Skip to content

Jak wyszukiwać określone filmy na moim koncie na Facebooku — samouczek pomocy

22 de styczeń de 2022

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że oglądasz film na Facebooku, podoba Ci się film i chcesz go zapisać lub udostępnić na tej samej platformie, ale start platformy ładuje się i nie możesz już zobaczyć wideo. To jest jeden problem, który przydarzył się wielu użytkownikom i zwykle jest to dość rozczarowujące, ponieważ nie możesz już docenić filmu.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz ponownie znaleźć film na platformie Facebook. Wielu użytkowników nie zna niektórych narzędzi, które ta platforma może im zaoferować, z tego i wielu innych powodów użytkownicy nie mogą znaleźć żądanych filmów.

Jak skutecznie znaleźć konkretne filmy na swoim koncie na Facebooku?

Należy zauważyć, że aby znaleźć jeden z tych filmów, z których nie masz wielu referencji, może to być zadanie, które bywa dość trudne i nieco złożone. Aby to zrobić, musisz mieć trochę cierpliwości i być bardzo uważnym na wyniki, które widzisz w wyszukiwaniu.

Z paska wyszukiwania Facebooka

Jest to najczęstszy sposób, w jaki musisz wyszukać konkretny film na platformie Facebook, należy zauważyć, że aby znaleźć film pomyślnie, musisz mieć wyraźne odniesienie do kwestionowanego filmu. Na przykład, jeśli film dotyczy koni, musisz wpisać słowo konie, a po tym wyszukiwaniu prasowym pojawią się tam najbardziej wyróżniające się wyniki.

Aby przeprowadzić to inteligentne wyszukiwanie, musisz wpisać konkretny odnośnik, który masz na temat wideo w pasku wyszukiwania, znajdziesz ten pasek u góry ekranu, w przypadku korzystania z witryny Facebook na PC. W przypadku korzystania z aplikacji na telefony komórkowe należy kliknąć w „lupy”, które znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu.

Bardzo dobrze, będąc tam, napisz referencję filmu, a następnie naciśnij lub kliknij opcję wyszukiwania, tam pojawią się najbardziej wyjątkowe opcje wyszukiwania. Na górze tej sekcji wyszukiwania pojawią się zakładki wyszukiwania, wśród nich będzie opcja „wideo”. Musisz kliknąć lub nacisnąć tę opcję, aby w ten sposób zobaczyć najwspanialsze filmy na dany temat szuka.

Korzystanie z opcji zapisanych filmów na Facebooku

Z drugiej strony opcja zapisywanych filmów z Facebooka to narzędzie, które użytkownicy tej platformy mają w zanadrzu, dzięki temu narzędziu użytkownicy będą mogli zapisać konkretny oglądanie, który im się podobał a potem znów mogą to zobaczyć. Należy zauważyć, że w tej sekcji pojawią się tylko filmy zapisane przez użytkownika.

Aby zapisać film w tej sekcji swojego profilu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć się w filmie, który chcesz zapisać, upewnij się, że jesteś całkowicie w filmie, w prawym górnym rogu filmu pojawią się trzy punkty poziomo, po naciśnięciu tej opcji pojawi się menu z kilkoma opcjami, między innymi z opcją „zapisz” należy nacisnąć tę opcję, a wideo zostanie natychmiast zapisane.

skorzystaj z opcji zapisanych filmów z facebooka

Należy zauważyć, że te filmy zostaną zapisane w ramach platformy Facebooknie zostaną one zapisane w galerii Twojego urządzenia ani nie zostaną pobrane z dowolnego miejsca na Twoim urządzeniu, aby móc ponownie docenić ten film, musisz to zrobić wyłącznie za pośrednictwem aplikacji lub portalu Facebook.

Aby znaleźć zapisane filmy, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nacisnąć trzy poziome linie, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się menu Twojego profilu, wśród pierwszych opcji będzie opcja „zapisane”, kliknij tam, a przejdziesz do sekcji zapisanych publikacji na swoim profilu na Facebooku. Tam będziesz mógł docenić całą zawartość, nie tylko filmy, ale obrazy, które zapisałeś w określonym czasie.

Lokalizowanie publicznych filmów na Facebooku

Kilka lat temu portal społecznościowy Facebook podjął decyzję o utworzeniu w ramach samej platformy strony, która miałaby odpowiadać wyłącznie za wyświetlanie filmów. Filmy pokazane w sekcji Oglądaj na Facebookuto filmy przedstawiające strony, które obserwujesz na tej platformie.

Podobnie algorytm tej sieci społecznościowej doda filmy z innych stron, których nie obserwujesz, ale które publikują wybrane przez Ciebie treści, więc jest to bardzo normalne, że po wejściu do tej sekcji możesz znaleźć filmy wideo tematy twoich konkretnych zainteresowań.

Dlaczego nie możesz znaleźć konkretnych filmów na Facebooku i jak to naprawić?

W tym przypadku byłaby to już usterka w aplikacji Facebook, w której nie można wyszukiwać określonych treści w pasku wyszukiwania. Jak wszystkie aplikacje, w niektórych przypadkach mogą błędy plikówstaje się to czymś zupełnie normalnym, a bardziej na platformie tak dużej jak Facebook.

wiesz, dlaczego nie możesz znaleźć filmów na facebooku

Zwinięta pamięć podręczna

Gdy Twoje urządzenie mobilne całkowicie zwinęło pamięć, jest normalne, że nie pozwala to na korzystanie z niektórych opcji aplikacji, ponieważ podczas korzystania z niektórych opcji aplikacji to samo zapisz informacje w pamięci podręcznej. Jest to zapis, który aplikacje przechowują, aby poznać Twoje upodobania i preferencje wyszukiwania, a także zapamiętać wyszukiwanie wykonane w określonym czasie.

Jeśli zdarzy ci się podobny problem, a twoje urządzenie ma zwiniętą pamięć, prawdopodobnie jest to problem. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wejść do pamięci podręcznej urządzenia i usunąć to, czego nie potrzebujesz.

Ponowne uruchamianie aplikacji Facebook

Jak już wspomnieliśmy, w pewnym momencie normalne jest, że aplikacja Facebook ma pewne błędy, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zrestartować aplikację. Jeśli okaże się to konieczne, możesz odinstaluj aplikację, a następnie zainstaluj ją ponownieW ten sposób błędy zostaną wyeliminowane.

dołącz do naszego kanału telegram