Skip to content

Jak wyświetlić i usunąć moją Historię lokalizacji w Mapach Google? – Zwolnij miejsce

12 de styczeń de 2022

Za pomocą Google Maps możesz mieć rekord na swoim telefonie komórkowym, a nawet na swoim koncie Google, z miejsca, które odwiedziłeś na swoim urządzeniu mobilnym. Jest to opcja, która dla wielu jest korzystna, ponieważ będziesz mieć rejestr miejsc, w których byłeś, oczywiście tak długo, jak twój telefon ma dostęp do mobilnego internetu, w przeciwnym razie nic nie zarejestruje.

Z drugiej strony jest to dla wielu wada, bo każdy, kto weźmie telefon komórkowy i wie, gdzie zlokalizować historię GPS, będzie w stanie zidentyfikować miejsca, w których znajdowało się to urządzenie, logicznie w dzisiejszych czasach ludzie wychodzą nie zapominając o chwilę jego telefon komórkowy.

Jakie są wymagania, aby móc wyświetlać swoją historię lokalizacji w Mapach?

Aby móc zobaczyć historię lokalizacji w Mapach Google, musisz najpierw mieć telefon i oczywiście zsynchronizować konto GoogleOprócz tego musisz mieć dostęp do Internetu, danych mobilnych lub Wi-Fi, ponieważ dane te będą ładowane z rejestru Google, więc musisz mieć dobre połączenie internetowe, aby wyświetlić te dane.

Z drugiej strony możesz również przeglądać aktywność Map Google z komputera, tylko w tym celu musisz mieć adres e-mail konta Gmail, na którym chcesz zobaczyć historię wyszukiwania i oczywiście musisz mieć połączenie z Internetem. Po zsynchronizowaniu konta Gmail należy przejść do przeglądarki internetowej i przetestować „Mapy”, pojawi się tam portal Google Maps, otworzyć go, a konto, które jest w tym czasie zsynchronizowane w wyszukiwarce, ukaże się zarejestrowane.

Aby znaleźć historię, wystarczy poszukać opcji: „aktywność w Mapach Google” który pojawi się po lewej stronie ekranu, będzie to ostatnia opcja na liście. Tam przeniesie Cię do nowej zakładki, w której możesz zobaczyć swoją aktywność lub historię lokalizacji. W ten sam sposób możesz usunąć historię wyszukiwania.

Jak wyświetlić i trwale usunąć swoją historię lokalizacji w Mapach Google?

Jest to dość łatwa do wykonania procedura, dzięki której możesz usunąć wszystkie zapisy lokalizacji swojego urządzenia mobilnego w wybranym przez siebie czasie, dotyczy to tego, co możesz usunąć konkretny fragment historii wyszukiwania, nie należy go całkowicie usuwać.

Na przykład, jeśli nie chcesz mieć zapisu lokalizacji miejsc, w których byłeś w tym ostatnim dniu, możesz tylko usunąć zapis tego dnia, w ten sam sposób, jeśli nie chcesz, aby był zapis lokalizacji ostatniego tygodnia, w którym minął, możesz usunąć tylko zapis z tych dni. Z drugiej strony, jeśli chcesz całkowicie usunąć swój rekord wyszukiwania, możesz to zrobić i w ten sposób nie będzie żadnego zapisu Twojej lokalizacji na koncie Google Maps.

Na urządzeniu z Androidem

W tym celu jedyne, co musisz mieć, to urządzenie z mobilnym systemem operacyjnym Android, w ten sam sposób mieć dobre połączenie internetoweMając te małe zasoby, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby usunąć rekord lokalizacji z telefonu z systemem operacyjnym Android, jest otwarcie aplikacji Mapy Google, będąc tam, poszukaj opcji ustawień, którą możesz znaleźć, klikając małe zdjęcie Twojego profilu, który pojawi się w prawej górnej części ekranu, otworzy się tam lista opcji, wśród nich będzie opcja „ustawienia”.

przeszukuj historię map google na telefonie z systemem Android

Po wejściu tam pojawi się kolejna lista opcji z ogólnych ustawień aplikacji, należy poszukać opcji „Historia Map Google”. Kiedy tam wejdziesz, zobaczysz całą historię lub zapis lokalizacji, który masz na swoim koncie Map Google, będziesz mógł zobaczyć, gdzie byłeś w dniu i godzinie.

Pojawi się opcja do usunięcia, która przeniesie Cię do okna, w którym aplikacja zapyta od jakiego momentu chcesz usunąć historię lokalizacji, możesz usunąć historię z ostatniej godziny, ostatniego dnia, od początku „odnosi się do całej historii” lub spersonalizowanej, która zapyta Cię od jakiego dnia do jakiej daty chcesz usunąć rekord.

Zrób to z iPhone’a

Aby przeprowadzić ten proces z urządzenia z systemem operacyjnym iOS, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść do aplikacji Google Maps, jeśli nie masz uruchomionej sekcji aplikacji, będziesz musiał to uruchomić. Następnie naciśnij małe zdjęcie swojego profilu, zwykle pojawia się ono w prawym górnym rogu.

Tam poszukaj ustawień, zobaczysz listę opcji, wśród nich będzie opcja „Historia Map Google”, tam pokaże Ci całą historię, którą masz w aplikacji, wybierz opcję usuwania, wybierz, która okres, który chcesz usunąć z historii i to wszystko, Twoja Historia lokalizacji zostanie usunięta.

Jak automatycznie usunąć historię lokalizacji w Mapach Google?

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich platform Google, masz możliwość: automatycznie usuwaj historię użytkowania, Mapy Google nie są wyjątkiem, więc możesz aktywować tę usługę w aplikacji. Aby to zrobić, od zlokalizowania miejsca, w którym znajduje się historia lokalizacji aplikacji, na liście opcji pojawi się usługa „automatycznego usuwania historii lokalizacji”.

skonfiguruj mapy google, aby automatycznie usuwały historię

Wchodząc w tę opcję należy wybrać czas, jaki musi upłynąć, aby aplikacja automatycznie usunęła historię, przedział czasu wynosi od 3 miesięcy, 18 miesięcy i 36 miesięcy. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada, a po wybranym przez Ciebie okresie historia zostanie usunięta.

Co zrobić, jeśli chcesz usunąć historię dotarcia do miejsca w Mapach?

Jak już mówiliśmy, możesz usunąć historię lokalizacji w Mapach Google z wybranego okresu, ale w ten sam sposób możesz usunąć w określonej lokalizacji. Obok każdej z tych lokalizacji pojawi się tam X, możesz usunąć tylko tę lokalizację.

dołącz do naszego kanału telegram