Skip to content

Jak wyłączyć, odłączyć lub dezaktywować Wi-Fi w Smart TV – Łatwo usuń Wi-Fi

11 de kwiecień de 2021

Kiedy używamy Smart TV, jest to niezbędne połączenie internetowe lub Wi-Fi w celu korzystania z funkcji naszego Smart TV, zarówno do korzystania z sieci społecznościowych lub platform do transmisji strumieniowej, jak również do innych funkcji i usług oferowanych przez nasz Smart TV.

Ale co się stanie, gdy to samo połączenie internetowe Wpływa na inne funkcje Smart TV lub stale wchodzi w ciągłą pętlę aktualizacji, co można uznać za awarię bezpośrednio połączenia telewizora lub samego oprogramowania.

Aby znaleźć nasze rozwiązanie, musisz udać się do rozłączyć lub dezaktywować połączenie Wi-Fi naszego telewizora, to w nadziei, że awaria ustanie lub po prostu spowalnia inne urządzenia w naszym otoczeniu, czy to smartfon czy laptop.

Zwykle opcje lub interfejs Smart TV nie różnią się tak bardzo od siebie, zawsze mają te same opcje i elementy sterujące lub przyciski, które mogą nam pomóc w skonfigurowaniu lub użyciu specjalnego przycisku do aktywacji funkcji, której potrzebujemy.

Jak wyłączyć Wi-Fi w naszym Smart TV?

Istnieją warianty w zależności od wersji naszego telewizora, generalnie inne komercyjne marki traktują interfejs Samsunga jako odniesienie, ponieważ jako pierwsi wyprodukowali oprogramowanie dla starych telewizorów, tworząc w ten sposób Smart TV.

Biorąc pod uwagę powyższe, normalne byłoby najpierw sprawdzenie, jaki typ połączenia ma telewizor, czy jest przewodowy, czy nie, w tym celu sprawdzamy tył telewizora, gdzie znajdują się wszystkie zewnętrzne wejścia naszego telewizora.

  • Trzymaj pilota do telewizora w dłoni i spójrz na środkowe przyciski pilota, aby znaleźć znak przycisk zawierający słowo menu po zlokalizowaniu przycisku przechodzi do jego naciśnięcia.
  • Po naciśnięciu przycisku będzie można zobaczyć na telewizorze, że plik panel opcji Wewnątrz naszego Smart TV ten interfejs zawiera kilka funkcji.
  • Sprawdź panel opcji, a pojawi się zestaw opcji, takich jak wideo, audio, obraz, kabel między innymi, a następnie szukamy tego, który zatytułowany sieci i połączenia lub po prostu sieć.
  • Naciskamy opcję sieci, a to da nam szereg opcji w panelu, wybieramy połączenie bezprzewodowe, które w tym przypadku byłoby naszym WI-FI.
  • Daje nam możliwość sprawdzenia stanu sieci, i odłączeniu się od sieci może się nam również wydawać, że zapominamy o sieci lub wyłączamy połączenia.

Po naciśnięciu wychodzimy z interfejsu i przystępujemy do wyłączania Smart TV i ponownego włączania w ten sposób upewniamy się, że poprzednia konfiguracja zostanie zapisana w systemie telewizyjnym.

skonfigurować telewizor

Jak sprawdzić, czy Wi-Fi zostało odłączone?

Po odłączeniu naszego Smart TV od połączenia bezprzewodowego WI-FI musimy upewnić się, że nasz telewizor zapisał wcześniej zmodyfikowaną konfigurację, w tym celu przechodzimy do menu naszego Smart TV, czyli ekranu głównego, na którym znajdują się aplikacje , jeśli masz problemy z instalacją tych aplikacji, możesz to zrobić przez USB.

Możemy wybrać dowolną aplikację, najlepiej strumieniową, która zwykle najczęściej korzysta z tego typu połączenia, po wybraniu aplikacji ładowanie zajmie trochę czasu, ponieważ telewizor zacznie szukać połączenia z Internetem.

Pojawi się duże wyskakujące okienko z informacją, że nasz Smart TV nie jest podłączony do sieci i pojawi się przycisk, który przeniesie nas bezpośrednio do panelu opcji sieciowych, aby ponownie skonfigurować nasze połączenie WI-FI.

  • Inny sposób uniemożliwić Wi-Fi pozostanie w kontakcie Korzystając z naszej telewizji, po prostu idziemy skonfigurować sieć WI-FI tak, aby łączyła się z naszym Smart TV, a nie zapisywać sieci na naszej platformie Smart TV.
  • Odbywa się to w bardzo prosty sposób, po prostu odznaczamy przycisk zapamiętaj hasło, w ten sposób używana jest sieć do momentu wyłączenia telewizoramożna to sprawdzić wyłączając go, a następnie włączając ponownie po kilku sekundach.
  • Zauważysz, że tak się nie stanie być podłączony do WI-FI Ponieważ nie zapisuję sieci i jedynym sposobem na ponowne połączenie byłoby ręczne przez panel opcji.

dołącz do naszego kanału telegram