Skip to content

Jak wyłączyć mikrofon w Microsoft Teams? – Skonfiguruj połączenie wideo

29 de listopad de 2021

Spotkania wideo są dziś bardzo potrzebne. Służą one do bezproblemowej rozmowy z osobami znajdującymi się w innym miejscu. W związku z potrzebą komunikacja poprzez wideorozmowy Wszyscy mają to, że istnieje kilka platform do spotkań wideo.

Jedną z najlepszych platform do spotkań wideo jest Microsoft Teams. Taka platforma należy do firmy Microsoft i oferuje wiele funkcji. Krótko mówiąc, ty pokażemy, jak wyłączyć mikrofon urządzenia, z którym jesteś połączony ze spotkaniem aplikacji Teams.

Jak wyłączyć mikrofon podczas spotkania w Microsoft Teams?

Microsoft Teams jest powszechnie używany przez osoby pracujące zdalnie oraz przez tych, którzy uczą się zdalnie. Jest to spowodowane zadzwoń do prywatności jest całkowicie gwarantowane i nawet te połączenia są zawsze utrzymywane bez awarii.

Jeden z najlepsze rzeczy w Teams jest to, że platforma nigdy nie ma błędów, a usługa wideorozmów jest dostępna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Teraz zwróć uwagę na instrukcje, które podamy Ci, jak wyłączyć mikrofon Twojego konta podczas spotkania Teams z urządzenia mobilnego i komputera:

Jeśli używasz aplikacji Teams na komputerze PC

W przypadku komputerów z Teams można korzystać za pośrednictwem programu, który Microsoft stworzył na platformę, a także z sieci za pomocą przeglądarki internetowej. Bez względu na to, skąd jesteś połączony z Teams, musisz postępuj zgodnie ze wskazówkami, które Ci podamy Aby wyłączyć mikrofon podczas spotkania:

 1. Otwórz program lub zaloguj się na swoje konto Teams z przeglądarki internetowej
 2. Dostosuj spotkanie lub jeśli nie łączysz się ze spotkaniem
 3. Następnie kliknij przycisk w kształcie mikrofonu
 4. Poczekaj, aż stanie się nieprzezroczysty i voila

Musisz wiedzieć, że zielona ikona mikrofonu oznacza, że ​​jest aktywna i wszystko co mówisz może być usłyszane. Z drugiej strony, gdy ta ikona mikrofonu jest nieprzezroczysta, oznacza to, że jest dezaktywowana i nic nie słychać.

Wiedza o tym pomoże ci dokładnie określić, kiedy mikrofon jest wyciszony. Dzięki takiej wiedzy, unikniesz powiedzenia czegoś niestosownego podczas wideokonferencji.

Z urządzenia mobilnego

Z urządzeń mobilnych, niezależnie od posiadanego systemu, Dostęp do zespołów można uzyskać za pośrednictwem aplikacji które można pobrać ze Sklepu Play, App Store oraz z Internetu. Krótko mówiąc, pokaże, jak aktywować mikrofon Teams podczas wideokonferencji, niezależnie od tego, czy uzyskałeś dostęp z Internetu, czy z aplikacji:

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

 1. Wejdź na stronę Teams lub otwórz aplikację
 2. Zaloguj się na swoje konto
 3. Utwórz spotkanie lub dołącz do spotkania, na które Cię zaproszono
 4. Teraz lekko naciśnij przycisk w kształcie mikrofonu
 5. Poczekaj, aż stanie się nieprzezroczysty i wszystko będzie gotowe

Domyślnie, gdy łączysz się z spotkanie w ramach Microsoft Teams mikrofon jest włączony. Dlatego za każdym razem, gdy łączysz się ze spotkaniem, musisz uważać, aby je wyłączyć, aby nikt nie słyszał, co mówisz. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że za każdym razem, gdy chcesz przemawiać na spotkaniu wideo, będziesz musiał włączać i wyłączać mikrofon.

Jak wyłączyć mikrofon w Microsoft Teams za pomocą klawiatury?

Z komputerem jest sposób, aby wyłącz mikrofon w Teams za pomocą klawiatury. Oczywiście ta metoda była używana tylko w programie Microsoft Teams i nie można jej używać ze strony internetowej Microsoft Teams. Zwróć jednak uwagę na to, jak mikrofon jest wyłączany i włączany za pomocą klawiatury:

 1. Włącz komputer
 2. Połącz go z internetem
 3. Uruchom program Microsoft Teams
 4. naciśnij klawisze klawiatury „CTRL” plus „Caps Lock” i literę „M”

Dzięki tej kombinacji wyłączysz mikrofon, kiedy tylko zechcesz. Aby reaktywować go podczas konferencji, wystarczy połącz ponownie te same klawisze wspomniane powyżej, a mikrofon włączy się natychmiast.

Jak wyciszyć mikrofon innego użytkownika w aplikacji Teams, nie będąc administratorem?

włącz lub wycisz mikrofon

Nie ma żadnej sztuczki, aby wyłącz mikrofon innego użytkownika połączony z konferencją Teams bez nas jako gospodarza spotkania. Jedynym sposobem na zablokowanie cudzego mikrofonu podczas konferencji jest zarządzanie nim.

Jeśli jednak to Ty stworzyłeś konferencję, możesz wyłączyć mikrofony od innych osób w następujący sposób:

 1. Otwórz aplikację lub program Teams
 2. Utwórz spotkanie i poczekaj, aż ludzie się z nim połączą
 3. Naciśnij ikonę pokazującą listę uczestników
 4. Naciśnij ikonę mikrofonu dowolnego uczestnika, a mikrofon zostanie zablokowany

Blokując mikrofon użytkownika podczas spotkania aplikacji Teams, ta osoba nie będziesz mógł ponownie aktywować mikrofonu mówić na spotkaniu. Jeśli chcesz, aby ta osoba ponownie przemówiła, będziesz musiał powtórzyć ten sam proces, ale tym razem włączysz mikrofon.

dołącz do naszego kanału telegram