Wymagaj identyfikatora twarzy lub identyfikatora dotykowego, będziesz wiedział, że Twój telefon komórkowy jest kompatybilny, przesuń przycisk, aby aktywować.

Z drugiej strony, jeśli masz co do tego wątpliwości. Zawsze wskazane jest skorzystanie z pomocy specjalistycznej. Dlatego na stronie Wsparcie techniczne Apple możesz uzyskać te informacje. Pokazane są modele, w których możesz sprawdzić swoje. Ponadto będziesz mógł dowiedzieć się więcej o tej funkcji blokowania.

Czy ktoś może odblokować moją WhatsApp za pomocą fałszywych odcisków palców lub twarzy?

Komunikacja, którą nawiązujemy z innymi osobami za pośrednictwem WhatsApp, może mieć charakter poufny, dane osobowe przechowywane na czatach tej aplikacji. Dlatego jesteś zmuszony chronić swój sprzęt i aplikacje za pomocą zamka odciskiem palca lub twarzą.

Możesz się zastanawiać, czy po zablokuj WhatsApp za pomocą Face ID lub Touch ID, nikt nie naruszy Twojej prywatności odciskami palców lub fałszywą twarzą. Ale możesz spać spokojnie, ponieważ blokując WhatsApp odciskiem palca lub twarzą, w żaden sposób nikt nie będzie mógł podszywać się pod tę tożsamość. System zaznaczy, że odcisk palca lub twarz są nierozpoznawalne, czyli nie odpowiadają ustalonemu wzorowi. Odblokowanie WhatsApp będzie niemożliwe.

Jakie są czynniki ryzyka, które mogą wpływać na bezpieczeństwo mojego WhatsApp?

Nie jesteśmy jednak wyjątkiem, że ochrona naszej aplikacji WhatsApp jest naruszona, a wszystkie Twoje informacje mogą wpaść w nieznane ręce. Dlatego musisz być bardzo świadomy zagrożeń, które mogą wpływać na bezpieczeństwo Twojej WhatsApp.

Wirus

Za każdym razem, gdy przeglądasz sieć na swoim urządzeniu mobilnym lub otwierasz wiadomości od nieznanych kontaktów z wprowadzającymi w błąd ofertami dotyczącymi wydarzeń lub nagród, ryzykujesz, że Twoje urządzenie być zarażonym wirusem. Dlatego Twoja aplikacja WhatsApp i informacje przechowywane na czatach są zagrożone.

Złośliwe aplikacje

Żyjemy w dobie technologii, więc należy się spodziewać, że cały czas będą pojawiać się bardzo atrakcyjne aplikacje zewnętrzne, które pod mylącymi hasłami proponują wykonanie zadań, na które sama aplikacja WhatsApp nie pozwala. Dużo te aplikacje nie działają i są w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem.

osoba chroniąca jego WhatsApp

Dlatego przed pobraniem tych zewnętrznych aplikacji przestań rozważać ryzyko. Ponieważ wiele z nich jest złośliwie zaprojektowanych i może zawierać szkodliwe informacje oraz zhakuj wszystkie informacje na swoim WhatsApp.

Złośliwe wykorzystanie stron trzecich

Innym zagrożeniem, które może wpływać na bezpieczeństwo Twojej aplikacji WhatsApp, jest złośliwe wykorzystanie przez osoby trzecie. Osoby z zewnątrz mogą uzyskiwać dostęp do Twojej aplikacji i wykorzystywać informacje przechowywane na czacie do złośliwych celów. Dlatego ważne jest, aby uniknąć tych zagrożeń, chroniąc aplikację za pomocą blokowania Face ID, na wypadek, gdybyś nie chciał umieszczać hasła w swoich aplikacjach.