Skip to content

Jak wysłać plik Notion do innego formatu, takiego jak Word, PDF, szablon poziomu lub Anki?

27 de maj de 2022

Program znany jako Notion jest jednym z najważniejszych, jakie służą do zwiększania produktywności. Jest bardzo popularny wśród użytkowników ze względu na funkcje planowania, menedżer czasu, notatki, porządek i wiele innych. Jednak zwykle ludzie są przyzwyczajeni do konwertowania dokumentów PDF na inne formaty, takie jak Word, Anki lub TXT. Z tego powodu, aby zobaczyć, jak to się robi, nauczymy Cię, jak przekonwertować dokument Notion na plik o innym formacie.

Kroki, które muszę wykonać, aby przekonwertować mój dokument Notion do formatu PDF

Jeśli chcemy przeprowadzić proces zmiany formatu na PDF w narzędziu Notion, musimy skorzystać z funkcji opcja, którą platforma daje nam pod nazwą „eksport”. Którą zawartość masz w aktach, czy jest to nowy przedmiot, czy notatka, możemy przekształcić w dowolny format czego chcemy Jakby to był dokument Worda do PDF. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dostęp do narzędzia za pośrednictwem naszego konta. Wchodząc możemy wybrać plik, który chcemy przekonwertować do formatu PDF. Aby wybrać wymuszenie musisz nacisnąć w górnym rogu ekranu, gdzie znajdują się trzy punkty.

Po wykonaniu poprzedniego kroku na naszym ekranie pojawi się menu z opcjami do wyboru. W tym przypadku musimy kliknąć „eksportuj”. Następnie wybierzemy dokument, na który będziemy konwertować.

Jak to się stało ostatecznie możemy wybrać format, w jakim chcemy nasz plik. W tym przypadku wybierzemy PDF. Następnie zostanie wykonany proces konwersji i Notion wyśle ​​e-mail z linkiem do pobrania pliku PDF w stanie skompresowanym.

Procedura konwersji pliku Notion do formatu Word

Metoda jest bardziej złożona niż wspomniana powyżej. W tym przypadku nie możemy tego zrobić bezpośrednio. Istnieją jednak inne alternatywy, aby zakończyć tę konwersję plików. Najważniejsze to zdobyć dowolna strona internetowa, która pozwala nam dokonać zmiany od Notion do formatu Word. Wykonanie tego zadania pozwoli Ci otworzyć dokument w przypadku, gdy będziesz chciał wprowadzić jakiekolwiek zmiany.

Istnieje hack do przejścia z treść z jednego formatu do drugiego to kopiowanie i wklejanie. Jednak robienie tego w tekście formatu Notion na pustym arkuszu programu Word może mieć pewne wady. Najważniejsze jest to, że można zmieniać formaty i porządkować elementy, tak aby akapity, tytuły, obrazy, między innymi, przyswoiły podstawy Microsoft Word.

wyślij plik pojęć do innego formatu

Jak mogę przenieść swój plik z Notion do Anki?

Obecnie istnieje dużo oprogramowania które ułatwiają produktywne zadanie. Dlatego wykonanie transformacji formatu dokumentu może wydawać się trudne. I bardziej do niektórych typów, które nie są tak używane przez większość, takich jak format Anki. Ten proces transformacji jest bardzo podobny do wspomnianego wcześniej w PDF. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  • Jako pierwszy ruch będziemy musieli zaloguj się na to konto Notion. Następnie zaprezentujemy kliknięcie na ikonę trzech punktów, która znajduje się w górnej części ekranu.
  • Gdy menu jest wyświetlane, możemy zobaczyć alternatywy. W tym przypadku naciśniemy „eksport”. Następnie wybierzemy opcję „Markdown & CSV”.
  • Teraz, aby zakończyć ten proces musimy wybrać alternatywę „eksport”. Na koniec będziemy mieli naszą kartę Angie, która pomoże nam zapamiętywać i uczyć się w najbardziej dynamiczny sposób.

Jak wysłać mój dokument Notion do Level Templete?

Jeśli chcesz przeprowadzić tylko ten proces eksportu lub transformację formatu powinieneś użyć opcji pojęć. Przejdziemy do lewego panelu, gdzie wybierzemy szablon. Wybierając przycisk mamy dostęp do kilku alternatyw, które nam się podobają.

dołącz do naszego kanału telegram