Skip to content

Jak wyłączyć napisy w filmach na Facebooku lub je wyłączyć?

11 de październik de 2021

Facebook jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na całym świecie, z miliony użytkowników przesyłających treści dziennie, z wpisów, zdjęć, filmów i wielu innych. Z tego powodu bardzo normalne jest, że w aplikacji użytkownicy mówią różnymi językami, dlatego platforma dostosowała nowe narzędzie do tłumaczenia publikacji lub aktywacji napisów do filmów.

Jednak to narzędzie jest ogólnie aktywowane, a niektórzy użytkownicy mają tendencję do oglądania napisów w filmie, który go nie potrzebuje, dlatego poniżej wyjaśnimy, jak dezaktywować napisy na Facebooku.

Jakie masz opcje, jeśli chodzi o włączenie napisów na Facebooku?

Zmieniając ustawienia napisów, które masz kilka opcji, aby edytować je według własnych upodobań lub preferencji, abyś czuł się bardziej komfortowo podczas ich czytania, niezależnie od tego, czy chcesz je mieć w innym kolorze, czy w innym rozmiarze.

Kolor tła napisów do filmu

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zobaczyć lub rozróżnić napisów podczas filmu, umieszczenie na nim tła byłoby bardzo pomocne. To narzędzie jest bardzo przydatne, niektóre kolory, których możesz użyć w tle napisów, to między innymi czarny, żółty, niebieski, zielony, czerwony.

Domyślny rozmiar tekstu napisów na Facebooku

Jeśli uważasz, że rozmiar napisów jest dla Ciebie za duży lub za mały, nie ma się czym martwić, możesz edytuj ustawienia domyślne i zmień ich rozmiar. Niezależnie od tego, czy chcesz go powiększyć o 10, 50, czy nawet o 100%, dzięki temu niesamowitemu narzędziu możesz to zrobić, kiedy tylko chcesz.

Przezroczystość tła napisów na Facebooku

Z drugiej strony, jeśli lubisz używać napisów z tłem, ale okaże się, że kolory są bardzo mocne lub zajmują dużo miejsca, możesz zwiększyć ich krycie. To znaczy że możesz zmienić ustawienia tła napisów, aby były trochę bardziej przezroczyste lub bardziej nieprzezroczysty, niezależnie od tego, czy chcesz, aby był w pełni widoczny, trochę bardziej miękki lub całkowicie przezroczysty.

Jak wyłączyć napisy z Facebooka na różnych urządzeniach?

Wyłączenie napisów w filmach na Facebooku jest bardzo łatwe i możesz to zrobić z dowolnego urządzenia, kiedy i gdzie chcesz. Wykonanie tej procedury zajmie kilka minut, wystarczy wykonać czynności, które pokażemy poniżej, w zależności od używanego urządzenia.

Dostosuj ustawienia urządzenia w iOS

Jeśli masz aplikację Facebook na urządzeniu z systemem iOS i chcesz wyłączyć napisy do filmów na tej platformie, wystarczy wykonać następujące szybkie kroki:

 • Aby rozpocząć, musisz wprowadzić ustawienia swojego urządzenia iOS i wybierz opcję „Dostępność”, a następnie naciskając „Napisy”.
 • Będziesz mógł zwizualizować opcję o nazwie Opcjonalne napisy i dla niesłyszących ”, w końcu naciskasz przycisk„ Dezaktywuj ”, aby to narzędzie zostało wyłączone.

Bezpośrednie napisy na Androida z aplikacji

Podobnie jak procedura wyłączania napisów z iOS, w Androidzie procedura jest podobna, ponieważ napisy są częścią wspomagania motorycznego telefonów komórkowych. W ten sposób i wykonując te proste czynności, możesz dezaktywować napisy z Facebooka na swoim urządzeniu z Androidem:

 • Wejdź do menu ustawień swojego urządzenia i Poszukaj sekcji „Dostępność”, gdzie przejdziemy następnie do opcji „Napisy”.
 • Wreszcie widzimy przycisk, aby wyłącz napisy na urządzeniu, który po naciśnięciu zostanie automatycznie wyłączony na Facebooku.

Facebook dla Androida

Jakie opcje daje Android, aby ukryć napisy?

