Skip to content

Jak wyleczyć telefon, nie uszkadzając jego podzespołów? – Najlepsza sztuczka

18 de Listopad de 2021

Urządzenia mobilne mogą wydawać się nieszkodliwe i niewrażliwe na nie gołym okiem, ale w rzeczywistości są to siedlisko niezliczonych wirusów lub bakterii, ze względu na zabrudzenia, na które są narażone. Brud ten stanowi zagrożenie nie tylko dla użytkownika telefonu, ale i samego urządzenia mobilnego; ponieważ może to zagrozić integralności niektórych elementów wspomnianego urządzenia. Na szczęście opracowano sposoby czyszczenia urządzenia bez narażania go na uszkodzenia.

Czego należy unikać, aby nie uszkodzić telefonu komórkowego podczas jego dezynfekcji?

Przestrzeganie właściwej procedury jest tak samo ważne, jak używanie właściwych materiałów podczas dezynfekcji urządzenia mobilnego. W przeciwnym razie niektóre zewnętrzne lub wewnętrzne komponenty mogą zostać naruszone; scenariusze, które mogą stać się nieodwracalne.

  • Nie używaj żadnego rodzaju papieru do suszenia ekranu: Serwetki, ręczniki papierowe i papier toaletowy łatwo pękają pod wpływem wilgoci. Dlatego niektóre małe fragmenty mogą dostać się do szczelin urządzenia i je zablokować.
  • Użyj miękkiej tkaniny: Ściereczka z mikrofibry to najlepszy wybór do czyszczenia urządzenia; Jeśli masz ściereczkę do czyszczenia obiektywów, możesz jej użyć. Materiał tego typu skuteczniej czyści powierzchnie wrażliwe na dotyk.
  • Nie używaj żadnej bawełny: Waciki i izotopy reagują na wilgoć tak samo jak papier. Ten materiał może pozostawić kłaczki między gniazdami urządzenia mobilnego.
  • Nie rozpylaj środka czyszczącego na telefon: Nawet jeśli Twoje urządzenie jest odporne na wodę lub zanurzenie w niej, jak to ma miejsce w przypadku niektórych urządzeń Samsung, Panasonic i Sony Xperia 10 III; Podczas procedury czyszczenia nie należy nakładać żadnych płynnych substancji bezpośrednio na żadną część telefonu.
  • Nie używaj ściernych środków czyszczących: Płyn do mycia szyb, ocet, wybielacz, a nawet środek do demakijażu, mogą być dość ostre dla komponentów urządzenia. Sprawia, że ​​ekran telefonu jest bardziej podatny na zarysowania i mniej wrażliwy na dłonie.
  • Nie czyść telefonu sprężonym powietrzem: Niektóre wewnętrzne elementy urządzenia mobilnego mogą zostać uszkodzone, jeśli do jego czyszczenia użyjesz sprężonego powietrza.

Co należy zrobić przed czyszczeniem telefonu komórkowego, aby uniknąć uszkodzeń?

Przed zastosowaniem odpowiedniej procedury czyszczenia urządzenia mobilnego należy wziąć pod uwagę pewne środki. Działania te zmniejszą ryzyko uszkodzeń podczas dezynfekcji i zwiększą jej skuteczność.

wyleczyć telefon

Umyj ręce i dobrze je wysusz

Większość uszkodzeń wewnętrznych elementów urządzenia mobilnego jest spowodowana narażeniem na działanie wilgoci; konkretnie wilgotność wody. Ten scenariusz obejmuje te urządzenia, które są odporne na zanurzenie w wodzie, ponieważ ta cecha ma swoje ograniczenia. Jest jednak niezmiernie konieczne, aby umyj ręce przed obsługą urządzenia mobilnego do dezynfekcji.

Następnie, po umyciu ich dużą ilością wody z mydłem, należy je bardzo dobrze wysuszyć; tak, że kiedy odbierasz telefon, nie zmoczysz go. Dodatkowo zmniejszysz narażenie telefonu na bakterie, które mogły znajdować się na Twoich rękach.

Wyłącz telefon

W żadnym wypadku nie należy czyścić urządzenia mobilnego, gdy jest podłączone do źródła zasilania ładowarki. Może to zagrozić nie tylko integralności twojego telefonu, ale także twojego.

Dlatego musisz dezynfekuj urządzenie mobilne tylko wtedy, gdy jest wyłączone. Ponadto, jeśli baterię można wyjąć, wyjmij ją przed czyszczeniem telefonu. Zapobiegnie to wybudzeniu ekranu telefonu podczas czyszczenia i uruchamiania niezamierzonych poleceń.

Jak wyleczyć telefon z dowolnego wirusa bez jego uszkodzenia?

W celu prawidłowej dezynfekcji konieczne jest zastosowanie się do zaleceń podanych powyżej przed rozpoczęciem procesu czyszczenia. Dodatkowo potrzebny jest alkohol i odpowiedni ręcznik z tkaniny.

  wylecz telefon z dowolnego wirusa

Używanie alkoholu do nacierania

Alkohol jest substancją, która łatwo odparowujedlatego nawet wtedy, gdy jakaś porcja alkoholu wchodzi w kontakt ze składnikiem wewnętrznym; nie stanowi zagrożenia dla Twojej integralności. To właśnie dzięki tej właściwości alkohol izopropylowy i etylowy pozwalają na czyszczenie ekranu telefonu komórkowego i całej reszty, nie oczekując negatywnych skutków.

Tak więc po umyciu i wysuszeniu rąk, a także wyłączeniu urządzenia mobilnego; pierwszym krokiem jest nałożenie na ręcznik niewielkiej ilości alkoholu. Wystarczy zwilżyć tkaninę, nie trzeba jej moczyć.

Następnie musisz przejść do ostrożnie potrzyj urządzenie mobilne ręcznikiem które zwilżyłeś. Upewnij się, że zakryłeś boki telefonu, a także ekran i tył. Aby wyczyścić obiektywy aparatu, możesz wykonać tę samą procedurę, używając nowej wkładki szmatki.

Gdy skończysz, a urządzenie będzie wyglądało na zupełnie suche, możesz przetrzeć je innym kawałkiem tej samej szmatki, nie zwilżając go. Ponadto, jeśli używasz etui na telefon, możesz zastosować na nim tę samą procedurę, aby go wyczyścić. W zależności od materiału, możesz nawet umyj go całkowicie mydłem i wodą.