Skip to content

Jak wysłać bezpośrednią wiadomość przez Discord? – Prywatne wiadomości

31 de grudzień de 2021

Jedną z najszerzej akceptowanych przez użytkowników komunikacji cyfrowej w ostatnich latach była komunikacja przez czat, ponieważ oferuje bardzo przyjemny i interaktywny sposób, umożliwiając nam natychmiastowe udostępnianie informacji jednej lub większej liczbie osób. Ten rodzaj komunikacji wykorzystuje aplikacje komputerowe zainstalowane wcześniej na naszych komputerach.

Tak jest w przypadku platformy Discord, która początkowo służyła do interakcji między graczami sieciowymi i która w ramach swoich funkcji oferuje zarówno usługi komunikacji grupowej, jak i prywatnej, z której obecnie korzysta znacznie więcej osób. Dlatego tutaj proponujemy kilka kroków, które należy wykonać, aby wyślij wiadomość bezpośrednią (DM) przez Discord.

Jak wysłać wiadomość DM w Discord przez komputer?

Jedną z cech charakterystycznych aplikacji Discord jest łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala: wysyłaj prywatne wiadomości przez czat.

Może jednak generować niepowodzenie dostarczenia, ponieważ nie dodał użytkownika, do którego ma zostać wysłana wiadomość. W tym celu zalecamy dodanie go do listy znajomych, a następnie kontynuowanie następujących kroków:

 1. Powinieneś mieć otwartą sesję w Discord wcześniej zainstalowany.
 2. Następnie zobaczysz, że wszyscy znajomi, z którymi ostatnio rozmawiałeś, pojawiają się na głównym ekranie.
 3. Jeśli nie rozpocząłeś jeszcze rozmowy z osobą, do której wysyłasz wiadomość, powinieneś poszukaj tego na liście znajomych.
 4. Kliknij użytkownika, do którego zamierzasz wysłać wiadomość, a zobaczysz okno dialogowe, w którym możesz napisać wiadomość, a następnie naciśnij przycisk Wyślij.
 5. Jeśli znajomy, do którego wysyłasz wiadomość należy do Serwer Discord. Oznacza to, że społeczność znajomych wchodzi do głównego menu i wybiera serwer, stamtąd wybierasz użytkownika i piszesz wiadomość z tej platformy.

Jak DM Discord z urządzenia mobilnego?

Wysyłanie wiadomości bezpośrednich lub wiadomości DM z urządzenia mobilnego to bardzo prosty proces, wystarczy wykonać poniższe małe kroki:

 1. Wejdź do aplikacji Discord i kliknij jego ikonę.
 2. W panelu, który się wyświetli, kliknij „Znajomi”, a następnie „Wszyscy”.
 3. Stuknij w plakietkę osoby, do której zostanie wysłana wiadomość.
 4. Na koniec przejdź do ikony reprezentowanej przez fioletowe bąbelki. W tej opcji wiadomość bezpośrednia (DM) zostanie uruchomiona, tam daje możliwość pisania. Kiedy już to zrobisz, wystarczy, że wyślesz go do wskazanej osoby.

Z Androida

 1. Podobnie jak procedura dla wyślij bezpośrednią wiadomość z komputerem, z urządzenia z Androidem, musimy uruchomić sesję Discord.
 2. Na głównym ekranie Discord, w lewym górnym rogu, dotknij ikona wiadomości bezpośredniej, co pozwoli nam wyświetlić listę znajomych, których dodaliśmy.
 3. Wybierz znajomego, do którego zamierzasz wysłać prywatną wiadomość, wtedy zobaczysz, że pojawi się pole tekstowe, w którym musisz napisać wiadomość.
 4. Na koniec dotykasz ekranu przycisku Wyślij.

wysyłaj wiadomości na discordzie z różnych urządzeń

Jeśli masz iPhone’a lub iPada

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać podczas korzystania z urządzeń iPhone lub iPad, jest upewnienie się, że mamy aplikację Discord (aplikacja APP Store może nam pomóc w jej pobraniu). Oprócz tego wykonaj następujące kroki:

 1. Otwieramy aplikację Discord i wchodzimy naszym konto użytkownika, dzięki czemu możemy zostać uwierzytelnieni na czacie.
 2. W lewej górnej części ekranu dotykamy przycisku Znajomi, a wyświetli się lista dodanych przez nas znajomych.
 3. Po prawej stronie Listy znajomych pojawia się ikona połączenia i tekstu.
 4. Dotykamy ikonę wiadomości i wyświetla się pole tekstowe, które pozwoli nam napisać wiadomość, a następnie ją wysłać.

Jak wysłać wiadomość DM przez Discord, nie będąc przyjaciółmi?

Jednym z ustawień prywatności, które ma Discord i które każdy użytkownik może aktywować, jest to, że nie pozwala na otrzymywanie wiadomości od użytkowników, których nie dodaliśmy do listy znajomych. Istnieje jednak kilka alternatyw, które możemy rozważyć, jeśli chcemy wysłać wiadomość DM:

 1. Pierwszą opcją może być sprawdzenie, czy drugi użytkownik należy do serwera, który mamy na naszej platformie z Discorda, w tym przypadku wybierz go i wyślij mu bezpośrednią wiadomość.
 2. Jeśli znasz identyfikację użytkownika, możesz spróbować utworzyć nową grupę znajomych lub z istniejącym serwerem, na którym będziesz zapraszać za pośrednictwem linku, który otrzymasz, będzie zależeć od użytkownika, czy będzie chciał zaakceptować to lub nie.

wyślij wiadomość w niezgodzie

Dlaczego nie możesz wysłać wiadomości e-mail do użytkownika Discord?

 1. Jak wspomnieliśmy wcześniej na Discordzie, najszybszym sposobem wysłania MD jest umieszczenie użytkownika na naszej liście znajomych; jednak nie jest to możliwe we wszystkich przypadkach.
 2. Inną wadą, którą można nam przedstawić, aby wysłać wiadomość DM, jest to, że nie mamy tego prawidłowa identyfikacja użytkownika z Discorda.
 3. Na koniec wypróbuj inne urządzenie, na przykład komputer lub telefon, w zależności od przypadku.

dołącz do naszego kanału telegram