Skip to content

Jak z łatwością tworzyć skanowalne kody QR na Androida?

21 de styczeń de 2022

Jedną z rzeczy, która jest dziś niezbędna, jest możliwość dotarcia jakiś adres internetowy lub wykonaj jakąś akcję na naszym telefonie, nie robiąc wielu rzeczy. Jednym z narzędzi, z których będziesz mógł skorzystać, aby to zrobić, są kody QR.

Dzięki tym kodom możesz zostać przekierowanym do określonej witryny z telefonu, tabletu lub komputera, po prostu skanując kod. Jeśli podoba Ci się pomysł tworzenia tego rodzaju kodów, zostań tutaj, a my pokażemy Ci, jak będziesz w stanie je stworzyć.

Co powinieneś zrobić, aby zacząć z pierwszym kodem QR?

Jedną z rzeczy, które musisz wiedzieć przed rozpoczęciem tworzenia kodów QR, jest sprawdzenie, do czego one służą. Kody te są szczególne, ponieważ zapewniają bezpośredni dostęp do określonej lokalizacji w Internecie. Wtedy z telefonem komórkowym po prostu musisz zeskanuj kod za pomocą aplikacji specyficzne dla tego.

Jeśli Twój telefon jest podłączony do Internetu, bez problemu zostanie przekierowany na tę stronę. Aby zacząć tworzyć kody tego typu, wystarczy tylko zainstalować aplikację QR na telefonie komórkowym, wyjaśnimy trochę o tej aplikacji.

Pobieranie aplikacji Generator kodów QR

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że Generator kodów QR jest całkowicie darmowy. Te kody QR mogą kodować od 3500 do 4000 znaków, co czyni je wyjątkowymi, ponieważ nikt nie może utwórz identyczny kod.

Po utworzeniu tego kodu QR będziesz mógł połącz go z dowolnym adresem internetowym lub inne miejsca w telefonie, takie jak wiadomości tekstowe lub inne miejsca.

Jak połączyć link do pierwszego kodu QR, aby działał?

Teraz, gdy wiesz, jaką aplikację możesz pobrać na swój telefon komórkowy, aby tworzyć kody QR, konieczne będzie nauczenie Cię tworzenia tych kodów. Należy zauważyć, że jeśli nie chcesz pobierać aplikacji, możesz przejść na jej stronę internetową. W ten sposób możesz stwórz kody, które chcesz z dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy jest to iOS, Android, czy jest to komputer Mac lub Windows.

Po wejściu do aplikacji lub strony internetowej zobaczysz niebieską stronę z dwiema sekcjami. W sekcji po lewej stronie możesz wybrać, do której strony przekieruje QR. Dlatego jeśli chcesz dodaj adres internetowy, naciśniesz lub klikniesz „URL”. Następnie zobaczysz pasek pisania, w którym wpiszesz adres internetowy, na który chcesz kierować kod podczas skanowania.

logo linku

Po wykonaniu tej czynności musisz kliknąć przycisk „Utwórz kod QR”. Teraz w sekcji po prawej stronie zobaczysz wygenerowany kod QR. Będziesz mieć możliwość wyboru formatu, w którym obraz zostanie pobrany, a następnie zobaczysz przycisk pobierania. Naciskając go będziesz mógł pobierz do obrazu tego kodu do telefonu lub komputera. Wtedy będziesz mógł go udostępnić, aby inne osoby mogły go zeskanować.

Jak przetestować swój pierwszy kod QR?

Zgodnie z oczekiwaniami najprawdopodobniej będziesz chciał zweryfikuj ten kod QR aby upewnić się, że działa. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji do skanowania kodów QR, wśród najlepszych są NeoReader, i-Nigma i Scan. Wszystkie te skanery są kompatybilne z telefonami systemowymi Windows, iOS, BlackBerry i Android, wystarczy wyszukać je w sklepie i zainstalować na telefonie komórkowym.

Generowanie kodu

Aby przetestować swój kod QR, musisz go wygenerować. Wyjaśniliśmy wam to już wcześniej, ale zamierzamy to potwierdzić. Musisz wejść do aplikacji, którą pobrałeś do tworzyć kody QR.

dziewczyna używająca telefonu komórkowego

Następnie wybierasz typ strony, do której ten kod QR ma kierować do profilu na Facebooku, strony internetowej, wiadomości tekstowych lub mp3. Następnie będziesz musiał kliknąć „Utwórz kod”. W ten sposób będziesz mógł go zobaczyć po prawej stronie ekranu, tutaj klikniesz w download i to wszystko będziesz mieć przechowywany kod QR na telefonie lub komputerze.

testowanie za pomocą aparatu

Po wygenerowaniu tego kodu musisz go zeskanować, zrobisz to z dowolną aplikacją, którą przed chwilą poleciliśmy. Wystarczy kliknąć opcję skanowania kodu, a następnie skierować kamerę w stronę kodu i zostanie on zeskanowany. wtedy będziesz skierowane do strony lub sekcji do którego przeznaczony jest ten kod QR.

dołącz do naszego kanału telegram