Skip to content

Jak wyświetlić hasło połączenia Wi-Fi na moim komputerze z systemem Windows?

28 de grudzień de 2021

Dzięki połączeniu Wi-Fi wiele osób może mieć stabilne połączenie internetowe w domu. Aby mieć dostęp do jednej z tych sieci z telefonu, musisz mieć hasło. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię jak zdobyć hasło jednej z tych sieci z komputera z systemem Windows.

Gdzie są przechowywane hasła internetowe na komputerze z systemem Windows?

Są chwile, kiedy ważne jest, aby znać hasło internetowe do sieci bezprzewodowej, więc konieczne jest, aby wiedzieć jak wyświetlić te hasła. Jeśli chcesz zobaczyć hasło do Wifi z telefonu, będzie to trochę trudne, ale z komputera jest to o wiele łatwiejsze.

Jest to bardzo prosta procedura, w której będziesz musiał wprowadzić konfigurację sieci, do których podłączyłeś się z komputera. Dlatego pokażemy Ci, jak możesz to osiągnąć. Czy są przechowywane w specjalnej sekcji konfiguracji komputera, gdzie będą wszystkie hasła do sieci Wi-Fi, z którymi się łączysz i tutaj są one chronione.

Aby móc je zobaczyć, musisz mieć pewne uprawnienia na swoim komputerze. Jeśli jesteś jedyną osobą korzystającą z komputera, nie będziesz miał z tym żadnego problemu, ale jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, będziesz potrzebować poświadczeń administratora, aby móc je uzyskać.

Jaka jest procedura przeglądania zapisanych haseł Wi-Fi?

Aby zobacz hasła do sieci Wi-Fi które dodałeś do swojego komputera, będziesz miał na to kilka sposobów, więc pokażemy Ci je wszystkie.

Pierwszy to z Konfiguracja systemu. Aby wejść do tej sekcji, musisz otworzyć start systemu Windows. Tutaj wejdziesz do części o nazwie „Sieć i Internet”, teraz wśród tych opcji wpiszesz „Zobacz połączenia sieciowe”.

Teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy sieć, do której chcesz poznać hasło. Następnie kliknij „Status”, tutaj kliknij „Właściwości sieci bezprzewodowej”. Następnie w „Bezpieczeństwo”, a na końcu w „Pokaż postacie” takie jak ta będziesz mógł zobaczyć hasło do tej sieci Wi-Fi.

urządzenie z siecią Wi-Fi

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł zobaczyć hasła do swoich sieci Wi-Fi, jest panel sterowania systemu. Panel ten znajdziesz również przy starcie systemu Windows, który jest w dół ekranu. Po wejściu do tego panelu otworzysz opcję „Sieci i internet”, a następnie przejdziesz do „Centrum sieci i współdzielonego połączenia”.

W lewym panelu bocznym klikniesz „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”, tutaj zobaczysz listę wszystkich sieci, z którymi się łączyłeś. Aby zobaczyć hasło, musisz kliknąć sieć z tej listy, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie nacisnąć „Właściwości”. W tym oknie wpiszesz „Bezpieczeństwo” i będziesz sprawdź siatkę wyświetlanych znaków, więc zobaczysz hasło Wi-Fi. Z tego miejsca będziesz również mógł usuwać hasła Wi-Fi.

Jak skopiować i wkleić hasło Wi-Fi, aby je udostępnić?

Teraz, gdy wiesz, w jaki sposób możesz zobaczyć hasła do sieci Wi-Fi, z którymi łączyłeś się z komputera z systemem Windows, będziesz musiał wiedzieć, jak będziesz w stanie udostępnij hasło tej sieci.

Możesz po prostu zacienić znaki hasła i nacisnąć prawy przycisk myszy, tutaj klikniesz kopię. W ten sposób zostanie skopiowany do schowka systemowego i możesz go wkleić w dowolnym miejscu w PC gdzie jest ci łatwiej.

dołącz do naszego kanału telegram