Skip to content

Jak usunąć cień tekstu ikony z pulpitu w systemie Windows 10?

15 de styczeń de 2022

Wirtualny pulpit systemu Windows 10 jest obecnie jednym z najbardziej kompletnych. Dzięki wirtualnym pulpitom użytkownicy mogą: lepiej eksploruj wszystko, co oferuje system. Takie pulpity umożliwiają dodawanie do nich ikon programów, gier i folderów.

Każda ikona dodana do pulpitu Windows ma rodzaj cienia, dzięki czemu ludzie mogą zobaczyć, co jest tam napisane. W tym krótkim podsumowaniu pokażemy jak usuń cień pozostawiony przez ikony na pulpicie, w jaki sposób zmiany są zapisywane podczas usuwania tego cienia i dlaczego czasami cień nie jest usuwany.

Jakie są kroki, aby usunąć cień tekstu na ikonach pulpitu?

Usuń cień tekstu pozostawionego przez ikony w pisaniu Windows To coś naprawdę prostego. Istnieją dwa sposoby na usunięcie tego cienia, pierwszy pochodzi z panelu sterowania, a drugi z edytora rejestru samego systemu operacyjnego Windows 10.

W kolejnych dwóch podtematach, które zobaczysz poniżej, pokażemy Ci, jak usunąć cień ikon znajdujących się na pulpicie z panelu sterowania oraz z edytora rejestru.

Z panelu sterowania

Panel sterowania systemu Windows 10 to miejsce, w którym każdy z nich jest wyświetlany. szczegóły systemu które można modyfikować. W ustawieniach systemu Windows możesz także dostosować rzeczy systemowe, ale nie tak głębokie, jak pozwala na to panel sterowania.

W panelu sterowania możesz nawet modyfikować dźwięki systemowe. Teraz zobacz, co musisz zrobić, aby usunąć cień ikon:

 1. Włącz komputer i przejdź do paska zadań.
 2. Umieść w wyszukiwarce Windows słowo „Panel sterowania„.
 3. Następnie wybierz pierwszy wynik i będąc w panelu sterowania przejdź bezpośrednio do sekcji „Bezpieczeństwo i system”.
 4. W tej sekcji przejdź do podsekcji „System” i uzyskaj dostęp do „Zaawansowane ustawienia systemu„.
 5. W nowym oknie, które się otworzy, przejdź do sekcji „Opcje zaawansowane” i kliknij „Ustawienia”.
 6. Poszukaj innej sekcji, która mówi „Wydajność” i kliknij „Efekty wizualne”.
 7. Zaznacz punkt ’Nadać cechy osobiste„.
 8. Odznacz pole „Użyj cieni jako etykiet na wszystkich ikonach pulpitu”.
 9. Aby zakończyć, po prostu naciśnij Zastosuj, a następnie „OK”.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, w pulpit systemu Windows 10 możesz umieścić szybkie notatki, aby zapisać rzeczy, które widzisz w danym momencie.

osoba korzystająca z komputera

Z edytorem rejestru

Za pomocą edytora rejestru istnieje również sposób na usunięcie tych odbijających się cieni ikony znajdujące się na pulpicie. Zwróć uwagę na to, co powinieneś zrobić:

 1. Włącz komputer.
 2. Zobacz pulpit systemu Windows.
 3. naciśnij klawisz „Windows”, a następnie przycisk „R” który ma klawiaturę.
 4. Teraz w polu uruchamiania umieść polecenie „Regedit.exe”.
 5. Aby kontynuować, kliknij „Akceptuj”.
 6. W edytorze rejestru poszukaj czegoś o nazwie „ListViewShadow”. Tę sekcję można znaleźć, otwierając folder „Explorer”, a następnie w folderze „Zaawansowane”.
 7. Po znalezieniu pliku „ListViewShadow” dwukrotnie wciśniesz
 8. W oknie, które się pojawi, zmień wartość z 1 na 0. Aby to zrobić, musisz usunąć 1 i wstawić 0.
 9. Aby zakończyć, naciśnij miejsce, w którym jest napisane „Akceptuj”, a zmiany zostaną wprowadzone.

Przy okazji, jeśli masz zbyt wiele ikon na pulpicie i chcesz, aby tło było widoczne, możesz ukryć wszystkie ikony. Do ukryj wszystkie ikony z pulpitu Twoja tapeta będzie w pełni widoczna.

osoba korzystająca z komputera z systemem Windows

Jak zapisać zmiany wprowadzone na pulpicie komputera z systemem Windows 10?

Jeśli chcesz zapisać wprowadzone zmiany z panelu sterowania a z edytora rejestru, aby usunąć cień pozostawiony przez ikony programów, należy nacisnąć „Akceptuj” lub „Zastosuj”. Są to dwa przyciski, które musisz nacisnąć, aby zapisać zmiany, które powodują zniknięcie cienia ikon.

Należy zauważyć, że na komputerach, które mają System operacyjny Windows 10, istnieje sposób na zmianę rozmiaru ikon na pulpicie. Po zakończeniu usuwania cienia ikon znajdujących się na pulpicie systemu Windows powinieneś zobaczyć, jak zmienia się rozmiar tych ikon, dzięki czemu możesz w najlepszy sposób dostosować swój wirtualny pulpit.

Dlaczego cień na tekście ikony nie jest usuwany z pulpitu w systemie Windows 10?

Czasami cień ikon na pulpicie nie znika od razu, ale nadal istnieje. Aby zmiany mogły zostać przeprowadzone ważne jest, aby ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu systemu wprowadzona konfiguracja zostanie zastosowana.

Teraz, jeśli nawet tego nie zrobisz ponowne uruchomienie komputera zmiany zostały zastosowane, musisz odwiedzić sieć internetową, aby uzyskać pomoc techniczną dla systemu Windows. Znajdziesz tam więcej informacji o tym, dlaczego czasami istnieją ustawienia, które nie są zapisane lub nie są w danej chwili zastosowane.

dołącz do naszego kanału telegram