Skip to content

Jak wylogować się z Facebooka z telefonu komórkowego? – Na Androidzie lub iPhonie

1 de październik de 2021

W dzisiejszych czasach bardzo często używamy różnych sieci społecznościowych do komunikowania się ze znajomymi i obserwatorami. Są jednak takie, które są niezbędne, takie jak Facebook, który cieszy się niemal absolutną preferencją. I choć na pewno wiesz, jak wejść i zalogować się na swoje konto na Facebook Messengerze, tutaj Cię nauczymy jak wylogować się z Facebooka z urządzenia mobilnego.

Chociaż możesz w to nie wierzyć, jest to bardzo ważny aspekt, o którym zawsze powinieneś pamiętać, ponieważ możliwe jest, że wejdą na twoje konto. Jeśli tak to czytasz, jeśli zostawisz otwartą sesję możliwe, że wejdą do niego i uzurpują sobie twoją tożsamość. Gdzie mogą doskonale komentować lub przesyłać treści, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji.

Bardzo często zdarza się, że użytkownicy, którzy mają różne urządzenia i uzyskują z nich dostęp do swojego konta na Facebooku. Ale całkowicie zapominają o zamknięciu sesji w każdym z nich i jak już wyjaśniliśmy, może to być coś bardzo niebezpiecznego. Z drugiej strony cicho tutaj nauczymy Cię, co powinieneś zrobić, aby zamknij otwarte sesje na Facebooku ze smartfona.

Czego potrzebuję, aby zamknąć sesję na Facebooku na telefonie komórkowym?

Jak widać, bardzo łatwo jest zamknąć sesję na Facebooku, którą rozpocząłeś z telefonu komórkowego. Dla tego wystarczy mieć telefon pod ręką, ponieważ jak zobaczysz później, możliwe jest zdalne zamknięcie sesji z innego urządzenia lub komputera osobistego. Oczywiście, w zależności od używanego urządzenia mobilnego, kroki będą się różnić i są następujące.

Dla urządzenia z systemem iOS

Jeśli w Twoim przypadku korzystasz z telefonu współpracującego z systemem operacyjnym iOS, wykonasz te bardzo proste czynności. Najpierw wystarczy wejść do aplikacji Facebook, a na ekranie głównym znajdziesz się w prawym górnym rogu. Znajdziesz tam ikonę z trzema poziomymi liniami, kliknij ją, aby wyświetlić menu i Znajdź i wybierz opcję „Rozłącz”, aby zamknąć sesję.

Jeśli Twój telefon ma Androida

Dla użytkowników korzystających z działających smartfonów z systemem Android wykonają następujące kroki, aby zamknąć sesję. Będąc w aplikacji sieci społecznościowej, klikniesz ikonę Facebooka, otrzymasz ją u góry ekranu. Gdy wykonasz tę czynność, wyświetli się menu, z którego wybierzesz opcję „Wyjdź”.

Dlaczego zamknięcie konta na Facebooku z telefonu, który nie jest mój, ma znaczenie?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie do tego artykułu, bardzo ważne jest, aby Twoja sesja na Facebooku była zamknięta. To dla uniemożliwić komuś innemu wejście do niego i niewłaściwe użycie Twojego konta. W takim przypadku aplikacja umożliwia dostęp z innego urządzenia, które nie jest Twoją własnością i stamtąd zamyka sesję.

osoba zamknij konto na Facebooku

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możemy uzyskać dostępu do Facebooka z komputera osobistego lub z naszego telefonu komórkowego. Sieć społeczna pozwala nam zamknąć nasze konto z innego urządzenia. Jest to oczywiście bardzo przydatne, gdy z jakiegoś powodu zgubiliśmy smartfon lub nie został on skradziony.

Aby zamknąć sesję z innego urządzenia mobilnego niż Twoje, wykonaj następujące czynności. Najpierw rozpocznij sesję na Facebooku na innym telefonie. Będąc w swoim profilu, wejdziesz w ustawienia Aplikacji i wybierzesz opcję ’Bezpieczeństwo i logowanie „”. Ta akcja przeniesie Cię do nowego okna i zlokalizuje sekcję „Gdzie się zalogowałeś”.

