Skip to content

Jak zablokować dostęp do mojego WhatsApp? – Ochrona hasła

16 de luty de 2022

WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie, ponieważ oferuje usługi wiadomości błyskawicznych, a także inne usługi, takie jak rozmowy, rozmowy wideo i inne. Ale pomimo tego, że jest najczęściej używany, istnieje ryzyko zhakowania przez inne osoby. Dzieje się tak, ponieważ nie jest to całkowicie bezpieczna aplikacja i pomimo faktu, że WhatsApp umieścił ekstremalną funkcję szyfrowania, potrzebna jest ochrona aplikacji, aby nikt nie mógł uzyskać do niej dostępu w przypadku zgubienia telefonu.

Ponadto, aby chronić aplikację WhatsApp w telefonie, istnieją inne aplikacje poza WhatsApp, które pomogą Ci ją chronić. Jednak WhatsApp od kilku miesięcy dodał opcja hasła do aplikacji aby zapewnić lepszą obsługę bezpieczeństwa. Teraz, jeśli nie wiesz, jak zablokować dostęp do WhatsApp, zostań i dowiedz się, jak to zrobić.

Jakie są zalety i wady posiadania WhatsApp z hasłem?

Od momentu, w którym zdecydujemy się umieścić hasło w naszej aplikacji WhatsApp na telefonie, będziemy musieli liczyć się z pewnymi zaletami i wadami podczas aktywacji tej opcji bezpieczeństwa. Jednak bardzo konieczne jest zabezpieczenie naszej WhatsApp za pomocą hasła, w ten sposób możemy mieć ochronę dla aplikacji i czatów w aplikacji, aby nikt do nich nie wchodził.

Z drugiej strony wiemy, że WhatsApp ulepsza swoje opcje w aplikacji, dzięki czemu jest bardzo przydatny dla wszystkich użytkowników, którzy pobrali go na swój telefon komórkowy. Podobnie WhatsApp zintegrował opcję prywatności w celu zwiększenia bezpieczeństwa, tak jak zrobiły to inne aplikacje, i podobnie jak platforma Telegram, która zaimplementowała większe bezpieczeństwo czatów poprzez szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu nikt nie może do niego wejść.

ochrona prywatności

Jest to jedna z zalet umieszczenia hasła w aplikacji WhatsApp, ponieważ zapewnia większą prywatność w zakresie czatów w jej obrębie. Ponadto bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób, które nie lubią czytać im rozmów podczas korzystania z aplikacji lub po prostu jeśli w pewnym momencie stracą telefon, ta osoba nie będzie mogła uzyskać dostępu do aplikacji lub rozmów które mają. tam jest.

Wolniejszy dostęp do aplikacji

Mimo że jest to jedna z najlepszych opcji, jakie WhatsApp uwzględnił na swojej platformie, umieszczenie hasła przez czujnik odcisków palców lub rozpoznawanie twarzy stanowi wadę. Oznacza to, że aktywując hasło WhatsApp bezpośrednio z jego ustawień lub z zewnętrznej aplikacji, dostęp do aplikacji będzie znacznie wolniejszy.

Podobnie konieczne jest, aby uzyskać dostęp do aplikacji, musisz wprowadź hasło, a następnie wprowadź je a to może potrwać kilka sekund, ponieważ nie będzie to skrót do aplikacji.

Jak mogę umieścić hasło na moim WhatsApp bez instalowania czegokolwiek?

W najnowszych aktualizacjach platformy WhatsApp ustanowiono nowe zasady prywatności i bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy z niej korzystają. Jednak nawet ustawiając hasło do naszego WhatsApp i jeśli ktoś inny zna ten klucz, może łatwo uzyskać dostęp do prowadzonych tam rozmów.

naucz się umieszczać hasło na WhatsApp bez instalowania aplikacji

Jest jednak kilka zewnętrzne aplikacje, które możesz zainstalować na swoim telefonie aby uzyskać hasło do WhatsApp i mieć większe bezpieczeństwo. Ale w przypadku, gdy nie chcesz instalować aplikacji, WhatsApp w swojej najnowszej aktualizacji pozwala ustawić dla niej hasło za pomocą opcji, którą należy aktywować w ustawieniach aplikacji. Więc tutaj nauczymy Cię, jak umieścić go z telefonu z Androidem i z iPhone’a.

Z urządzenia z Androidem

Dla tych, którzy pobrali aplikację WhatsApp na telefony z systemem Android z najnowszą aktualizacją, mogą korzystać z opcji hasła za pomocą odcisku palca, o ile telefon ma czujnik odcisku palca. Teraz, jeśli telefon nie ma czytnika linii papilarnych, ta opcja nie może być aktywowana i będziesz musiał wybrać instalację zewnętrznej aplikacji, takiej jak App Lock.

Z drugiej strony, aby aktywować opcję blokady linii papilarnych na telefonie z Androidem, będziesz musiał wykonać następujące kroki i będą one bardzo proste:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej WhatsApp.
 2. Następnie naciśnij trzy pionowe punkty znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”.
 4. Teraz kliknij opcję „Konto”.
 5. Następnie kliknij opcję „Prywatność”.
 6. Następnie przesuń palcem w dół i wejdź w opcję „Blokada odcisków palców”.
 7. Następnie przesuń przełącznik, który się pojawi, aby aktywować blokadę linii papilarnych.
 8. Po aktywacji musisz potwierdzić swój odcisk palca, umieszczając palec, aby czujnik pobrał odcisk palca, a tym samym blokada zostanie aktywowana i to wszystko.

zrób to z telefonu komórkowego z Androidem

Z telefonem komórkowym iPhone

W przypadku telefonów iPhone masz dwie opcje hasła do aplikacji WhatsApp, aby zachować większe bezpieczeństwo. Wypróbuj również opcję blokady przez Touch ID lub Face ID na WhatsApp, to znaczy zablokować odciskiem palca lub rozpoznawaniem twarzy. Każda z tych dwóch opcji jest dostępna we wszystkich telefonach iPhone, a aby aktywować te opcje, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Pierwszą rzeczą będzie wejście do aplikacji mobilnej WhatsApp.
 2. Następnie wprowadź ustawienia WhatsApp.
 3. Następnie wejdź w opcję „Konto”.
 4. Teraz musisz kliknąć opcję „Prywatność”.
 5. Następnie przejdziesz do opcji „Zablokuj ekran”.
 6. Później musisz aktywować opcję „Wymagaj Touch ID lub Wymagaj identyfikatora twarzy”.
 7. Na koniec możesz ustawić czas, w którym WhatsApp ma być zawieszony, aby móc automatycznie blokować i to wszystko, co musisz zrobić.

dołącz do naszego kanału telegram