Z Androida możesz dokonać ustawień napisów, oprócz ich ukrywania lub wyłączania możesz dostosować rozmiar, rozmyć tło i zmienić kolor. Ponadto wprowadzenie tych zmian jest tak proste, że zajmie Ci to tylko kilka minut i dostosowanie go do swoich preferencji, a także włączanie i wyłączanie napisów w dowolnym momencie.

Jaką różnicę robi wyłączenie napisów z komputera?

W przeciwieństwie do urządzeń z Androidem lub iOS, komputery lub komputery PC nie mają wbudowanych napisów automatycznychDlatego, aby je wyłączyć, musisz wejść w ustawienia Facebooka. Jednak chociaż procedura jest inna, jest bardzo prosta i szybka do wykonania, wystarczy wykonać następujące kroki i można ją wykonać w kilka minut:

 • Wejdź na platformę Facebook i zaloguj się na swoje konto tak jak zwykle, a następnie przejdziesz do prawego górnego rogu i wciśniesz przycisk „Konto”.
 • W ten sposób zostanie wyświetlone menu, w którym musisz wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie opcję „Ustawienia”, która przekieruje Cię do panelu ustawień.
 • Teraz powinieneś przejść do menu ustawień po lewej stronie ekranu, a następnie znaleźć i wybrać opcję „Wideo”.
 • Już w ustawieniach wideo widać opcję „Zawsze pokazuj napisy”, gdzie możesz je wyłączyć, zmieniając opcję „Włączone” Wyłączyć”.

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz wyłączać napisów, a raczej zmienić ich ustawienia, powinieneś kliknąć opcję „Edytuj” bezpośrednio w polu „Wyświetlanie napisów”. Tam możesz zmienić ustawienia napisów zgodnie z własnymi preferencjami lub po prostu dezaktywować lub aktywować je tyle razy, ile chcesz.

Facebook na komputer

Jak ponownie włączyć napisy w filmach na Facebooku?

Jeśli chcesz aktywować lub ponownie włącz napisy do filmów na Facebooku możesz to zrobić w dowolnym momencie, postępując zgodnie z odpowiednią procedurą dla każdego urządzenia.

Z urządzenia z systemem iOS

Jeśli po dezaktywacji napisów z Facebooka na urządzeniu z systemem iOS chcesz je ponownie włączyć, możesz to zrobić bez żadnych niedogodności, wykonując te same czynności, aby je dezaktywować:

 • Wprowadź ustawienia swojego urządzenia iOS i poszukaj ustawień „Ułatwienia dostępu” i podążał za opcją konfiguracji napisów.
 • Wreszcie, podczas wprowadzania napisów wystarczy kliknąć przycisk „Aktywuj”, aby napisy na Facebooku zostały automatycznie włączone.

Aktywuj napisy za pomocą Androida

Z drugiej strony procedura ponownej aktywacji napisów na Facebooku z urządzenia z Androidem jest bardzo prosta, wystarczy powtórzyć kroki dezaktywacji:

 • Wejdź do menu ustawień swojego urządzenia z systemem Android, a następnie wybierz opcję „Ułatwienia dostępu”, a następnie naciśnij przycisk „Napisy”.
 • Do końca, musisz nacisnąć lub przesunąć przycisk „Aktywuj”, dzięki czemu napisy z Facebooka zostaną ponownie włączone z Twojego urządzenia.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować je na komputerze

Podobnie jak w poprzednich urządzeniach, procedura aktywacji napisów na Facebooku z komputera jest bardzo łatwa i możesz powtórzyć kroki, aby je dezaktywować:

 • Wejdź na oficjalną platformę Facebook i zaloguj się na swoje konto, a następnie naciśnij przycisk „Konto”, znajdujący się w prawym górnym rogu.
 • Ale już, wybierz opcję „Ustawienia i prywatność” a następnie „Ustawienia”, dzięki czemu zostaniesz przekierowany do menu ustawień Facebooka.
 • W menu znajdującym się po lewej stronie poszukaj opcji „Wideo” i kliknij w nią, gdzie w końcu poszukasz pola „Zawsze pokazuj napisy” i zmienisz status na „Włączone”.

Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł ponownie zobaczyć napisy w filmach na Facebooku, kiedy tylko zechcesz, dodatkowo możesz edytować aspekt, w którym chcesz zobaczyć napisy, czy to kolor, rozmiar czy tło.

napisy w filmach na Facebooku