Skip to content

Jak wysyłać zaszyfrowane wiadomości e-mail z Gmaila? – Bardzo łatwe (przykład)

9 de marzec de 2021

Szyfrowanie treści jest niezbędne do ochrony wiadomości e-mail. W związku z tym Gmail zapewnia ulepszone szyfrowanie za pośrednictwem S / MIME. Jeśli jednak zastanawiałeś się, jak wysyłać zaszyfrowane wiadomości e-mail z Gmaila? – Bardzo proste, ten artykuł zawiera odpowiedź, której potrzebujesz.

Przed rozpoczęciem należy zdawać sobie sprawę z podstawowych czynności, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail jako załącznika w Gmailu, ważne przed bardziej złożonymi czynnościami, takimi jak te omówione poniżej.

Jak wysyłać zaszyfrowane e-maile z Gmaila? – Bardzo łatwe

Obecnie niektóre serwery poczty e-mail pozwalają na szyfrowanie kanału komunikacyjnego w celu ochrony informacji wysłane do odbiorcy. W ten sposób rozwiązany zostaje problem bezpieczeństwa związany z nieautoryzowanym dostępem do wiadomości.

Następnie pokażemy istotna informacja o tej ciekawej procedurze: Szyfrowanie treści i jak je aktywować, co możesz również zastosować przy wysyłaniu masowych i spersonalizowanych e-maili.

Co to jest Gmail?

Gmail również dzwonił Poczta internetowa Google, odnosi się do usługi poczty elektronicznej uruchomionej przez firmę Google. Zarabia na reklamach i ma wersję publiczną i płatną (bez reklam). Z Gmaila można korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych.

Do czego służy Gmail?

Gmail służy do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail za pośrednictwem bezpłatnego konta, którego zamknięcie jest @ gmail.com. Zaczęło się w 2004 roku, oferując użytkownikom 1 GB przestrzeni dyskowej. Obecnie poczta Google ma limit 15 GB pamięci.

Jak działa Gmail?

Usługa gmail działa jak aplikacja internetowa. Działa w języku programowania Ajax, który łączy XML i Javascript. Aby móc korzystać z Gmaila, konieczne jest posiadanie domeny konto GoogleW ten sposób do użytkownika zostaje przypisany adres Gmail.

System jest podobny do innych e-maili, więc w zasadzie nie powinieneś mieć problemów z wysyłaniem dokumentów, wysyłaniem e-maili lub wysyłaniem dużych plików przez Gmaila.

Co to jest zaszyfrowana wiadomość e-mail?

ZA zaszyfrowana wiadomość e-mail Jest to wiadomość, której informacje zostały zaszyfrowane, aby zagwarantować jej bezpieczeństwo podczas dostarczania. Istnieją dwa poziomy szyfrowania: ulepszone szyfrowanie S / MIME i standardowe szyfrowanie TLS.

Pamiętaj, że wysyłanie zaszyfrowanych informacji nie dotyczy wyłącznie wiadomości e-mail. W rzeczywistości możesz również wysyłać zaszyfrowane wiadomości z Twittera i innych platform. Jest to zalecane ze względu na ochronę prywatności.

Ulepszone szyfrowanie S / MIME

Ulepszone szyfrowanie S / MIME jest to poziom używany dla najbardziej wrażliwych informacji. W takim przypadku S / MIME szyfruje wszystkie wiadomości, mając klucz publiczny odbiorcy, a odbiorca, mając klucz prywatny, może odszyfrować te wiadomości.

Standardowe szyfrowanie TLS

TLS odnosi się do bezpieczeństwa w warstwie transportowej. Ten poziom szyfrowania jest najbardziej zalecany w przypadku większości wiadomości i jest szeroko stosowany dla usług e-mail, które nie obsługują poziomu S / MIME.

Wyślij zaszyfrowaną wiadomość e-mail z Gmaila

Aby wysłać zaszyfrowaną wiadomość e-mail z Gmaila, musisz wziąć pod uwagę szereg kroków w celu ochrony wiadomości wysyłanych do innych. Zanim zaczniesz, musisz S / MIME jest włączona na Twoim koncie Google.

Jeśli tak, możesz napisać swoją wiadomość iw sekcji „Do” dodać do odbiorców. Po prawej stronie tej sekcji zobaczysz ikonę kłódki odnoszącą się do poziomu szyfrowania dla każdego odbiorcy.

E-mail Gmail

Zmień ustawienia S / MIME

Aby wiadomości e-mail były automatycznie szyfrowane, musisz zmienić ustawienia S / MIME. Kliknij na ikona kłódki (po prawej stronie listy odbiorców) Wybierz opcję „Szczegóły” i przejdź do wprowadzania zmian.

Ikona kłódki wskazuje, zgodnie z jej kolorem, poziom szyfrowania lub brak tego atrybutu. W tym sensie, jeśli ikona jest zielona, ​​oznacza to, że szyfrowanie to S / MIME a jeśli jest szary, szyfrowanie to TLS.

Wiadomości bez poziomu szyfrowania

Jeśli pojawi się czerwona ikona, oznacza to, że wiadomość nie jest zaszyfrowana, a zatem jest niezabezpieczoną wiadomością e-mail. W takim przypadku musisz zweryfikuj adres e-mail odbiorcy, usuń go z sekcji „Do” lub usuń treści poufne.

dołącz do naszego kanału telegram