Skip to content

Jak wysłać dźwięk lub wideo z mojego komputera do urządzenia Chromecast – szybko i łatwo

7 de marzec de 2021

W dobie „castingu” Google nie mógł pozostać w tyle, dlatego stworzył wszechstronną alternatywę dla Chromecasta. Dzięki tej technologii możesz wyślij dźwięk lub wideo z komputera do urządzenia Chromecast aby w łatwy sposób cieszyć się serialami, filmami, podcastami i innymi treściami w telewizorze.

Jeśli nie masz jeszcze Smart TV, ale chcesz korzystać z platform takich jak Netflix i Disney Plus, Chromecast jest dla Ciebie. Te urządzenia umożliwiają przesyłanie tego, co widzisz na komputerze, do telewizora lub innych urządzeń w bardzo prosty sposób i są tak wszechstronne, że możesz nawet skonfigurować Chromecasta z telefonu komórkowego z Androidem.

Jak skonfigurować Chromecasta?

Rozpoczęcie pracy z Chromecastem jest naprawdę łatwe. Kiedy już będziesz mieć Urządzenie Chromecast podłączone do telewizora, musisz otworzyć Google Chrome na swoim komputerze lub telefonie komórkowym. Upewnij się, że oba komputery są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, aby proces przebiegał prawidłowo.

Następnie kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, które odpowiadają menu Chrome. Po wyświetleniu tego menu kliknij opcję „Wyślij …” lub „Prześlij”. W tym momencie, jeśli chcesz, możesz dodać przycisk przesyłania do paska zadań Chrome.

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się dodać przycisk do paska zadań, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że telewizor jest rozpoznawane przez Google Chrome i to pojawia się między urządzeniami do transmisji. Aby zakończyć proces, wystarczy go wybrać i cieszyć się wszystkimi opcjami, które oferuje Chromecast.

Pamiętaj, że niektóre witryny, takie jak YouTube, pozwoli na bezpośrednie nadawanie do telewizora, bez konieczności wykonywania tego procesu za każdym razem, aby przesłać do telewizora kartę Google Chrome, na której oglądasz ulubione seriale lub filmy.

Kroki, aby wysłać dźwięk lub wideo z mojego komputera do urządzenia Chromecast

Chromecast to niezwykle wszechstronne narzędzie, ponieważ umożliwia przesyłanie prawie każdego pliku audiowizualnego z komputera na różne sposoby. W tej sekcji wyjaśnimy, co musisz zrobić, aby wysłać dźwięk lub wideo do urządzenia Chromecast, wystarczy wykonać te proste kroki.

  • Najpierw musisz podłączyć telewizor do Internetu za pomocą Chromecasta, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe.
  • Po nawiązaniu połączenia otwórz przeglądarkę Google Chrome na komputerze.
  • Kliknij menu, reprezentowane przez trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, poniżej znaku „X”, aby zamknąć.
  • Po kliknięciu wyświetla się menu z różnymi opcjami. Poszukaj tego, który mówi „Wyślij…” lub „Transmit …” i kliknij go.
  • Upewnić się, że pojawi się nazwa twojego urządzenia (w tym przypadku Twój telewizor), gdy otworzy się małe okno transmisji. Po jej wybraniu zawartość zakładki Google Chrome, w której się znajdujesz, zostanie automatycznie przesłana do telewizora i zakończysz proces. Jak widać, jest to naprawdę łatwe.

Inne sposoby przesyłania dźwięku lub obrazu na urządzenie Chromecast

Chociaż pojawia się automatycznie, to To nie jedyna opcja, jaką oferuje nam Chromecast do przesyłania dźwięku lub obrazu. Jeśli chcesz udostępnić ekran komputera telewizorowi, tak jakby to było połączenie za pomocą kabla HDMI, możesz to również zrobić.

wysyłaj audio lub wideo z mojego komputera do Chromecasta

Aby to zrobić, musisz wykonać te same kroki, które już wymieniliśmy powyżej, a następnie kliknij zakładkę „Źródła” który pojawia się u dołu okna transmisji. Umożliwi to wyświetlenie kilku opcji, wśród których musisz wybrać opcję „Wyślij pulpit”, aby udostępnić ekran komputera.

Z drugiej strony, jeśli chcesz odtworzyć plik wideo lub audio zapisany na komputerze na telewizorze, istnieje inna opcja. Po kliknięciu zakładki „Źródła” wybierz opcję „Wyślij plik”. Otworzy się wyskakujące okienko, z którego możesz wybrać plik, który chcesz przesyłać strumieniowo.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się łatwo i szybko przesyłać dźwięk lub wideo z mojego komputera na urządzenie Chromecast. Jeśli Ci się podobało, nie wahaj się udostępnić go na swoich portalach społecznościowych!

dołącz do naszego kanału telegram