Saltar al contenido

Jak zablokować dostęp do panelu sterowania i ustawień komputera — Windows 10

19 de diciembre de 2021

Windows firmy Microsoft jest jednym z preferowanych przez miliony osób korzystających z niego systemów operacyjnych, każda nowa wersja posiada aktualizacje ulepszające jego Oprogramowanie i Sprzęt, aby działał optymalnie, co pozwala na ułatwienie czynności które ludzie w nim wykonują.

W tym sensie chcemy skupić się na niektórych wbudowanych narzędziach, które sprawiają, że Windows działa poprawnie, odnosimy się do centrali i konfiguracjiDzięki tym programom możemy najlepiej skonfigurować nasze urządzenie, jednak istnieje możliwość zablokowania dostępu do panelu sterowania w systemie Windows 10 w celu uniknięcia zmian w nim. O tym jest ten post, więc zwróć uwagę i dowiedz się, jak to zrobić.

Jak uniemożliwić im dostęp do ustawień i panelu sterowania?

Dzięki panelowi sterowania i konfiguracji możemy w łatwy sposób wprowadzać poprawki lub lepiej zarządzać systemem naszego komputera. Na przykład między innymi zmień styl i wygląd systemu, odinstaluj aplikacje, skonfiguruj sieci. Jednak, aby mieć więcej prywatności i uniemożliwić innym dokonywanie zmian bez autoryzacji, pamiętaj o następujących kryteriach, których należy przestrzegać: zablokować dostęp do panelu sterowania:

W systemie Windows za pomocą polecenia regedit

Coś, co chcemy podkreślić, to to, że wśród opcji, które rozważa panel sterowania, jest utworzenie konta użytkownika, abyś sam był administratorem swojego konta Windows, ponieważ administrator ma większe uprawnienia i uprawnienia aby dokonać ustawień systemowych. Jest to również sposób na uniemożliwienie innym osobom dokonywania zmian i ingerowania w prawidłowe funkcjonowanie systemu operacyjnego.

Jednak w tym polu chcemy nauczyć Cię, jak blokować dostęp do panelu sterowania za pomocą polecenia regedit. Aby to zrobić, użyj kombinacji klawiszy Windows + R, aby otworzyć polecenie uruchom bezpośrednio, po otwarciu okna wpisz regedit w pustym polu, a następnie kliknij OK.

Następnie, otworzy się okno o nazwie Edytor rejestru, po czym należy kliknąć Bieżący użytkownik, następnie Oprogramowanie iw tym folderze wybrać Microsoft. Następnie przejdź do folderu Aktualna wersja, a następnie do Zasad. W tej opcji otworzy się okno z niektórymi plikami, teraz kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć nowy folder i kliknij Wartość DWORD (bity 32).

okno konfiguracji systemu Windows 10

Wpisz nazwę tego folderu jako NoControlPanel, w sposób ciągły, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Modyfikuj, po czym zostanie wyświetlone okno edycji informacji o wartości poprzez umieszczenie w polu cyfry 1 i kliknięcie na akceptuj i gotowe.

Na koniec sprawdź, czy zablokowałeś dostęp do panelu, przechodząc na pulpit systemu Windows i otwierając polecenie uruchomienia, wpisz Control w polu aby przejść do narzędzia, a po naciśnięciu klawisza Enter zobaczysz ograniczony dostęp do tego programu.

Z panelu sterowania

Z drugiej strony możesz wykonać następujący proces, aby zablokować dostęp do ustawień systemu Windows 10 z panelu sterowania, wykonujemy ten sam poprzedni krok, używając skrótu kombinacji klawiszy Windows + R i zapisujemy gpedit.msc, aby zabierz nas do Folder Panelu sterowania musimy użyć zasad grupy, a następnie przeczytać kolejne kroki, aby zakończyć ten proces.

Z edytorem zasad grupy

Ostatnią opcją, której możesz użyć, jest edytor zasad grupy lub zasady grupy. Wykonaj czynności wymienione poniżej: najpierw użyj skrótu klawiszowego Windows + R, aby otworzyć polecenie uruchamiania i wpisz gpedit.msc, po czym okno Edytor zasad grupy.

Teraz przejdź do lewej strony okna i kliknij Konfiguracja użytkownika, następnie Szablony administracyjne i na końcu Panel sterowania. W tej sekcji zobaczysz kilka opcji do skonfigurowania, jedną z nich i obecnie potrzebną jest opcja Zabroń dostępu do ustawień komputera, kliknij dwukrotnie, aby otworzyć okno z opcją Włączone, tam musisz kliknąć Zastosuj i zaakceptować.

ręce mężczyzny korzystającego z komputera z systemem Windows 10

Jak ukryć panel sterowania i dostęp do ustawień systemu Windows 10?

Dzięki trzem opcjom, które z łatwością wyjaśniliśmy powyżej możesz zablokować dostęp do panelu sterowania i konfiguracji z komputera, aby inni użytkownicy nie ingerowali w modyfikowanie programów i ustawień systemu operacyjnego Windows 10. W rzeczywistości można ukryć programy w panelu sterowania, aby zapobiec odinstalowaniu.

Dlaczego i kiedy powinienem zmienić swoje konto, aby wyłączyć dostęp?

Niektóre osoby mają potrzebę zablokowania dostępu do panelu sterowania, ponieważ dzielą swój komputer z innymi użytkownikami, zwłaszcza gdy jest to komputer domowy, z którego korzystają wszyscy domownicy, dlatego też zapobiegać modyfikacjom komputera; które mogą wpłynąć na jego prawidłowe działanie, najlepiej wykonać opisane kroki w celu ograniczenia dostępu do konfiguracji systemu.

Ważne jest, aby pamiętać, że aby zapobiec takim zmianom, musisz umieścić swoje konto jako administrator, aby jako jedyny mógł dokonywać wymaganych zmian, ale po ich wprowadzeniu jest to konieczne zmień konto użytkownika na standardowe, ponieważ jeśli zachowasz go na koncie administratora, inni użytkownicy mogą wyłączyć wprowadzone zmiany.

Aby dowiedzieć się więcej o opcjach, które ma panel sterowania Windows 10 lub mieć w nim pewne niedogodności, przejdź do internetowej wersji pomocy technicznej firmy Microsoft, aby rozwiać wszystkie wątpliwości.

dołącz do naszego kanału telegram