Skip to content

Jak ukryć elementy z mojego Panelu sterowania w systemie Windows 10? – Ograniczenia

27 de styczeń de 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz ukryj elementy z panelu sterowania w systemie Windows 10, czytaj dalej ten artykuł. W skrócie wyjaśnimy, jakie są metody, które istnieją, aby przeprowadzić tę akcję. Opiszemy również, jak ukryć skróty panelu sterowania w systemie Windows 10 i co możesz zrobić, aby ponownie wyświetlić elementy.

Jakie istnieją metody ukrywania elementów panelu sterowania?

W systemie operacyjnym Windows 10 Masz dostęp do opcji administracji Panel sterowania, która pozwala na wykonywanie zadań zarządzania użytkownikami, zespołami i nie tylko. Dlatego ze względów bezpieczeństwa konieczne jest ukrycie niektórych konkretnych aplikacji z centrali.

W tym sensie przede wszystkim powinieneś wiedzieć, jakie są istniejące metody ukrywania elementów panelu sterowania. Następnie szczegółowo opisujemy dwa sposoby: z edytora rejestru i z edytora zasad:

Z edytora rejestru

Z edytora rejestru możesz ukryć elementy swojego panelu sterowania w systemie Windows 10. Ta opcja była najważniejsza ze względu na łatwość, z jaką można nią zarządzać. Dlatego, aby wykonać tę akcję, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do edytora rejestru systemu Windows 10. Użyj kombinacji następujących klawiszy: logo Windows + R. Następnie wykonaj polecenie „regedit” i naciśnij „enter”. Ważne jest, aby podkreślić, że podczas konfiguracji należy zachować ostrożność, ponieważ jeśli popełnisz błąd, wpłynie to na zachowanie systemu.
 2. Po wykonaniu tej akcji zostanie wyświetlone okno. Tam powinieneś przejść do tej ścieżki: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer.
 3. Następnie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy klawisz „Explorer”. Tam wybierz opcję „Nowy / klucz”.
 4. Następnie nazwij nowy klucz „DisallowCpl”.
 5. Później uzyskaj dostęp do tego nowego klucza i wybierz opcję „Nowa / Wartość ciągu”. Wspomniana wartość ciągu musi być nazwana numerem jeden.
 6. Następnie musisz dwukrotnie kliknąć wartość ciągu i sekcję „dane wartości”. Następnie wybierz nazwę dostępu do panelu sterowania, który chcesz ukryć.
 7. Na koniec, aby zapisać wprowadzone zmiany, musisz kliknąć „akceptuj”. Należy zauważyć, że możesz powtarzać ten sam proces, ale z liczbami dwa, trzy, cztery, pięć itd. wskazując dostępy, które chcesz ukryć.
 8. Gdy to zrobisz, przejdziesz do zamknij edytor rejestru systemu Windows 10, bez wcześniejszego problemu.

osoba korzystająca z laptopa

Z edytorem zasad

Teraz jest inny sposób na ukrycie elementów panelu sterowania. To się dzieje z edytorem zasad. Poniżej szczegółowo opisujemy kroki, które należy wykonać, aby to zrobić:

 1. Uzyskaj dostęp do edytora zasad (Ta opcja jest dostępna w wersjach Windows 10 Pro i Enterprise). Aby to zrobić, użyj jednocześnie następujących klawiszy: logo Windows + R. Następnie uruchom polecenie: gpedit.msc.
 2. W wyświetlonym oknie przejdziesz do trasy: Konfiguracja użytkownika; Szablony administracyjne; i pulpit nawigacyjny.
 3. We wspomnianej ścieżce należy zlokalizować zasadę o nazwie „ukryj określone elementy w Panelu sterowania”.
 4. Po zlokalizowaniu będziesz musiał go kliknąć i aktywować pole „włączone”. Tam musisz wyświetlić okno.
 5. Następnie należy nacisnąć przycisk „pokaż” iw wyświetlonym oknie dwukrotnie kliknąć każdy wiersz. Następnie wprowadź nazwę uroków do ukrycia.
 6. Następnie kliknij „OK”, a następnie, aby zapisać zmiany, to ukryć programy z panelu sterowania.
 7. Następnie będziesz musiał kliknąć „Zastosuj / Zaakceptuj”.
 8. W ten sposób możesz zobaczyć wybrane elementy, które są ukryte w panelu sterowania. Innymi słowy, będzie można przeprowadzić akcję ukrywania programów z panelu sterowania.

Jak ukryć skróty panelu sterowania w systemie Windows 10?

W tym kontekście sposób, w jaki możesz ukryć skróty do panelu sterowania w systemie Windows 10, jest postępując zgodnie z którąkolwiek z tych ujawnionych metod. W ten sposób możesz ukryć i ograniczyć dostęp do panelu sterowania w systemie Windows 10.

ilustracja komputera z systemem Windows i narzędzia

Co zrobić, aby ponownie wyświetlić elementy panelu sterowania na komputerze?

Teraz raz Po zaimplementowaniu wszystkich powyższych informacji możesz chcieć zweryfikować elementy w swoim systemie. Więc to, co powinieneś zrobić, to ponownie zwizualizować elementy panelu sterowania na swoim komputerze:

Przejrzyj każdy przedmiot panelu sterowania. Aby to zrobić, musisz kliknąć przycisk „przeglądaj według”, a następnie wybrać duże ikony lub małe ikony.

Warto zauważyć, że jeśli masz problemy z wyświetlaniem elementów panelu sterowania na komputerze, spróbuj włączyć lub wyłączyć panel sterowania. Można to zrobić bezpośrednio w Panelu sterowania systemu Windows 10.

Również, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na ten temat lub jeśli chcesz rozwiązać problemy z panelem sterowania, poproś o pomoc na stronie pomocy technicznej systemu Windows. Możesz skorzystać z tej opcji, jeśli naprawdę wypróbowałeś ujawnione metody, ale żadna nie zadziałała dla Ciebie.

Na koniec w tym artykule szczegółowo wyjaśniamy niezbędne informacje na ten temat. Dlatego, jeśli zastosujesz się do tych metod, będziesz w stanie ukryj lub ogranicz elementy z pulpitu nawigacyjnego w systemie Windows 10 łatwo.