Skip to content

Jak wyszukiwać między kartami w Google Chrome? – PC i telefon komórkowy

23 de grudzień de 2021

Surfowanie po Internecie w poszukiwaniu informacji lub po prostu dla zabawy to fascynujące przeżycie. Przeglądarki, które istnieją w sieci pozwalają nam miej wiele otwartych kart lub stron w tym momencie. To z kolei jest dużą zaletą zwłaszcza, gdy szukamy informacji na konkretne tematy i chcemy porównać lub zweryfikować dane.

Przeglądarka Google Chrome jest z pewnością najczęściej używana na świecie i oferuje wiele zalet i narzędzi, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Niemniej jednak, Chrome nie ma wśród swoich funkcji opcji przeszukiwania zakładek. W takim przypadku musimy skorzystać z dostępnego rozszerzenia, które zrobi to za nas. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak organizować karty w Chrome i jak korzystać z wyszukiwarki kart.

Jaki jest najlepszy sposób organizowania kart w Chrome?

Gdybyśmy kiedyś utrzymuj wiele stron aktywnych podczas przeglądania w Internecie wskazane jest, aby zakładki były zorganizowane, aby ułatwić ich lokalizację. Tym razem rozważymy dwa sposoby, aby zrobić to bez wielu komplikacji i poprawić twoje wrażenia.

Twórz grupy według kolorów

Jeśli masz otwartych kilka kart w Chrome, trudniej będzie je przeglądać lub pracować. W takim razie jest to wygodne organizuj je w grupy, aby ułatwić ich lokalizację i oszczędzaj miejsce na ekranie. Chrome oferuje możliwość grupowania ich według nazwy i kolorów. Zobaczmy, jak to zrobić:

Aby utworzyć grupę kart w Chrome z komputera PC musimy umieścić końcówkę myszy na karcie i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Z opcji w rozwijanym menu wybierz tę, która mówi Dodaj kartę do nowej grupy. Otworzy się podmenu z możliwością dodania zakładki do istniejącej grupy lub umieszczenia nazwy i koloru dla nowej grupy.

Wszystkie zakładki należące do określonej utworzonej grupy będą miały ten sam kolor. Na pasku zakładek pojawi się okno z nazwą grupy i kółkiem z wybranym kolorem. Aby zwinąć lub rozwinąć karty grupy, po prostu kliknij nazwę lub kolor grupy.

Do zrób to od Chrome na Androida Najpierw musimy zaktualizować przeglądarkę. Następnie otwieramy przeglądarkę na telefonie komórkowym iw prawym górnym rogu dotykamy kwadratu z zaokrąglonymi końcami. Zostaną wyświetlone wszystkie otwarte przez nas zakładki. Następnie klikamy na trzy punkty w prawym górnym rogu i wybieramy opcję Zakładki grupowe. Wybieramy tych, których chcemy i naciskamy Grupę i to wszystko.

grupowanie kart w chrome na urządzenia mobilne

Utwórz nowe okna

Innym sposobem grupowania otwartych kart w Chrome jest pogrupuj je w innych oknach. Jest to dość proste i praktyczne, wystarczy przeciągnąć karty, które chcesz zgrupować, z grupy otwartych kart w pustym miejscu, a kolejne okno Chrome otworzy się automatycznie. Pozostaje tylko zwolnić zakładkę, aby była w niej zgrupowana.

Jeśli w nowym oknie chcesz uporządkować zakładki z nazwą i kolorem, wystarczy wykonać czynności opisane powyżej. Zbyt możesz uporządkować okna i nazwać je. Aby to zrobić, przejdź do okna i kliknij prawym przyciskiem obok otwartej karty w pustym miejscu i zastosuj opcję Przypisz nazwę do okna.

Wyszukiwarka kart to Rozszerzenie przeglądarki Chrome umożliwiające zarządzanie kartami które mamy otwarte. Pozwala wyszukiwać, zmieniać, organizować i otwierać karty wśród wielu innych funkcji przy minimalnej liczbie naciśnięć klawiszy przy użyciu skrótów klawiszowych. Jednym z tych rozszerzeń są szybkie karty, które zapewniają Chrome dużą wszechstronność w obsłudze kart i usprawniają korzystanie z sieci. Zobaczmy, jak możemy z nich korzystać w przeglądarce.

Zrób to w pasku adresu

Jeśli dodaliśmy już rozszerzenie do Chrome, mamy możliwość wybrania opcji Szybkie zakładki, która zostanie dodana do paska narzędzi. Jeśli naciśniemy tę opcję, wszystkie otwarte przez nas zakładki pojawią się na liście. Aby go otworzyć, wystarczy kliknąć ten, który chcemy.

Możemy wyszukiwać zakładki umieszczenie słowa kluczowego w pasku adresu rozszerzenia. Rozszerzenie pokaże karty pasujące do tego słowa kluczowego i aby je otworzyć, wystarczy je kliknąć. To rozszerzenie wyświetla listę otwartych stron i inne z ostatnio zamkniętymi stronami.

Skąd możesz pobrać przeglądarkę z kartami, jeśli nie masz jej zainstalowanej w Chrome?

Rozszerzenia Chrome są tworzone przez niezależnych programistów internetowych i można je pobrać bezpośrednio z Chrome Web Store. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozszerzeń dla przeglądarek i musisz bardzo uważać na to, skąd je pobierasz. Moglibyśmy zainfekować nasze urządzenie złośliwym oprogramowaniem, które zrujnowałoby nasze wrażenia.

rozszerzenia Google Chrome

Bez wątpienia ogromną zaletą jest możliwość uporządkuj otwarte karty, które mamy w Chrome. Ułatwia nam to znalezienie go oraz oszczędza czas i energię. Dopóki Chrome nie ma lepszych narzędzi wyszukiwania i zarządzania kartami, możemy zainstalować rozszerzenia i zaspokoić potrzebę.

dołącz do naszego kanału telegram