Ta sekcja pokazuje różne urządzenia, na których zalogowałeś się do Facebooka, jeśli mają wiele urządzeń, na których się zalogowałeś, możesz wybrać opcję „Zobacz więcej”. Aby się wylogować, musisz zlokalizować urządzenie i kliknij ikonę z trzema kropkami i aby zakończyć wybierz opcję 'Exit’.

Czy mam problemy, jeśli mój telefon komórkowy został skradziony i rozpoczęła się sesja na Facebooku?

Zwykle użytkownicy korzystający z sieci społecznościowej Facebook z aplikacji mobilnej zawsze utrzymują sesję otwartą. A to może być bardzo niebezpieczne, ponieważ inna osoba może mieć dostęp do naszego konta i w związku z tym korzystać z zawartych w nich informacji. Dlatego jeśli przez jakąś nieostrożność zgubimy telefon lub zostanie on skradziony, co za ból głowy.

sieci komórkowe facebook

Na szczęście Facebook przewidział tę sytuację i oferuje swoim użytkownikom opcję, w której mogą: zdalnie i bez użycia własnego telefonu zamknij sesję. W ten sposób unikniesz wielkiego bałaganu, który przechodzi od kradzieży tożsamości do kradzieży poufnych informacji z Twojego konta i dlatego konieczne jest wiedzieć, jak przeprowadzić tę operację.

Jak poprawnie wylogować się z Facebooka?

Będziesz mógł to zweryfikować poprawnie wyloguj się z Facebooka tak łatwo jest wyświetlić profil znajomego, który Cię zablokował. Ale konieczne jest, aby znać różne opcje, które musisz wykonać, aby wykonać tę procedurę z urządzenia mobilnego lub komputera osobistego.

Otwórz Facebooka w trybie incognito

Jedną z najbezpieczniejszych metod wejścia na Facebooka, niepozostawiania śladów swojej aktywności w tym serwisie społecznościowym, a przede wszystkim ochrony danych osobowych jest wejście lub logowanie w trybie incognitoi możesz to zrobić na swoim urządzeniu mobilnym. Konieczna będzie jednak aktualizacja Facebook Messengera do najnowszej wersji z wirtualnego sklepu urządzenia.

Po wykonaniu tego kroku otwórz aplikację i przejdź do górnej części ekranu, gdzie znajdziesz ikonę ołówka. Teraz znajdziesz ikonę kłódki znajdującą się w prawym górnym rogu, naciśnij ją, a następnie wpisz nazwę kontaktu. wschód użytkownik musi zaakceptować tryb incognito, po zaakceptowaniu pojawi się ikona zegara, która zniszczy wiadomości pod koniec czasu.

technologia internetowa na Facebooku

Wchodzenie w ustawienia Facebooka

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem, w jaki każdy użytkownik Facebooka musi się wylogować, jest będąc bezpośrednio do konfiguracji aplikacji. To z dowolnego urządzenia mobilnego, tabletu lub komputera, podczas gdy na Facebooku naciśnij lub kliknij ikonę z trzema poziomymi liniami. Teraz znajdź i wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”.

Po wykonaniu tego kroku wybierz opcję „Konfiguracja”, następnym krokiem jest wybranie opcji „Bezpieczeństwo i logowanie”. Tutaj zobaczysz sesję lub sesje otwarte, jeśli używasz innych urządzeń. Wybierz sesję, którą chcesz zamknąć w tym celu należy nacisnąć , aby kliknąć ikonę z trzema kropkami, a następnie wybrać „Zamknij sesję”.

Wyloguj się z Facebooka na wszystkich urządzeniach

Do zamknij naszą sesję na Facebooku na wszystkich urządzeniach z których korzystamy, możemy to zrobić z poziomu przeglądarki lub zainstalowanej aplikacji mobilnej. Gdy znajdziemy się w naszym profilu, przejdziemy do prawego górnego rogu i klikniemy na ikonę z trzema poziomymi liniami. A z menu, które się wyświetli, wybierzemy opcję „Ustawienia i prywatność”.

Następnie wybierzemy opcję „Ustawienia” w tym nowym oknie, teraz wybierzemy opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”. I tutaj widzimy kilka sekcji, a wśród nich „Gdzie się zalogowałeś”. I tam wybierz opcję 'Zobacz wszystko’ a następnie wybierz opcję ’Zamknij wszystkie otwarte sesje jednocześnie ’.

dołącz do naszego kanału telegram