Skip to content

Jak wyświetlić dwie strony w tym samym czasie w Firefoksie z komputera? – Widok z boku

19 de grudzień de 2021

Od jakiegoś czasu na oficjalnej stronie Firefox mówi o tym, jak zaimplementować go w wyszukiwarce wizja dwóch stron w tej samej zakładce. Dodanie tej funkcji nie ma zdefiniowanego czasu wyjścia do użytku publicznego. Co może się nie wydarzyć w końcu.

Ta funkcja pomogłaby nam zachować pojemność pamięci RAM, a tym samym zapobiec jej nasyceniu informacjami, ponieważ w tym celu pamięć musi zostać podzielona na wszystkie procesy, które mamy otwarte, oprócz tych, które są już używane domyślnie, Widok z boku Jest to wykonane w tym celu i aby temu zapobiec, ponieważ dwie strony mogą być otwarte w tej samej zakładce, a tym samym oszczędzamy pojemność pamięci do przetwarzania danych i możemy pracować wydajniej.

Tutaj pokażemy Ci, jakie kroki musisz wykonać, aby mieć dwie strony jednocześnie w jednej karcie.

Jakie elementy są niezbędne, aby móc dodać dwie strony jednocześnie w tym samym oknie?

Jeśli chodzi o to, co jest potrzebne, aby mieć dostęp do widoku dwóch stron jednocześnie i móc pracować, jeśli tak jest. Jest to rozszerzenie, które nam to umożliwia i dzięki temu mieć możliwość przeglądania dwóch stron jednocześnie. Nie ma się czym martwić, ponieważ jest prosty i nie zużywa dużo przetwarzania danych, ponieważ jego głównym powodem jest ułatwienie i usprawnienie naszego doświadczenia użytkownika pod każdym względem oraz zapobieganie nadmiernej pracy pamięci RAM.

Jaka jest wersja Firefoksa, która zawiera widok z boku, aby wyświetlać dwie strony jednocześnie?

W niektórych przypadkach możesz używać wersji Firefoksa, która nie jest najnowszą aktualizacją, więc co możemy zrobić, aby skorzystać z tej funkcji? Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć, jest to, że wyszukiwarka ma opcję pobrania rozszerzenia, zawsze wskazane jest pobranie najnowszej wersji lub maksymalnej obsługiwanej przez nasz sprzęt. Chociaż trzeba tylko być na bieżąco z aktualizacjami Firefoksa i generalnie rozszerzenia nie będą sprawiały większego problemu, choć trzeba też wiedzieć, że same rozszerzenia też są aktualizowane.

Jak wyświetlić dwie strony jednocześnie w oknie Firefoksa?

Teraz, aby w końcu było to możliwe musisz przejść do menu, a następnie do wtyczek i motywów, tutaj powinieneś poszukać sekcji rozszerzeń, następnie w polu wyszukiwania wpisz Widok z boku i pobierz go, spowoduje to automatyczną instalację. Ikona tego rozszerzenia pojawi się obok symbolu menu w prawym górnym rogu paska zadań. Po wykonaniu tej procedury, będziesz mieć włączony Firefox, aby wykonać to zadanie korzystania z dwóch stron na jednej karcie, należy zauważyć, że karty można zmieniać w dowolnym momencie.

Podgląd widoku z boku

Ikona na pasku narzędzi

Z ikony w prawej górnej części paska narzędzi, która jest obok opcji wejścia do menu możemy otworzyć drugą stronę wybierając rozszerzenie Widok z boku nowo zainstalowany. Tutaj pojawi się menu z lista ostatnio odwiedzanych witryn i innych zakładek które są obecnie używane, pozostaje tylko wybrać stronę, którą chcemy dodać jako drugorzędną do karty.

Jest to wersja beta, co oznacza, że ​​nie została jeszcze sfinalizowana przez programistów. Musisz wiedzieć, że strona dodana jako nowa do zakładki będzie miała mniej miejsca niż strona główna, chociaż możemy to dostosować przeciągając linię podziału, nie będzie ona miała więcej niż 30% miejsca oferowanego przez zakładka, a reszta zostanie zachowana na stronie głównej.

Użyj prawego przycisku myszy

Aby mieć dostęp do tego narzędzia, możemy użyć myszy, aby z niego skorzystać, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy stronę, do której chcesz dodać drugą, a jeśli jest już zainstalowana rozszerzenie pojawi się jako opcja w menu menu rozwijanego, aby z niego skorzystać Widok z boku musi kliknąć i otworzy się pokazując opcje, które oferuje. Ten sposób korzystania z dwóch stron jednocześnie jest łatwy, nawet jeśli rozszerzenie jest w fazie pilotażu testowego.

dołącz do naszego kanału telegram